Funkce Google Lens je nyní dostupná i pro iOS

Funkce Google Lens je nyní dostupná i pro iOS
4
  • Umělá inteligence Google Lens je nově zpřístupněna všem uživatelům systému iOS
  • Stačí namířit kameru na cokoliv chcete a Lens pozná, o co se jedná a nabídne kontextovou nabídku
  • Možnosti jsou nyní zahrnuty do nejnovější verze aplikace Google Fotky

V loňském roce Google prezentoval speciálního asistenta zvaného Lens, který dokázal rozpoznat, na co se skrze fotoaparát díváte a nabídl doplňkové možnosti. Snadno tak lze například vytvořit nový kontakt z vizitky. Stejně tak Lens pozná, jakou pamětihodnost jste vyfotili. Snadno tak zjistíte nejen její název, ale i další podrobnosti. V brzké době by Lens měl dokázat rozpoznat konkrétní rostlinu či zvíře, a to včetně konkrétního plemena u psů. Google začal tuto funkci během letošního března ve velkém rozšiřovat, čímž skončila exkluzivní doba majitelům Pixelů. Před necelými dvěma týdny se funkce Lens rozšířila ke všem majitelům zařízení s Androidem.

Aktuálně Google oznámil, že svou praktickou funkci nabídl rovněž uživatelům zařízení s operačním systémem iOS. Možnosti budou zcela shodné jako ve verzi pro Android. Opět je podmínkou aplikace Google Fotky s nainstalovanou nejnovější verzí, která nese označení 3.15.

Stáhnout Google Photos

Google Play (zdarma) App Store (zdarma)

Zdroj: twitter.com

Diskuze ke článku
Balo
Tak jsem se koukal Google photos na ios a v nápovědě je uvedeno že Google Lens funguje jen pokud má člověk telefon v angličtině.
Levi
Mně se v pátek, tedy 1.3.2019, v aplikaci Google na Iphone X objevila ikonka Google Lens, vše jsem vyzkoušel a parádně to fungovalo, druhý den se ikona ztratila, zkoušel jsem nastavení, přeinstalování, restartování, nic, ikona Lens není ani v aplikaci GOOGLE ani v aplikace GOOGLE Fotky, škoda :(

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze