Windows 10 nadále rostou, drží více než 21% podíl

3

Operační systém Windows 10 oslavil své první narozeniny a Microsoft může být vesměs spokojený. Po 12 měsících se jeho největší chlouba nachází na druhém místě mezi desktopovými operačními systémy, hned za oblíbenými Windows 7.

Windows 10

První rok má za sebou operační systém Windows 10. Během toho na něj mohli zcela zdarma přejít všichni uživatelé, kteří dříve používali Windows 7 nebo Windows 8.1. Tato akce se Microsoftu určitě vyplatila. Již v červnu se chlubil 350 milióny uživateli a nyní jich bude jistě opět o něco více. Aktuálně drží „Desítky“ podíl 21,13 % a jsou druhým nejrozšířenějším desktopovým systém. Na první příčce zatím neochvějně vládnou Windows 7 s podílem nad 47 %.

TIP! Windows 10 Mobile stále nepředehnala Windows Phone 8.1

Třetí příčku si stále hájí legendární Windows XP s podílem lehce nad hranicí 10 %. Pod hranici 8 % již klesly Windows 8.1 a první pětici uzavírá konkurenční Mac OS X 10.11 od Applu s podílem 4,69 %. Pokud odhlédneme od konkrétních verzí, držím Microsoft mezi desktopy podíl téměř 90 %. Na druhém místě je s obrovským odstupem Mac od Applu s podílem 7,87 %. Vše uzavírá Linux s podílem 2,33 %.

Zdroje: netmarketshare.com, mspoweruser.com

Diskuze ke článku
Petr
Kolik z tech uzivatelu W10 je ma dobrovolne, a kolika je MS podle vnutil?

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze