mobilenet.cz
mobilenet.cz
mobilenet.cz mobilenet.cz mobilenet.cz

Nejděravější systém roku 2016? Bezkonkurenčně Android

| autor:
, vydáno:

Do rukou se nám dostala zajímavá statistika porovnávající mobilní i desktopové operační systémy dle hlediska jejich děravosti. Za rok 2016 tuto statistku vyhrál Android od Googlu s nejvíce problémy a možnými hackerskými útoky.

Operační systém od Googlu kraluje mezi mobilními telefony, drží bezmála 90% podíl na trhu. Každá mince má však dvě strany a zatímco tržní podíl může Google těšit, přináší negativum v podobě větší zranitelnosti, která se v loňském roce opravdu potvrdila. V žebříčku nejvíce zranitelných operačních systémů Android obsadil s přehledem první příčku. Za uplynulý rok bylo zaznamenáno 523 závad, které mohly znamenat případné nebezpečí pro uživatele. Naopak mnohem lépe na tom loni byl systém iOS od Applu, který zaznamenal jen 161 závad a významně si meziročně polepšil.

TIP! Android v prosinci: definitivně nás opouští verze Froyo

Žebříček zranitelnost 2017
Žebříček zranitelnosti operačních systémů 2017

Situace se totiž každý rok může zásadně měnit a například v roce 2015 žebříčku kraloval právě operační systém iOS, který se potýkal s 387 případnými závadami v bezpečnosti, zatímco Android jich v roce 2015 zaznamenal pouze 125. Pokud se zadíváme na hlavní desktopové systémy, žebříčku zranitelnosti vládne Linux a je následovaný systémem Mac OS X. Až na třetí pozici nalezneme nejnovější Windows 10.

Zdroje: cvedetails.com, businessinsider.com

Tagy článku: , , ,

Související články

Windows v telefonech netáhnou, prodeje klesají téměř ve všech zemích | vydáno
98
Windows 10 zvyšují podíl a poprvé přeskočily legendární „XPéčka“ | vydáno
77
Android válcuje konkurenci, jako jediný mobilní systém nadále roste | vydáno
48

diskuze ke článku (nejnovější příspěvky)

Tak aspoň v něčem je ten Android první, děravý jak řešeto, nic nového pod sluncem. htcjirka
No nevím kde čerpáte ale dle mě blbost. A pak Ubunto neexistuje když už tak Ubuntu chytráku :-) John Doe
Áno, ale článok upozorňuje práve na Android a Windowsy sú tam rozdelené podľa verzií. Milan Kutaj
To je jedno, hlavně, že varují čtenáře před tím nebezpečným systémem. Detaily nejdou důležité.
Hm, to samé se dá říci i o Windows, že? Některé chyby se týkají pouze ovladačů Intel, jiné NVidia, další AMD, další... další... Taky čistý amatérismus, co jsi napsal. Blue Sun
A pozerali ste sa vôbec na detaily tých "dier"??? Áno, najderavejší systém, ale prečo ho nerozdelili podľa verzií ako Windows? Navyše niektoré chyby sa týkajú len niektorých Samsungov či Nexusov, iné zas len zariadení s SoC od nVidie, ďalšie zas zariadení s SoC od Qualcommu, WiFi od Broadcomu,... Čistý amaterizmus toto. Milan Kutaj

zobrazit celou diskuzi přidat názor

celkem 6 příspěvků

další zajímavé články na mobilenet.cz

9Apple akademie: jak prodloužit výdrž iPhonu?
vydáno |
Michal Marek
| článek
iPhone je, podobně jako další moderní smartphony, mimořádně výkonný a chytrý. Inteligentní funkce ovšem často vyžadují využívání různých senzorů, připojení k internetu i třeba zjišťování polohy, což je náročné na energii a uživatel brzy zjistí, že za výkon a funkčnost smartphonu platíme svou cenu – telefony musíme prakticky denně nabíjet.
9Retro: Sony Ericsson T610 – švédsko-japonská legenda
vydáno |
Michal Pavlíček
| článek
Celou jednu dekádu fungovalo spojení švédského Ericssonu s japonským Sony. Během této nezanedbatelné doby jsme se dočkali hned několika povedených telefonů, které se nesmazatelně zapsaly do mobilní historie. Bezpochyby se mezi ně řadí také kultovní Sony Ericsson T610, který před téměř 15 lety zaujal vzhledem i výbavou.