Google Pixel 3 Lite poprvé na videu! Odlehčená verze takřka nemá kompromisy

Google Pixel 3 Lite poprvé na videu! Odlehčená verze takřka nemá kompromisy
  • Odlehčená verze podle prvních informací disponuje stejně kvalitním fotoaparátem jako Pixel 3 (XL)
  • O výkon se stará 10nm procesor Snapdragon 670 spolu s 4 GB RAM
  • Baterie s kapacitou 2 915 mAh by měla zajistit obdobnou výdrž jako u větších sourozenců

Chvíle, na kterou jsme tak dlouho čekali, je konečně tady – Google Pixel 3 Lite se vůbec poprvé objevil ve videu, ve kterém autor sděluje první dojmy z používání předprodukčního vzorku.

Na rozdíl od prémiového těla v kombinaci skla a kovu u Pixelů 3 (XL) je tento cenově dostupnější kousek z plastu. Rozdíly však najdeme také u dalších detailů. Například umístění šuplíčku na SIM karty se změnilo a nyní jej najdeme na levé straně. Na těle bychom marně hledali i dvojici reproduktorů, nyní je zde pouze jeden, a to na spodní straně. Alespoň však zůstává 3,5mm jack, USB-C konektor a barevně odlišené vypínací tlačítko vyvedené v reflexní žluté barvě. Výdrž baterie o kapacitě 2 915 mAh by měla být stejná jako u Pixelu 3.

Příklad režimu Night Sight z Pixelu 3

Pixel 3 Lite osazený 12megapixelovým snímačem se světelností f/1.8 a pořizuje stejně kvalitní snímky jako Pixel 3, což je skvělou zprávou pro všechny, kteří chtějí špičkový fotomobil, ale nechtějí příliš utrácet. Na přední straně však přeci jen došlo k redukci a setkáme se zde již pouze s jedním 8megapixelovým senzorem.

Po hardwarové stránce se Google rozhodl sáhnout po novém 10nm procesoru Snapdragon 670, který je podle autora „natolik nový“, že jej zatím benchmarky neumí správně identifikovat. Společnost mu dělá 4GB RAM a skromné 32GB interní úložiště. Uhlopříčka displeje se zastavila na velikosti 5,56 palců s rozlišením 1080 × 2160 a poměrem stran 18:9. Výsledná jemnost 434 PPI je tak zcela dostatečná.

Majitelé odlehčené verze se pochopitelně mohou těšit na časté aktualizace a dlouhou softwarovou podporu. Podle dostupných informací by se telefon s původním kódovým označením Sargo měl dostat na trh již na jaře tohoto roku hned po konferenci Google I/O.

Diskuze ke článku
David
Nemá to výřez, průstřel, zářez ani výstřel v displeji, tak je to propadák už předem! :)
Marv
Toto je telefón presne pre mňa, má všetko čo od telefónu chcem a ak bude dobre nastavená cena tak ho beriem
Grom51
Clanek muzete smazat. "Uživatel video odstranil"
lendelos
ked bude len v 32GB verzii tak smola aj keby mal stat len 200eur

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze