HTC EXODUS 1 lze koupit i za Litecoiny, výrobce spustil i všestrannou peněženku Zion

3
HTC EXODUS 1 lze koupit i za Litecoiny, výrobce spustil i všestrannou peněženku Zion
  • Prvním zájemcům bylo HTC EXODUS 1 odesláno již 5. prosince
  • Nově jej lze pořídit také za Litecoiny

HTC dnes oznámilo rozšíření platebních možností při nákupu světově prvního blockchainového smartphonu HTC EXODUS 1. Zájemci jej nyní mohou pořídit nejen za Bitcoiny a Ethereum, ale také s pomocí kryptoměny Litecoin. Výrobce zároveň spustil peněženku Zion umožňující ukládání kryptoměn i digitálních cenností. Tu si uživatelé vyzkouší již za pár dní, neboť první kusy HTC Exodus 1 byly odeslány již 5. 12. 2018.

„Mám radost, že je možné pořídit HTC EXODUS 1 s pomocí Litecoinu. Aby se kryptoměna šířila a sloužila k bezpečným platbám po celém světě, bylo ostatně mou vizí už když jsme ji vytvářeli,“ řekl autor Litecoinu Charlie Lee. „Je skvělé, že HTC napomáhá šíření krypto technologie způsobem, který chrání uživatele, jejich informace i peněženky.

Představení všestranné zabezpečené peněženky Zion je dalším krokem k naplnění projektu Exodus, který si klade za cíl přinést bezpečný decentralizovaný internet. Kromě správy klíčů ke kryptoměnám umožňuje i práci s decentralizovanými aplikacemi (DAPPs) a sběratelskými digitálními cennostmi. Výrobce počítá do budoucna i s přístupem k dalším blockchainovým trhům.

Veškeré operace peněženky Zion probíhají prostřednictvím vysoce zabezpečené technologie Trusted Executive Environment (TEE), díky které je neohrožují vnější útoky. V okamžiku autorizace transakcí vytvoří Zion Trusted UI zabezpečenou zónu, která je chráněna před možností odcizení dat pomocí škodlivého software v telefonu.

  • Peněženka Zion generuje prostřednictvím technologie Trusted Executive Environments (TEE) seed pro obnovu klíčů o délce 12 slov. Nezaznamenává přitom žádné uživatelské informace. Všechny klíče a přístupové kódy jsou uloženy lokálně v zabezpečeném prostoru telefonu HTC EXODUS 1.
  • Zion podporuje měny Bitcoin, Ethereum, Litecoin a tokeny ERC-20 a ERC-721, díky čemuž usnadňuje správu širokého portfolia digitálních aktiv.
  • Mechanismus Social Key Recovery pro obnovení klíčů, rozdělí seed na 3 až 5 částí, které uživatel odešle vybraným přátelům a rodinným příslušníkům na jejich Android nebo iOS zařízení. Ti mu pak mohou pomoci s obnovením přístupu do peněženky ve chvíli, kdy je to třeba.

HTC EXODUS 1 lze aktuálně objednat za 0,15 BTC, 4,78 ETH nebo 19,84 LTC. Ačkoliv telefon za běžné peníze nelze zakoupit, stojí za zmínku, že při přepočtu z bitcoinů vychází cena HTC EXODUS 1 na přibližně 12 tisíc korun.

Technické parametry HTC EXODUS 1

Kompletní specifikace
Konstrukce? × ? × ? mm, ? g, konstrukce: klasická, odolnost: IP68
Displej?, 6" (1 440 × 3 120 px)
Fotoaparát16 Mpx, video: 3 840 × 2 160 px, 60 FPS
ChipsetQualcomm Snapdragon 845,
PaměťRAM: 6 GB, vnitřní paměť: 128 GB, paměťové karty: ?
Datové funkceHSPA: ?, LTE: ?, Wi-Fi: ?, Bluetooth: ?, NFC: ?
Operační systémAndroid 8.1
Akumulátor3 500 mAh, bezdrátové nabíjení: ?
Dostupnost, ?
tisková zpráva
Související články
Diskuze ke článku
Řezňýk
Tvl, v HTC už fakt nevědí, jak pod sebou podříznout větev a u toho se ještě střelit do nohy.
Michal
Za me pekne, ze se da timto zpusobem sehnat da se rici top smart (sd845, 6/128gb) do 10k kc, navic s novou technologii.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze