mobilenet.cz
mobilenet.cz
mobilenet.cz mobilenet.cz mobilenet.cz

Tchajwanským výrobcům se nedaří, klesají jim prodeje telefonů

autor:
, vydáno:

Výrobci mobilních telefonů nepochází jen z Číny či Jižní Koreji. Trojlístek velmi dobře známých značek je i z Tchajwanu. Na mysli máme Acer, Asus a HTC. Dle nejnovější zprávy se však ani jednomu moc nedaří a prodeje jejich smartphonů klesají.

ASUS ZenFone 3 Deluxe
Asus ZenFone 3 Deluxe

Dle zprávy DigiTimes.com zaznamenali pokles prodejů v roce 2016 všichni tři zmínění výrobci. Asus během roku 2016 údajně prodal přibližně 20 miliónů smartphonů, zatímco o rok dříve se vyšplhal na 25 miliónů prodaných kusů. Důvodem poklesu má být nejen menší zájem především na čínském trhu, ale také opožděné nasazení letošních novinek řady ZenFone 3.

TIP! HTC 10 evo: zvýšená odolnost vytlačila jack konektor

HTC 10
HTC 10

Radost jistě nemá ani HTC, kterému se podařilo v tomto roce prodat 10 až 12 miliónů smartphonů ve srovnání s 18 milióny v roce 2015. U HTC údajně poklesly dodávky nových zařízení na všechny klíčové trhy. Nejhůře je na tom Acer, jehož cílem bylo v roce 2016 prodat 10 miliónů smartphonů. Realita je však mnohem horší a údajně reálně hrozí, že se počet prodaných smartphonů Acer nedostane ani přes 5 miliónů kusů. S ohledem na sílící konkurenci by se situace u Aceru neměla nijak lepšit ani v roce 2017.

Acer Liquid Z6 Plus
Acer Liquid Z6 Plus

Zdroje: digitimes.com

Tagy článku: , , ,

Související články

Lenovo se v posledním fiskálním čtvrtletí roku 2015 dostalo do zisku | vydáno
10
Mobilní divizi Sony se nedaří, klesají tržby i prodeje Xperií | vydáno
66
Poloprázdné portfólio se projevilo, Microsoft prodal jen 4,5 miliónů Lumií | vydáno
88

diskuze ke článku (nejnovější příspěvky)

Plně souhlasím... Zdeněk
podporou čeho? :) spíš bude problém v tom, že novinky letos uvedli pozdě, nová řada ZenFonů 3 dorazila do Evropy až v říjnu a listopadu, logicky pak nemohou prodat letos více. Jinak ano, telefony jsou to povedený a s dobrým poměrem ceny a výkonu. Co neplsnili letos, to asi snadno doženou v roce příštím. Mnohem větší průser je to u HTC, o Aceru ani nemluvím - těmhle dvěma už asi nepomůže nic. Franta
Mám ZENFONE 3 - telefon nemá chybu za ty peníze , asi dělají něco špatně , měli by se zamyslet nad lepší podporou Miroslav Pelej
Vzhledem k portfoliu je škoda jen Asusu. Ostatní dvě značky si neúspěch zaslouží. HTC především. U Aceru si pak z hlavy moc nevzpomínám, jaký telefon vyrobili v roce 2016. Jab

zobrazit celou diskuzi přidat názor

celkem 4 příspěvky

další zajímavé články na mobilenet.cz

2Retro: Nokia 650 – manažerka v analogové síti
vydáno |
Michal Pavlíček
| článek
Tentokrát se sice v rámci seriálu Retro nevracíme rekordně hluboko do historie, ale přesto je dnešní díl něčím výjimečný. Prvně se totiž podíváme na mobilní telefon, který nepodporoval digitální sítě GSM, ale pouze první analogovou síť NMT. Nokia 650 i přesto měla čím zaujmout. Oblíbený vzhled, funkce navíc a nebo příznivá cena. Tím vším lákala před bezmála 20 lety.
2S novým Asusem ZenFone Live budete ještě krásnější
vydáno |
Michal Pavlíček
| článek
Tchajwanský Asus se rozhodl jednu svou novinku představit těsně před začátkem barcelonského veletrhu. Nový ZenFone Live spadá do nižší střední třídy a primárně cílí na mladé uživatele, kteří nevydrží chvíli bez selfie. Čelní kamerka je vybavena LED diodovým bleskem a v telefonu figuruje speciální software, který váš učiní ještě krásnějšími.
recenze4Recenze Kodak Ektra: nostalgie nefunguje
vydáno |
Michal Pavlíček
| recenze
Na český mobilní trh přichází značka, kterou většina z nás zná, avšak málokdo s jejími výrobky telefonoval. Kodak byl zejména dříve spjat s fotoaparáty. A právě na dávné modely výrobce vzpomíná s modelem Ektra, který se je snaží vzhledem připomínat. Za originálním vzhledem s nepřehlédnutelným modulem fotoaparátu se však skrývá řada nepříjemných „ale“.