mobilenet.cz
mobilenet.cz
mobilenet.cz mobilenet.cz mobilenet.cz

Nejděravější systém roku 2016? Bezkonkurenčně Android

| autor:
, vydáno:

Do rukou se nám dostala zajímavá statistika porovnávající mobilní i desktopové operační systémy dle hlediska jejich děravosti. Za rok 2016 tuto statistku vyhrál Android od Googlu s nejvíce problémy a možnými hackerskými útoky.

Operační systém od Googlu kraluje mezi mobilními telefony, drží bezmála 90% podíl na trhu. Každá mince má však dvě strany a zatímco tržní podíl může Google těšit, přináší negativum v podobě větší zranitelnosti, která se v loňském roce opravdu potvrdila. V žebříčku nejvíce zranitelných operačních systémů Android obsadil s přehledem první příčku. Za uplynulý rok bylo zaznamenáno 523 závad, které mohly znamenat případné nebezpečí pro uživatele. Naopak mnohem lépe na tom loni byl systém iOS od Applu, který zaznamenal jen 161 závad a významně si meziročně polepšil.

TIP! Android v prosinci: definitivně nás opouští verze Froyo

Žebříček zranitelnost 2017
Žebříček zranitelnosti operačních systémů 2017

Situace se totiž každý rok může zásadně měnit a například v roce 2015 žebříčku kraloval právě operační systém iOS, který se potýkal s 387 případnými závadami v bezpečnosti, zatímco Android jich v roce 2015 zaznamenal pouze 125. Pokud se zadíváme na hlavní desktopové systémy, žebříčku zranitelnosti vládne Linux a je následovaný systémem Mac OS X. Až na třetí pozici nalezneme nejnovější Windows 10.

Zdroje: cvedetails.com, businessinsider.com

Tagy článku: , , ,

Související články

Windows v telefonech netáhnou, prodeje klesají téměř ve všech zemích | vydáno
98
Windows 10 zvyšují podíl a poprvé přeskočily legendární „XPéčka“ | vydáno
77
Android válcuje konkurenci, jako jediný mobilní systém nadále roste | vydáno
48

diskuze ke článku (nejnovější příspěvky)

Tak aspoň v něčem je ten Android první, děravý jak řešeto, nic nového pod sluncem. htcjirka
No nevím kde čerpáte ale dle mě blbost. A pak Ubunto neexistuje když už tak Ubuntu chytráku :-) John Doe
Áno, ale článok upozorňuje práve na Android a Windowsy sú tam rozdelené podľa verzií. Milan Kutaj
To je jedno, hlavně, že varují čtenáře před tím nebezpečným systémem. Detaily nejdou důležité.
Hm, to samé se dá říci i o Windows, že? Některé chyby se týkají pouze ovladačů Intel, jiné NVidia, další AMD, další... další... Taky čistý amatérismus, co jsi napsal. Blue Sun
A pozerali ste sa vôbec na detaily tých "dier"??? Áno, najderavejší systém, ale prečo ho nerozdelili podľa verzií ako Windows? Navyše niektoré chyby sa týkajú len niektorých Samsungov či Nexusov, iné zas len zariadení s SoC od nVidie, ďalšie zas zariadení s SoC od Qualcommu, WiFi od Broadcomu,... Čistý amaterizmus toto. Milan Kutaj

zobrazit celou diskuzi přidat názor

celkem 6 příspěvků

další zajímavé články na mobilenet.cz

GLOSA: Něco je ve vzduchu
vydáno |
Ondřej Pohl
| článek
Nejspíše jste si toho také všimli. I mainstreamová média se začala zajímat o to, proč máme tak drahá mobilní data. Do věci se vložili politici a všechno navíc rezonuje s plánovaným „rušením roamingu“ v Evropské unii. A malé náznaky ukazují, že tento soustředěný tlak možná něco spouští – nebo je to jen bouře ve sklenici vody, která brzy přejde?