Gorilla Glass 3 od Corning: odolný, odolnější, nejodolnější

8

Další novinka z letošní Consumer Electronics Show v Las Vegas tentokráte neobsahuje žádný nový mobilní telefon. Americká společnost Corning totiž představila v pořadí třetí generaci svého známého odolného sklíčka Gorilla Glass.

Podle očekávání bude sklíčko Gorilla Glass 3 oproti straší generaci opět o něco odolnější. Obsahuje technologii Native Damage Resistance (NDR), která nejen že lépe chrání displej proti poškrábání, ale také průběžně opticky zmenšuje škrábance, ke kterým přesto dojde. V Corningu si dali na vývoji opravdu záležet, a nové sklíčko vyvinuli v laboratořích nově už od úrovně molekul.

Gorilla Glass 3 je opět dosti tenké. Tento parametr musel výrobce dodržet, jelikož v dnešní době jsou výrobci telefonů zvyklí předhánět se v tenkosti svých modelů, čemuž by příliš tlusté krycí sklíčko displeje určitě nepomohlo.

Tip: přečtěte si také článek - Corning vyrobil už miliardu sklíček Gorilla Glass

První ukázky nové generace odolného sklíčka Gorilla Glass jsou k vidění právě v těchto dnech na probíhajícím CESu v Las Vegas. První přístroje, které již pokročilou ochranu displeje budou mít integrovanou, se na trhu objeví zhruba od poloviny tohoto roku. Jsme zvědaví, jestli v Corningu se svou výrobní technologií za rok dokázali opravdu posunout, a konečně nabídnout téměř stoprocentní ochranu displejů například proti klíčům v kapse a podobně. Zatím totiž v takových situacích ani Gorilla Glas příliš nepomůže.

Video - srovnání s alternativními ochrannými sklíčky

Zdroje: fonearena.com

Diskuze ke článku
doktor
jen reklamni trik..sam mam gorilla glass ve svem telefonu,s klicema pohromade ho nenosim a stejne dva skrabance vidim
Ami
Zvláštní. A např. s Dragon Glass to nesrovnají, protože ví, že by jim to asi moc nepomohlo... :)
xzeit
Máte chybu ve větě: Tento parametr musel výrobce dodržet, jelikož v dnešní době jsou výrobci telefonů zvyklý předhánět se v tenkosti svých modelů, čemuž by příliš tlusté krycí sklíčko displeje určitě nepomohlo.

Ta chyba je ve slovíčku zvyklý, které má být zvyklí

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze