Kupujeme wearables: fitness náramky s GPS

Kupujeme wearables: fitness náramky s GPS
1
  • V dnešním díle se zaměříme na fitness trackery s GPS
  • Nabízejí záznam trasy pro pozdější analýzu
  • Ceny se pohybují v průměru od dvou do pěti tisíc korun

Po pozvolném rozjezdu si nejrůznější wearables získávají mezi uživateli stále větší oblibu. Výběr zařízení je přitom široký – od jednoduchých fitness trackerů, které můžete mít za pouhých několik stokorun, až po chytré hodinky nabité funkcemi, za které zaplatíte více než deset tisíc a které samy o sobě dokážou fungovat bez chytrého telefonu nebo ho díky SIM kartě dokonce nahradit.

Vybíráme fitness náramky s GPS

Poté, co jsme se v předchozím díle našeho miniseriálu zaměřili na základní fitness trackery, se dnes podíváme na pokročilejší fitness trackery. Většina z nich už je vybavena snímačem srdečního tepu a speciálními sportovními režimy. Navíc mohou nabídnout i GPS, která sledování sportovních aktivit obohatí o záznam trasy.

Partnerem výběrových článků je společnost CZC.cz

Garmin vivoSport

Díky šířce pouhých 21 milimetrů a hmotnosti 24 gramů ani nezaregistrujete, že nějaký fitness náramek máte na ruce. Garmin vivoSport vám přitom i přes své malé rozměry nabídne víc než jen počítání kroků. Fitness náramek se ovládá skrz dotykový barevný displej a díky vodotěsnosti do 5 ATM ho využijete i při plavání.

Garmin vivoSport Optic

Rozměry? × 21 × ? mm, 27 g
Displej?, ?" (144 × 72 px)
Fotoaparát
Procesor
Paměťúložiště: ?
Akumulátor? mAh

Kromě počítání kroků náramek měří i ušlou vzdálenost, nastoupaná patra, spálené kalorie, počet minut intenzivní aktivity, kvalitu a délku spánku. Kromě toho vám však prozradí i váš tep, fitness věk a VO2 max, což je jeden z nejlepších ukazatelů aerobní vytrvalosti, který zobrazuje, kolik kyslíku se dostane do svalů.

Náramek rovněž nabízí automatické rozpoznání sportovních aktivit. K dispozici jsou profily pro chůzi, běh a kolo, kde uplatníte i integrovanou GPS pro záznam trasy. Speciální profily má pak i kardio a posilování. Na jedno nabití vydrží náramek až jeden týden, zatímco v režimu záznamu trasy tato doba klesá na přibližně 8 hodin. Za Garmin vivoSport zaplatíte 3 290 Kč.

Huawei Band 2 Pro

Huawei Band 2 Pro cílí na uživatele, kteří nevyžadují od fitness náramku příliš mnoho funkcí a preferují nízkou cenu. Zároveň však chtějí na rozdíl od základních fitness náramků integrovaný GPS čip. Huawei sice na konci října představil jeho nástupce s pořadovým číslem tři, ale ten ještě není na českém trhu. Jeho cena by se měla pohybovat kolem 99 euro (asi 2,5 tisíce korun). Přesto však i loňská generace má stále co nabídnou. Za necelé dva tisíce získáte povedený náramek, který váží pouhých 21 gramů. Jeho nošení tak téměř nepocítíte.

Huawei Band 2 Pro

Rozměry? × ? × 10,6 mm, 21 g
DisplejPMOLED, 0,91" (? × ? px)
Fotoaparát
Procesor
Paměť0 Búložiště: ?ne
Akumulátor100 mAh, doba nabíjení: 1:30 hodin

Huawei Band 2 Pro se může pochlubit kromě obvyklé odolnosti proti prachu a dešti i zvýšenou voděodolností až do pěti atmosfér. Nejenže se s ním můžete sprchovat, ale nevadí mu ani když si s ním zaplavete. Údaje si přitom přečtete na 0,91palcovém PMOLED displeji s mírně zakřiveným krycím sklíčkem. Ten však na rozdíl od letošní verze bohužel ještě není dotykový, což je hlavní rozdíl mezi generacemi. Ovládání pak probíhá přes senzorové tlačítko pod displejem, které reaguje nejen na stisknutí, ale lze po něm i horizontálně přejíždět.

Funkce Huawei Band 2 Pro zahrnují nejen počítání kroků, měření vzdálenosti a srdečního tepu, ale dokáže také monitorovat váš spánek a pro sportovce nabízí tři režimy pro plavání, běh a jízdu na kole. U dvou posledních pak využijete záznam trasy z GPS. Z nefitness funkcí nechybí ani notifikace z připojeného telefonu. S integrovanou baterií o kapacitě 100 mAh vydrží na jedno nabití v provozu až tři týdny.

Samsung Gear Fit 2 Pro

Druhou generaci svého chytrého náramku Gear Fit 2 Pro představil Samsung loni na konci srpna na veletrhu IFA 2017 v Berlíně. Náramek je v podstatě stejný jako předchozí generace. Tím hlavním rozdílem je však zvýšená odolnost. Místo dosavadního stupně krytí IP68 dostal Samsung Gear Fit 2 Pro vodotěsnost do 5 ATM, což přidává možnost jeho využití při plavání. Navíc však splňuje i vojenský standard MIL-STD 810G, kvůli kterému musel podstoupit řadu náročných zátěžových testů.

Samsung Gear Fit 2 Pro

Rozměry25 × 51,3 × 11 mm, 34 g
DisplejSuper AMOLED, 1,5" (216 × 432 px)
Fotoaparát
Procesor2×1 GHz
PaměťRAM: 512 MB, úložiště: 4 GBne
Akumulátor200 mAh

Samsung Gear Fit 2 Pro nabízí 1,5" Super AMOLED displej s rozlišením 216 × 432 pixelů a kvalitní vyměnitelné pryžové náramky. S hmotností 34 gramů vás na ruce nijak nebude omezovat. Náramek přitom poskytne mnohem více než jen počítání kroků, měření vzdáleností, tepu nebo záznam trasy skrz integrovanou GPS.

Má výhodu v tom, že běží na operačním systému Tizen, pro který v současnosti existují tisíce aplikací včetně těch fitness. Pro plavce si Samsung připravil novou aplikaci Speedo On, která měří nejdůležitější údaje při plaveckém tréninku – například počet bazénů, čas na bazén či plavecký styl. Naměřené údaje jsou kompatibilní také s platformou Samsung Health. Při běhu a dalších sportech pak využijete například Endomondo nebo Spotify. Tyto funkce jsou však vykoupené vyšší cenou, která je 4 990 Kč.

TomTom Spark 3 Cardio

Spíš než jako fitness náramek se TomTom Spark 3 prezentuje jako běžecké hodinky, i když jako fitness náramek jej využijte rovněž. Můžete s ním sledovat kroky, aktivní minuty a kalorie spálené během dne, stejně jako monitorovat průběh svého spánku. Ve verzi Cardio navíc obsahuje i integrovaný snímač srdečního tepu.

TomTom Spark 3 Cardio

Rozměry? × ? × 13,7 mm, 50 g
Displej?, ?" (144 × 168 px)
Fotoaparát
Procesor
Paměťúložiště: ?
Akumulátor? mAh

Plný potenciál však doceníte až při sportu. Díky režimu Mulitisport můžete sledovat všechny své sporty, ať již se jedná o běh, jízdu na kole, plavání, běžecký pás, posilovnu, halovou cyklistiku a další. Vybrat si přitom lze mezi intervalovým tréninkem a závodním režimem, kdy se snažíte překonat své předchozí výkony.

Zaznamenávání trasy pomocí GPS pro pozdější analýzu není jediným využitím, které TomTom Spark 3 Cardio má pro satelitní navigaci. Díky funkci Zkoumání trasy můžete snadno prozkoumávat nové trasy. V režimu sledování aktivit vydrží na nabití až 3 týdny, s aktivovanou GPS až 11 hodin. Cena za TomTom Spark 3 Cardio pak proti loňsku klesla na přibližně 4 999 Kč.

Partnerem výběrových článků je společnost CZC.cz
Diskuze ke článku
Řezňýk
Tady ty čínský šmíráky bych leda tak přivázal psovi na obojek, abych viděl, kde zase mrdá.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze