Nové Androidy od Alcatelu živě z Barcelony: video a první dojmy

16

Francouzský Alcatel se nenechal zahanbit a v Barceloně ukázal novou sérii Android telefonů řady 900. Telefony se povedly po stránce designu i hardwaru. S některými se navíc zřejmě setkáme i u nás. Podívejte se na představení a živé fotografie novinek.

Alcatel v roce 2012 útočí rovnou několika novými Androidy, které jsou zařazeny do série 9xx. Většina z nich spadá do vyšší a nižší střední třídy a nenalezneme mezi nimi tu pravou vlajkovou loď. Telefony však vypadají zajímavě a také výbava je konkurenceschopná. Alcatel je navíc známý svou velmi příznivou cenovou politikou. Také s Alcatelem tak v roce 2012 musíme počítat.

Alcatel One Touch 995, 993, 991 a 985 – rychlý pohled z MWC

Alcatel One Touch 997: ten nejlepší dorazí pozdě

Nejvybavenějším modelem výrobce pro rok 2012 bude model 997, který však dorazí na trh až koncem 3. čtvrtletí. Na stánku jsme jej bohužel ani nemohli natočit a nafotit a za vděk tak musíme vzít fotografie z katalogu či jiných serverů. Novinka nabídne už rovnou Android 4.0 a z výbavy lze dále zmínit 4,3 palcový displej, Bluetooth 4.0 nebo 8 Mpx fotoaparát. Procesor však má takt jen 1 GHz a i některé další parametry jsou horší, než u modelu 995.

Zajímavostí je, že nepoužívá tlačítka pod displejem. Nyní jsou již na displeji a pod ním nalezneme jen notifikační diodu. Nový Alcatel One Touch 997 má zajímavý a elegantní design, který lze ozvláštnit hnědou, červenou nebo modrou barvou zadního krytu. Cena by se údajně měla pohybovat v přepočtu pod 7 tisíci Kč včetně DPH.

Alcatel One Touch 995: vlajková loď se chystá na trh

Druhý nejvybavenější model výrobce, který dorazí na trh už za několik týdnů, avšak zatím pouze s Androidem 2.3. Nicméně update na Android 4.0 je v plánu, bohužel však až nejdříve v létě. Telefon zaujme elegantním designem, který se mírně liší podle toho, zda se jedná o model One Touch 995 ULTRA nebo MIX. Hardwarová výbava je ale stejná a zahrnuje 1,4 GHz procesor, 4,3 palcový displej, 5 Mpx fotoaparát, Bluetooth 3.0 nebo redukci hluku v průběhu hovoru.

Jinak stejná varianta s označením 996 má dokonce i NFC. Prostředí telefonu je efektně ve 3D, ale nejedná se o nic jiného než nástavbu SPB Shell 3D, kterou v některých svých modelech použil například i Huawei. Velkým negativem je špatná čitelnost displeje na slunci. Stánek Alcatelu měl prosklenou střechu a ostré sluníčko dělalo displeji opravdu problém.

Alcatel One Touch 993: dorazí až na sklonku roku

O stupeň níže bude posazen model 993, který však byl na MWC prezentován pouze v jediném kusu, a to ještě v nefunkčním stavu. Důvod je jednoduchý, jednalo se o velmi raný prototyp, přičemž na trh se nový Smart 993 dostane až ve 4. čtvrtletí 2012. To je poměrně dlouhá doba a na konci roku 2012 už mohou některé parametry působit zastarale. Ve výbavě se nachází 1 GHz procesor, 4 palcový TFT displej a 5 Mpx fotoaparát.

Když se dostane na trh, bude však už rovnou vybaven Androidem 4.0 Ice Cream Sandwich. Design telefonu je stroze elegantní a příjemně působí zadní pogumovaná strana s hezky vyvedeným modulem fotoaparátu. Jinak však designově příliš nezaujme.

Diskuze ke článku
Michal
Perfektní. Doufám, že k nám dorazí. Ale jestli ne, koupím si OT995 v Německu.
Jakub
Pěkné ale ty displeje.. to je otřes, vím že tam asi bylo hodně slunce ale u vrcholného modelu nevidět na displeji nic? to není moc dobré. I taková xperia mini má na slunci čitelnost LCD perfektní a to stojí necelé 4000.- kč :)
Jakub
No to nic nemění na faktu že na tom videu nešlo na displeji vidět ani Ň...
Nightrain
člověk by si ten telefon i koupil vypadá dobře ale co pak až umře baterie?taky v českých e-shopech sehnat náhradní originál baterii na Alcatel je problém a tohle mě odrazuje od koupě.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze