Corning Gorilla Glass 4: přežije pád na tvrdý podklad

23

Společnost Corning si připravila novou verzi svého odolného sklíčka Gorilla Glass, tentokrát již čtvrtou. Vědci z Corningu zapracovali hlavně na odolnosti proti pádům z výšky a zaměřili se tak na hlavní výtku, kterou většina uživatelů k odolným displejům měla.

Corning oficiálně představilo novou verzi svého odolného sklíčka Gorilla Glass. Nové Gorilla Glass 4 se chlubí hlavně zvýšenou odolností proti pádům z výšky, což ve většině případů zapříčinilo roztříštění sklíčka a znemožnění normálního použití. Gorilla Glass 4 má být dvakrát pevnější než konkurenční krycí sklíčka a má přežít 80 % všech pádů z výšky jednoho metru na tvrdý podklad.

TIP: Na český trh míří pětipalcový Honor 3C: známe cenu

Corning údajně již rozposílá testovací vzorky některým výrobcům, takže bychom se jeho implementace do mobilních zařízení mohli dočkat již brzy. Sice jsou parametry nového Gorilla Glass 4 impozantní, to ale neznamená, že byste na svůj nadcházející telefon měli dávat menší pozor. Stále jde o sklo a to je velmi křehké, takže se pouzder na telefon určitě jen tak nezbavíme.

Zdroje: engadget.com, corninggorillaglass.com

Diskuze ke článku
Petr Hájek
Petr Hájek
Pekny test, bohuzel v praxi kdyz uz mobil spadne, tak je to vetsinou na hranu. Uvidime jak potom v realu obstoji.. nemluve o vlasovych skrabancich, kdy se stale neda bez folie obejit..
Forrrest
Sklo nemusí být křehké, stačí se podívat na Xperii Active nebo CATy - ty žádná pouzdra nepotřebují. Zajímalo by mě, proč si např. CAT musel u Gorilly objednávat speciální netříštivou úpravu. To Gorille teprve až teď došlo, jak je odolnost proti pádům důležitá? :O Zlatý Dragontrail.
xperia
Souhlas, Gorilla je proti Dragontrail sračka.
Lukis
Překonalo to už safírový sklíčko nebo je to pořád proti tomu jen uličárna?

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze