Huawei a Seznam.cz uzavírají strategické partnerství s cílem nahradit Google

5
Huawei a Seznam.cz uzavírají strategické partnerství s cílem nahradit Google
Fotografie: Ioannis Papadopoulos, mobilenet.cz
  • V prohlížeči bude nastaveno vyhledávání přes Seznam
  • Nedávno představené telefony řady P40, P40 Pro a P40 Lite jsou první modely, kde se partnerství projeví
  • V telefonech budou dostupné také oblíbené aplikace české internetové jedničky, například Mapy.cz či Novinky.cz

Huawei AppGallery, v současnosti 3. největší obchod s aplikacemi na světě s 400 miliony aktivních uživatelů měsíčně, v Česku zahájil spolupráci se společností Seznam.cz. Oblíbené aplikace včetně zpravodajství budou součástí nabídky v nových telefonech Huawei.

Koncem března Huawei uvedl na trh sérii vlajkových smartphonů Huawei P40, které obsahují rozhraní EMUI 10 založené na Androidu 10 poháněné Huawei Mobile Services (HMS). Ekosystém aplikací HMS, které jsou dostupné prostřednictvím tržiště Huawei AppGallery, roste stejně jako počty jejich uživatelů. Huawei nyní navázal spolupráci se Seznam.cz, díky tomu se aplikace Seznamu objeví v AppGallery, v prohlížeči bude nastaveno vyhledávání přes Seznam a v neposlední řadě Seznam pro Huawei připravil zpravodajskou aplikaci s názvem Seznam.cz.

Společnosti Huawei a Seznam.cz dohodly partnerství a spolupráci v mnoha oblastech. Seznam.cz, jako významný tvůrce mnoha mobilních aplikací v Česku, podporuje Huawei v budování vlastního obchodu s aplikacemi. Nedávno představené telefony řady P40, P40 Pro a P40 Lite jsou první modely, kde se partnerství projeví, a my věříme, že to naši zákazníci ocení. Jsme velmi rádi, že jsme získali silného partnera s řadou produktů, které jsou u Čechů velmi oblíbené,” říká PR manažer Huawei pro produktové portfolio Filip Matys.

Mobilní zařízení Huawei tvoří v České republice velkou část trhu. Jsme rádi, že se nám podařilo uzavřít vzájemnou spolupráci, která nám pomůže oslovit další uživatele s produkty Seznamu. Je to v souladu s naší mobilní strategií, která reaguje na fakt, že se konzumace zábavy i obsahu přesouvá stále více od desktopu k mobilním telefonům,“ odhaluje motivy uzavření spolupráce Matěj Hušek, ředitel divize Homepage a obsahových služeb Seznam.cz, a dodává, že uživatelé mobilních telefonů Huawei řady P40, P40 Pro a P40 Lite najdou kromě defaultně nastaveného vyhledávání ve svých telefonech i oblíbené aplikace české internetové jedničky – například Mapy.cz či Novinky.cz.

V AppGallery od Huawei je také možné najít aplikace od Alza.cz, CZC, Komerční banky, Seznam.cz, CSFD.cz, Livesportu, Richee, Tipsportu, Tesca, Youradio nebo Windy a nyní je postupně budou doplňovat například i aplikace od Raiffeisenbank, České spořitelny nebo České pošty. Připojit se mají i DámeJídlo.cz, Avast či České dráhy s aplikací Můj vlak. Z populárních globálních aplikací AppGallery nabízí třeba taxi aplikaci Bolt či strategickou hru Game of Thrones.

Diskuze ke článku
Petr Šraier
Petr Šraier
Rychle a v poníženém předklonu do čínského za*ku ...
Dan Nekonecny
Dan Nekonecny
To by pro Huawei na CZ trhu mohla být výhoda. Každopádně Huawei fandím, každá konkurence je dobrá.... A je dobrá i pro fanoušky konkurenčních značek
Mandik Marvel
Mandik Marvel
Aspoň něco než ten odpad od Google chrome

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze