Mozilla pracuje na vlastním launcheru pro Android

1

Kromě vlastního operačního systému Firefox OS nezanedbává Mozilla ani Android, kterému chce jinak konkurovat, a připravuje pro něj vlastní Firefox launcher. Kdy bude launcher, který Mozilla ukázala ve středu na konferenci InContext Conference, dostupný, není zatím jasné. Podle firmy je v tuto chvíli ve fázi testování.

Při tvorbě svého launcheru nestaví Mozilla na zelené louce, ale jako základ použila povedený launcher EverythingMe, který si upraví a doplní o svůj internetový prohlížeč Firefox pro Android. Hlavní předností tohoto launcheru je, že se uživateli přizpůsobí a nabídne mu přesně to, co potřebuje.

Inteligentní kontextové vyhledávání uživateli doporučí aplikace, které již byly nainstalovány, ale i ty, které odpovídají klíčovému slovu. Ráno automaticky ukáže na obrazovce počasí a zpravodajství. Ve městě doporučí vhodné restaurace a další podniky. Večer pak doporučí vhodný recept na večeři nebo aplikace týkající se filmů. Chytré složky také roztřídí aplikace podle uživatelových zájmů.

TIP: Vyzkoušeli jsme Facebook Home (video)

Na Firefox launcher si budeme sice muset ještě počkat, ale v Google Play je už nyní dostupný samotný EverythingMe Launcher. Podle popisu v obchodě je však k dispozici pouze v USA, Velké Británii, Španělsku a Německu.

Stáhnout EverythingMe Launcher

Google Play (zdarma)

Zdroje: phonearena.com, fonearena.com, androidauthority.com