mobilenet.cz
mobilenet.cz
mobilenet.cz mobilenet.cz mobilenet.cz

Otestovali jsme vychytávky Samsungu Galaxy S III (video)

autor:
,
Jan Pospíšil
, vydáno:

Samsung se svým Galaxy S III nesází pouze na špičkovou hardwarovou výbavu, ale přináší i řadu softwarových vylepšení, které korejskou novinku odlišují od ostatní Androidí konkurence. Podívejte se na video, na kterém ukazujeme pohybová gesta a různé šikovné funkce včetně video multitaskingu.

srovnání cen
Samsung i9300 Galaxy S III 16GB

Samsung velmi dobře pochopil, že pro odlišení se od zástupů dalších špičkových Androidů potřebuje něco víc než jen výbornou hardwarovou výbavu. Do Galaxy S III tak implementoval řadu softwarových vylepšení, která konkurence nemá. Samsung se tak vydává podobnou cestou, jako Apple, který vždy (tedy v poslední době už tak moc ne) překvapil šikovnou maličkostí, která výrazně zpříjemnila používání.

Samsung Galaxy S III Samsung Galaxy S III Samsung Galaxy S III

Příkladem takové šikovné funkce v případě Galaxy S III je například sledování obličeje uživatele a nezhasnutí displeje, pokud se na něj uživatel dívá. Vypadá to jako samozřejmost a přesto takovou funkci žádný telefon předtím nenabídl. To však není jediné šikovné vylepšení, které Samsung obsahuje. Některá jsou užitečná, jiná působí tak, že se Samsung snažil křečovitě něco vymyslet a výsledek působí rozpačitě.

Samsung Galaxy S III – pohybové ovládání a další funkce

Pohybová gesta skrz naskrz

Jednou z velmi šikovných funkcí je Přímé volání, které jsem několikrát v praxi již využil. Scénář je jednoduchý - dorazí vám SMS, na kterou odpovídáte, ale po pár slovech si uvědomíte, že by vysvětlování textem bylo příliš složité a zdlouhavé a jednodušší by bylo zavolat. V takovém případě nemusíte nic mačkat a stačí pouze Galaxy S III zvednout k uchu. Stejně to funguje v případě zobrazeného protokolu hovorů nebo detailu kontaktu. Bohužel však tato funkce nefunguje v případě e-mailu, kde by se také hodila.

Samsung Galaxy S III Samsung Galaxy S III Samsung Galaxy S III

Užitečnou funkcí je také Inteligentní upozornění. V momentě, kdy telefon uchopíte a zvednete ze stolu a máte zároveň nepřijatý hovor nebo novou zprávu, telefon automaticky zavibruje dříve, než rozsvítíte displej. Navíc zmeškanou událost signalizuje i modrá dioda nad displejem. Pomocí zatřesení lze obnovit vyhledávání okolních zařízení (Bluetooth a podobně), což ale není příliš přelomové. Gesta v podobě přidržení prstu/prstů na displeji a následného naklonění telefonu, čímž dojde ke zvětšení fotografie, posunu plochy a podobně, známe již z jiných telefonů. Galaxy S III samozřejmě umí také ztlumit vyzvánění a veškeré zvuky otočením displejem dolů.

Samsung Galaxy S III Samsung Galaxy S III Samsung Galaxy S III

Nepříliš dobře funguje naopak funkce, pomocí které se poklepáním dostanete na začátek seznamu. Funguje totiž prakticky jen v telefonním seznamu a poklepání na horní stranu telefonu musí být docela silné. V případě gmailu telefon na poklepání nereagoval. Přitom v mnoha aplikacích by se v případě dlouhého seznamu mohlo jednat o šikovnou pomůcku. Originálním způsobem se na Galaxy S III pořizují screenshoty a ztlumí zvuky. Obojí ukazujeme na videu a obě gesta fungují velmi dobře.

Samsung Galaxy S III Samsung Galaxy S III Samsung Galaxy S III Samsung Galaxy S III

Nabídka gest je bohatá. Funkci každého z nich si můžete i nanečisto vyzkoušet

PiP dorazilo do mobilů

Funkce Picture in Picture, známá spíše z televizorů, dorazila i na mobilní telefony. Na Galaxy S III si tak můžete pustit HD video ve vestavěném přehrávači a poté jej přepnout do malého okénka a mezitím na telefonu dělat cokoliv jiného. Video se přehrává dál, a to naprosto plynule. Okénko si můžete libovolně přemisťovat na displeji. Neocenitelné to je u videí, ve kterých jde spíše o zvuk, a jen občas se do nich přepnete kvůli obrazu. I v průběhu přehrávání v malém okně funguje gesto pro kompletní ztlumení zvuků.

Samsung Galaxy S III Samsung Galaxy S III Samsung Galaxy S III

Pusťte si video, zmenšete jej do okna a dělejte s telefonem cokoliv dalšího

Dokud se díváte, nezhasne

Jednou z nejužitečnějších funkcí je sledování uživatele. Pokud na displeji čtete dlouhý text, prohlížíte si obrázek nebo jen přemýšlíte, Galaxy S III předtím, než vyprší interval pro vypnutí displeje, aktivuje přední kameru a podívá se, zda stále displeji věnujete pozornost nebo jej může zhasnout. Pokud zaznamená, že se na displej stále díváte, oznámí to probliknutím symbolu oka ve stavové liště. Většinou to funguje velmi dobře a problémy nastávají pouze za tmy, případně v protisvětle.

I když některé funkce popsané výše známe už z jiných telefonů nebo je není problém doinstalovat, případně jsou obsaženy v různých custom ROMkách, Samsung tyto mnohdy užitečné drobnosti přidal do základní výbavy své vlajkové lodě, která se tak i v tomto odlišuje od konkurence.

Tagy článku: , , ,

Související články

Recenze Samsung Galaxy S III: nekompromisní král | vydáno
118
Srovnání Samsungů Galaxy S II a Galaxy S III: který z nich zakoupit? | vydáno
17
Samsung Galaxy S III: inteligence původem z přírody | vydáno
42

diskuze ke článku (nejnovější příspěvky)

Tlačítko vypnuti a pro střední velký čudlík xD najednou chachar
ten sporic funguje při pouziti pouzdra s virezem jako na S4 styx
To neumí menu naležato? pořád ten mobil převracet! A jak je to s tím aktivním spořičem kdy jdou vidět hodiny u zamčeného mobilu? Prej s jinou nebo externí baterií. Jde u nás dokoupit ? Zatím to je jediný důvod proč zůstávám u nokie. Pohled na mobil a hned vidím nepřijaté hovory nadcházející události, a hlavně čas! Snad to bude umět S IIIII. Rosťa
a mne ten moj modry s3 fon pripomina vygrcnutych 600e u o2 irl,velmi prijemne osviezenie po s2.Panstvo,ten s3 na fotkach vypada otrasne,v skutocnosti je to krasny kus,hlavne modry.Odporucam a prajem kazdemu z vas :) danny
Super telefon :) a kdo má zájem, tak ho u kyslíků vám ho nabídnou s Androidem 2.3.5 :D :D Fajki
Díky za doplnění. Vycházel jsem z grafických popisků v nápovědě a pouze naklonit telefon mě nenapadlo. Jan Pospíšil
Zase to HTC pozadie :D trošku zly dojem to má :D Roman
nastvení-zabezpečení-možnosti zamknutého displeje (klikneš na nápis, ne na přepínač) Lukáš
A mě ten telefon zase připomíná Alcatel One Touch Club ! jak kdyby mu z pr...e vypad !!! Ip Man
Mne tento mobil srašne pripomína moju Nokiu C7 (tenkosť,zaoblené rohy,umiestnenie stredného tlačítka). J

zobrazit celou diskuzi přidat názor

celkem 17 příspěvků

další zajímavé články na mobilenet.cz

recenzeRecenze HTC U Ultra: ani tři trumfy nejsou spásou
vydáno |
Michal Pavlíček
| recenze
Tchajwanské HTC je výrobce, kterého se nebojíme nazvat nezmarem. Ačkoliv neprožívá zrovna vydařená léta, vždy se snaží přinést co nejlepší telefon. Je to případ i letošního roku a modelu U Ultra. Ten chce zaujmout stylovým vzhledem, dvěma displeji či důrazem na kvalitní zvuk. Navrch přihazuje výkonný hardware a nového asistenta.
15Apple akademie: jak prodloužit výdrž iPhonu?
vydáno |
Michal Marek
| článek
iPhone je, podobně jako další moderní smartphony, mimořádně výkonný a chytrý. Inteligentní funkce ovšem často vyžadují využívání různých senzorů, připojení k internetu i třeba zjišťování polohy, což je náročné na energii a uživatel brzy zjistí, že za výkon a funkčnost smartphonu platíme svou cenu – telefony musíme prakticky denně nabíjet.
11Retro: Sony Ericsson T610 – švédsko-japonská legenda
vydáno |
Michal Pavlíček
| článek
Celou jednu dekádu fungovalo spojení švédského Ericssonu s japonským Sony. Během této nezanedbatelné doby jsme se dočkali hned několika povedených telefonů, které se nesmazatelně zapsaly do mobilní historie. Bezpochyby se mezi ně řadí také kultovní Sony Ericsson T610, který před téměř 15 lety zaujal vzhledem i výbavou.