OnePlus 2 představeno: zabiják se vrací na místo činu

60

Vlajkové lodě se mohou začít opět třást, neboť oficiální premiéru si odbyla druhá generace zabijáka vlajkových lodí. Řeč je samozřejmě o novém OnePlus 2, který vylepšoval téměř na všech frontách. Ať už jde o použité materiály, kde je nasazen hořčíkový rám, nebo funkce, ze kterých lze vyzdvihnout Snapdragon 810, nový konektor USB-C nebo 13megapixelový fotoaparát s optickou stabilizací i laserovým ostřením.

OnePlus 2

Design druhé generace pokračuje ve šlépějích generace první. Ostřeji řezané hrany dodávají i novince potřebný punc originality. Výrobce zapracoval na materiálech a například rám telefonu je tentokrát zhotoven ze slitiny hořčíku a hliníku a tlačítka na bocích jsou kovová. Zadní kryt bude mít OnePlus 2 výměnný a k dispozici budou různé materiály, namátkou zmiňme kevlar nebo bambus. Základem však bude černá varianta s pískovou úpravou, která sama o sobě již vypadá velmi dobře.

OnePlus 2 – oficiální fotografie

Klíčové funkce

  • nový konektor USB-C
  • procesor Snapdragon 810 v nové verzi
  • 4 GB RAM
  • fotoaparát s optickou stabilizací a laserovým ostřením
  • plná podpora LTE
  • moderní a propracovaný systém
  • menší rozměry oproti předchůdci
  • čtečka otisků prstů

Klíčové nedostatky

  • absence slotu pro paměťové karty
  • chybí bezdrátové nabíjení
  • postrádá NFC

Příjemný překvapením jsou pak rozměry, které se povedlo stlačit o něco dolů a to jak výšku, tak šířku. Jde sice pouze o milimetr, nicméně zatímco ostatní rostou, OnePlus zmenšuje. Vše jde však na úkor tloušťky, která naopak o milimetr narostla. Nijak zásadně nevzrostla ani hmotnost a 175 gramů je dnes ještě v normě. Na čelní straně se nově objevuje tlačítko. Ačkoliv vypadá jako hardwarové, je pouze senzorové, avšak je do něj integrována čtečka otisků prstů. Čtečka má být mnohem rychlejší než například u iPhonu 6 a může si zapamatovat až pět různých prstů a přidat k nim vybrané akce. Středové tlačítko je pak obklopeno dvěma dalšími senzorovými klávesami, jejichž funkce bude uživatelsky konfigurovatelná.

OnePlus 2

Konektory na bocích mají klasické rozmístění, nicméně za zmínku rozhodně stojí. Na horní hraně je běžný 3,5mm jack konektor. Na spodní hraně se však nachází zbrusu nový konektor USB-C, který je oboustranný a tím pádem bude snazší připojení kabelu. Po pravé straně se nachází klasická tlačítka regulující hlasitost a odemykací tlačítko. Na levém boku se objevuje nový ovládací prvek – posuvník. Ten má tři polohy a velmi snadno s ním můžete měnit aktuální vyzváněcí mód. Od běžného přes tichý nebo na speciální, kde si nastavíte, co vás má upozornit a co má být ztišeno.

OnePlus se zatím nevydalo na okruh závodů s vysokým rozlišením displeje a drží se svého standardu. Displej si ponechal 5,5palcovou úhlopříčku a FullHD rozlišení. Zapracováno však bylo na samotném zobrazení, které by mělo být více kontrastní. Displej by tak měl být skvěle čitelný na ostrém slunci a zároveň bude možné jas natolik snížit, že vaším očím nebude činit problém telefon sledovat i v naprosté tmě.

OnePlus 2 OnePlus One
rozměry 151,8 × 74,9 × 9,9 mm 152,9 × 75,9 × 8,9 mm
hmotnost 175 gramů 162 gramů
displej IPS, 5,5 palců, FullHD IPS, 5,5 palců, FullHD
typ SIM karty nano SIM micro SIM
procesor Qualcomm Snapdragon 810 MSM8994; 8×1,8 GHz, 20 nm Qualcomm Snapdragon 801 MSM8974AC; 4×2,5 GHz, 28 nm
operační paměť 4 / 3 GB 3 GB
interní paměť 64 / 16 GB 64 / 16 GB
podpora paměťových karet ne ne
fotoaparát 13 Mpx + OIS, laserový autofocus 13 Mpx
operační systém Android 5.1 + Oxygen OS Android 5.1 + CyanogenMod
LTE LTE (včetně českých pásem) LTE (bez českých pásem)
baterie 3 300 mAh 3 100 mAh

TIP! Podívejte se na kompletní srovnání v našem katalogu

Pod kapotu OnePlus nasadilo patrně to nejlepší, co mohlo. Jedná se o osmijádrový procesor Snapdragon 810, ovšem přímo výrobce upozorňuje, že jdou o nejnovější verzi, kde je již vyřešen problém s přehříváním. Velkorysá je pak i operační paměť typu DDR4 s hodnotou 4 GB. V případě úložného prostoru dostanete na výběr. Buď 16 GB, nebo 64 GB. V obou případech bohužel bez podpory paměťových karet, což je vcelku škoda. Zbývá dodat, že pokud zvolíte 16GB verzi, budete se muset smířit s 3GB operační pamětí, avšak i tato hodnota je více než dostatečná.

Operační systém je založen na pětkovém Androidu, nicméně to až tak důležité není. OnePlus 2 nabízí vlastní nadstavbu Oxygen OS, která vše zásadně mění. Především nastavení je velmi hluboké. Můžete vybírat možnosti notifikací, barvy pozadí a přesto je stále kladen důraz na co nejčistší podobu prostředí s nejmenší náročností. Nechybí ani podrobné nastavení informační LED diody, OnePlus 2 si také bere vymoženosti z Androidu M a můžete pracovat s oprávněními pro různé aplikace. Jinými slovy bude vše na vás a nikoliv na systému.

Fotoaparát vypadá zdánlivě také spíše průměrně, avšak zdání může klamat. OnePlus 2 disponuje 13 megapixely, avšak samotný senzor je mnohem větší, než je dnes běžné a světelnost činí f/2.0. Co rozhodně potěší, je přítomnost laserového ostření, se kterým se bude snadněji fotit především v noci. Kvitujeme také nasazení optické stabilizace obrazu. Video je samozřejmě možné natáčet až ve 4K rozlišení a nechybí ani Slow-Motion mód se 120 snímky za vteřinu.

Fotoaparát překvapí

Vybavený a výkonný telefon potřebuje také přísun energie. O to se postará uživatelsky vyměnitelná baterie s kapacitou 3 300 mAh. To je velmi slušné číslo a vesměs překonává, byť jen mírně, všechny letošní vlajkové lodě. Výdrž by se tedy měla pohybovat mezi jedním až dvěma dny v závislosti na intenzitě využívání. Bohužel se nedostalo na rychlonabíjení a ani na bezdrátové nabíjení, což je poměrně škoda.

OnePlus 2

V další výbavě můžeme zmínit podporu dvou nano SIM karet. Nechybí v rámci konektivity Bluetooth 4.1 nebo GPS s GLONASS. NFC již OnePlus 2 nenabízí. Dle výrobce je důvodem fakt, že u první generace jej uživatelé příliš nepoužívali. Dostalo se také na rychlá data v síti LTE. Klíčové je, že OnePlus 2 zvládne všechny v české republice využívané frekvence, včetně méně obvyklého pásma 900 MHz.

Díky české mutaci obchodu OnePlus již také známe startovací ceny v českých korunách. Základní 16GB varianta vyjde na 9 199 Kč, což je velmi slušná částka. Lepší varianta s 64GB úložištěm vás pak přijde na 11 099 Kč. Dostupnost bude opět na objednávku a v případě Evropské unie platí první možný termín, kterým je 11. srpen.

Zdroje: oneplus.net

Diskuze ke článku
Patrik Halmi
Patrik Halmi
Zadní fotoaparát se mi nelíbí. Ale jinač pěkný kousek co se týče HW a desingu. NFC a karty vůbec nepostrádám ani to bez. nabíjení.
Grom51
vzhled hnus, 810 ? díky nechci .. zůstanu u Alphy
Jirka.S
Tak zrovna nfc má podle mého hodně slibnou budoucnost v bezkontaktním placení nákupu. Jednodušeji se s tím páření zařízení a tak. Chyba dneska nedat nfc, už i Apple na to přišel. Ale je fakt že na tu cenu je to i bez nfc hodně dobrá koupě.
Xwert Is
Xwert Is
Tie nedostatky pre mňa osobne žiadny problém aj tak som to nikdy nepoužil... inak myslím si že v pohodicke telefón a za tu cenu... myslím že to bude mať úspech

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze