mobilenet.cz
mobilenet.cz
mobilenet.cz mobilenet.cz mobilenet.cz

Meizu se daří. Loni prodalo 22 miliónů smartphonů

autor:
, vydáno:

Své prodejní výsledky dnes odhalil čínský výrobce Meizu a s loňským rokem může být rozhodně spokojen. Patří mezi největší výrobce v Číně a současně se mu postupně daří prorazit také na dalších trzích.

Meizu

Se značkou Meizu se můžete neoficiálně setkat také na českém trhu, ačkoliv v loňském roce o ní bylo přeci jen slyšet v našich končinách o něco méně. To však výrobce až tolik trápit nemusí, neboť prodávat telefony se mu rozhodně daří. Za uplynulý rok 2016 jich Meizu celosvětově prodalo 22 miliónů, čímž překonává například trojlístek výrobců z Tchajwanu, ze kterých se této metě přibližuje pouze Asus. Meizu se tímto výsledkem také řadí mezi ty větší čínské výrobce, ačkoliv na špičku v podobě Huaweie samozřejmě ještě značně ztrácí.

TIP! Mix jsou první chytré hodinky od Meizu. Vypadají jako běžné

Meizu může rovněž těšit fakt, že se mu pomalu daří prosazovat také na dalších trzích a celkem 10 % z výše zmíněných prodaných kusů našlo své majitele mimo Čínu. Prodejům dále pomohu nové modely. V prosinci Meizu představilo telefon M5 Note a také zajímavý fitness náramek.

Zdroje: playfuldroid.com, gsmarena.com

Tagy článku: ,

Související články

Lenovo se v posledním fiskálním čtvrtletí roku 2015 dostalo do zisku | vydáno
10
Mobilní divizi Sony se nedaří, klesají tržby i prodeje Xperií | vydáno
66
Poloprázdné portfólio se projevilo, Microsoft prodal jen 4,5 miliónů Lumií | vydáno
88

přidat názor do diskuze

Vyberte službu pro přihlášení:
Google

Odpovědět na tento názor uživatele :

další zajímavé články na mobilenet.cz

recenzeRecenze HTC U Ultra: ani tři trumfy nejsou spásou
vydáno |
Michal Pavlíček
| recenze
Tchajwanské HTC je výrobce, kterého se nebojíme nazvat nezmarem. Ačkoliv neprožívá zrovna vydařená léta, vždy se snaží přinést co nejlepší telefon. Je to případ i letošního roku a modelu U Ultra. Ten chce zaujmout stylovým vzhledem, dvěma displeji či důrazem na kvalitní zvuk. Navrch přihazuje výkonný hardware a nového asistenta.
15Apple akademie: jak prodloužit výdrž iPhonu?
vydáno |
Michal Marek
| článek
iPhone je, podobně jako další moderní smartphony, mimořádně výkonný a chytrý. Inteligentní funkce ovšem často vyžadují využívání různých senzorů, připojení k internetu i třeba zjišťování polohy, což je náročné na energii a uživatel brzy zjistí, že za výkon a funkčnost smartphonu platíme svou cenu – telefony musíme prakticky denně nabíjet.
11Retro: Sony Ericsson T610 – švédsko-japonská legenda
vydáno |
Michal Pavlíček
| článek
Celou jednu dekádu fungovalo spojení švédského Ericssonu s japonským Sony. Během této nezanedbatelné doby jsme se dočkali hned několika povedených telefonů, které se nesmazatelně zapsaly do mobilní historie. Bezpochyby se mezi ně řadí také kultovní Sony Ericsson T610, který před téměř 15 lety zaujal vzhledem i výbavou.