mobilenet.cz
mobilenet.cz
mobilenet.cz mobilenet.cz mobilenet.cz

Meizu se daří. Loni prodalo 22 miliónů smartphonů

autor:
, vydáno:

Své prodejní výsledky dnes odhalil čínský výrobce Meizu a s loňským rokem může být rozhodně spokojen. Patří mezi největší výrobce v Číně a současně se mu postupně daří prorazit také na dalších trzích.

Meizu

Se značkou Meizu se můžete neoficiálně setkat také na českém trhu, ačkoliv v loňském roce o ní bylo přeci jen slyšet v našich končinách o něco méně. To však výrobce až tolik trápit nemusí, neboť prodávat telefony se mu rozhodně daří. Za uplynulý rok 2016 jich Meizu celosvětově prodalo 22 miliónů, čímž překonává například trojlístek výrobců z Tchajwanu, ze kterých se této metě přibližuje pouze Asus. Meizu se tímto výsledkem také řadí mezi ty větší čínské výrobce, ačkoliv na špičku v podobě Huaweie samozřejmě ještě značně ztrácí.

TIP! Mix jsou první chytré hodinky od Meizu. Vypadají jako běžné

Meizu může rovněž těšit fakt, že se mu pomalu daří prosazovat také na dalších trzích a celkem 10 % z výše zmíněných prodaných kusů našlo své majitele mimo Čínu. Prodejům dále pomohu nové modely. V prosinci Meizu představilo telefon M5 Note a také zajímavý fitness náramek.

Zdroje: playfuldroid.com, gsmarena.com

Tagy článku: ,

Související články

Lenovo se v posledním fiskálním čtvrtletí roku 2015 dostalo do zisku | vydáno
10
Mobilní divizi Sony se nedaří, klesají tržby i prodeje Xperií | vydáno
66
Poloprázdné portfólio se projevilo, Microsoft prodal jen 4,5 miliónů Lumií | vydáno
88

přidat názor do diskuze

Vyberte službu pro přihlášení:
Google

Odpovědět na tento názor uživatele :

další zajímavé články na mobilenet.cz

2Ockel Sirius A je minipočítač s displejem a Windows 10 (CES)
vydáno |
Martin Pultzner
| článek
Na veletrhu CES v Las Vegas jsme mohli vyzkoušet celou řadu produktů od zavedených výrobců i malých startupů se zajímavými přístroji. Mezi ně patří i Ockel, který ukázal koncept mini počítače s Windows 10, jenž v kapesní velikosti nabídne veškerý výpočetní výkon, displej a dokonce i všechny potřebné porty.