Redaktoři gsmarena.com publikovali krátký rozhovor se Scottem Foresterem, viceprezidentem společnosti Corning, kterému položili několik otázek v souvislosti s nedávným představením ochranného skla Gorilla Glass Victus 2.
Gorilla Glass Victus má opravdu tuhý kořínek. Podívejte se na drop test Note20 Ultra
Za zmínku stojí například jeho vyjádření o tom, že zaoblené displeje nejsou o moc náchylnější k prasknutí než ploché obrazovky, má-li zařízení solidní konstrukci. Stejně tak potěší zpráva, že ve společnosti rovněž zkoumají i rozbité telefony pocházející přímo od uživatelů a snaží se vylepšit příští generaci skel, aby byla více odolná. Nedochází tedy jen ke standardnímu laboratornímu zkoumání, jehož podmínky lze v reálném světě mnohdy těžko napodobit.
K používání dodatečných ochranných skel je Corning neutrální.
Ještě více nás však zaujalo vyjádření, podle nějž představuje pro Corning hlavní výzvu rostoucí rozměry a hmotnost moderních smartphonů, které mají větší baterie a často třeba i těžší kovový rám. Právě větší telefony jsou přitom mezi uživateli oblíbenější, čemuž svědčí i menšina vlajkově vybavených kompaktů, jako je například ASUS ZenFone 9 či iPhone 13 mini, jehož nástupce Apple nahradil nepopulárním modelem 14 Plus. Velké a tenké telefony jsou podle Forestera problém, obzvlášť pokud má zařízení skleněná rovněž záda, neboť se takováto zařízení mohou v kapse konstantně mírně ohýbat, což (odolnému) sklu pochopitelně příliš nesvědčí.
V rozhovoru rovněž padl dotaz na smysluplnost používání dodatečných ochranných skel. Podle Forestera je k jejich používání Corning neutrální, sklíčka společnosti jsou však koncipována tak, aby přežila i bez dodatečné ochrany.
co takto reci podporit verejnym prislubom, ze kazdemu, komu sa rozbije sklo s corningom na povrchu, zaplatia vymenu?
okamzite odlepujem dodatocne nalepene sklo za 2 eura z aliexpresu