Lenovo ThinkPad 8: troufalý konkurent iPadu mini naživo (CES 2014)

2

Lenovo se pustilo na tenký led a zároveň troufale stále více proniká do segmentů tabletů, kde stále není příliš silné. Nejnovějším počinem v podobě ThinkPadu 8 se pouští přímo proti iPadu mini. Novinka zaujme plnohodnotnými Windows 8, kvalitním displejem nebo inovativním krytem. Podívejte se na naši fotogalerii, videopohled a přečtěte si první dojmy.

Preview nového malého tabletu jste si na mobilenet.cz mohli přečíst již minulý týden, nyní přinášíme také stručné první dojmy. ThinkPad 8 na nás udělal dobrý dojem, lze jej pasovat do role malého profesionálního tabletu, který zastane mnohem více práce, než jeho osmipalcoví konkurenti s Androidem nebo iOS. Disponuje totiž plnohodnotným systémem Windows 8.1, ve kterém lze kromě prostředí Modern UI spouštět i aplikace klasické pracovní plochy, což je pro mnoho lidí stěžejní.

Lenovo ThinkPad 8 – první pohled z CES 2014

Lenovo svůj tablet zabalilo do stále oblíbenějšího 8palcového těla, které je však o poznání větší, než u konkurence, a to právě kvůli plnohodnotnému Intel Bay Trail procesoru a větší baterii. Tablet je se svými 8,8 milimetry o něco tlustší než je v této kategorii zvykem, ne však o moc a v praxi je větší tloušťka výhodou pro pohodlnější a jistější držení. Vyšší hmotnost už ale pocítíte, i v ruce působí tablet těžším dojmem vzhledem k velikosti. Na vině bude zejména vetší a těžší akumulátor, který musí udržet tablet s klasickým x86 procesorem naživu 8 hodin.

Povedl se 8,3palcový displej. S FullHD rozlišením je hezky jemný, potěší živými, ale přitom věrnými barvami a dobrými pozorovacími úhly. Zatímco prostředí Modern UI je pro takto jemné displeje přizpůsobené, řada lidí bude mít problém s aplikacemi klasické pracovní plochy, jejichž písmo i ovládací prvky jsou titěrné. Ano, vše lze zvětšit, poté ale nastanou problémy s kompatibilitou u některých aplikací a zobrazení u jiných aplikací není vůbec jemné kvůli dopočítávání. Celkový běh prostředí je velmi svižný, v Modern UI na nic nemusíte čekat a optimalizace je dobře zvládnutá.

Na zadní straně zaujme svítící ikonická červená LED v logu Thinkpadu. Tento odkaz z laptopů jednoduše nesmí chybět ani zde. Co ale potěší více, je nápaditý magnetický kryt, který se nacvakne na delší stranu tabletu a chrání displej. Tablet lze díky němu postavit do režimu stanu a lépe tak prezentovat například fotografie. Originální vychytávkou je skládací cíp obalu v místě, kde se nachází zadní fotoaparát. Ten je krytem chráněn, chcete-li fotit, stačí cíp ohnout a fotit. K dokonalosti krytu však chybí ještě možnost tablet naklonit pro pohodlnější psaní o zhruba 20 stupňů, jako to umí například kryt u iPadů.

Cenovka startuje na 399 amerických dolarech, což je v přepočtu 9 800 Kč i s DPH a budou k dispozici varianty s 32GB, 64GB a 128GB vnitřní pamětí. V prodeji bude jak verze pouze s Wi-Fi, tak s 3G/LTE. V USA se začne tablet prodávat již tento měsíc. Kdy se dostane k nám, zatím není známo.

Diskuze ke článku
Radek Vlasák
Radek Vlasák
ThinkPad 10 by nebyl?
iOSHater
Bude to mít stylus jako ThinkPad 2?

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze