FreeBox: kočky zlodějky a další skvělé hry zdarma

FreeBox: kočky zlodějky a další skvělé hry zdarma

Je tu pátek a s ním i další díl FreeBoxu, kde si ukazujeme zajímavé hry zdarma. V dnešním vydání nás čeká výprava do útrob tajemného stroje, který skrývá nejednu překážku. V další hře naopak my budeme stavět překážky hordám příšer, které se pokusí vyplenit naše království. Nakonec se postaráme o pár koček a procvičíme si postřeh.

Každý pátek pro vás na mobilenetu chystáme balík čtyř zajímavých her zdarma. Na své by si měli přijít jak hráči se systémem Windows Phone, Android nebo iOS. Začneme v útrobách všepožírajícího a velmi nebezpečného stroje, ve kterém se naše kapka inkoustu snadno ztratí. Pak nás čeká epická záchrana království. Špinavou práci za nás odvedou roztomilé kočičky, které ale mají ruce kleptomana. A nakonec si, jako už tradičně, zahrajeme jednu rychlou postřehovku.

FreeBox #131 – The Machine, Toy Defense, KleptoCats, Color Switch

The Machine

Co se skrývá ve výkresech nezměrně velkého a tajemného stroje? Překvapivě spousta překážek. Ale také záchytných bodů, bez kterých byste se nemohli pohnout dál. Hra má velmi jednoduchou grafiku a celá se nese na vlně papíru, výkresů a točivých strojních dílů. Aby se dojem nákresu ještě více podnítil, tak všude okolo úrovně naleznete informace, kóty, úhly, řezy a další značky.

Hlavní role se v této hře ujímá drobná kapka inkoustu a snaží se co nejrychleji projít celou úroveň. Podle výsledného času jste hodnoceni, takže své kroky nijak výrazně dlouho nepromýšlejte. Hra kombinuje řadu prvků – základem je skákání, při kterém musíte brát v potaz gravitaci. Při tom se vyhýbáte bodlákům, ozubeným kolům a dalším překážkám. Naopak na různé objekty se můžete přichytit a nechat se s nimi třeba vézt.

Stáhnout The Machine

Google Play (zdarma) Microsoft Store (zdarma)

Toy Defense: Fantasy Tower

Skoro by se dalo říci, že jedna věžovka připomíná automaticky další. Her podobného ražení je bezpočet a výběr je tak skutečně ohromný. Vybrat si můžete různá tematická zasazení, různé značky a různá provedení. Toy Defense patří k těm oblíbenějším a konkrétně tento díl nás přenese do fantasy světa plného magie, nebezpečných příšer a lučištníků. Pokaždé, když si nějakou tu TD hru stáhnu, tak jsem překvapen, jak moc mě tento žánr stále baví.

V 96 předem připravených úrovních si užijete stavění věží a likvidování nepřátel, kteří chtějí proniknout do vašeho hradu a vyplenit ho. Postupně budou silnější, ale ani vy nezůstanete pozadu. Získáte totiž možnost stavit více druhů věží, které si navíc za získané zkušenosti vylepšíte. Strom možností je poměrně pestrý a vždy si budete moci vybrat, kterou cestou se dáte raději. Milá grafika a hudba z toho dělá jasnou volbu.

Stáhnout Toy Defense: Fantasy Tower

Google Play (zdarma) App Store (zdarma)

KleptoCats

Hardcore hráči mě za tuto volbu budou asi proklínat. Ano, třetí hra v dnešním FreeBoxu je o sbírání kočiček. Trochu se to tváří jako tamagotchi, ale to není přesné. Svěřená číča nemá hlad a nemusíte se o ni vyloženě starat, pokud nechcete. Pokud chcete, tak vám to pomůže při získávání nových předmětů. Jak totiž název napovídá, naše kočky jsou kleptomanky a čmajznou na co přijdou. S trochou štěstí to budou nějaké peníze.

Kočka vám může přinést tři druhy věcí. Základem je nějaký předmět, kterým si vybavíte svůj prázdný pokoj. Další jsou mince, které se hodí pro nákup převleků a doplňků pro vaše milované mazlíčky. Třetí věc je nejvzácnější – je to prémiová měna, za kterou si můžete koupit žádanější předměty a hlavně nové kočky. Ty se vám pak budou povalovat v pokoji a při krádežích si z nich budete moci vybírat. Jinak je to repetitivní záležitost, která hraničí s bizarností… ale kdo má rád kočky, ten se v tom třeba najde.

Stáhnout KleptoCats

Google Play (zdarma) App Store (zdarma)

Color Switch

Jednou za čas se vyloupne nějaký zázrak, který všichni s nadšením hrají. Flappy Bird už to dávno není, ale dost možná tuto lavinu jednoduchých her odstartoval. Takový hit se pozná jednak podle stažení, ale také podle počtu klonů. A Color Switch jich už stihl nasbírat celou řadu. Teoreticky si tak hru zahrajete i na Windows Phone, přestože zde odkaz neuvádím – jde totiž o samé klony.

Její myšlenka přitom navýsost jednoduchá. Ovládáte jednoduchý objekt, který má možnost měnit barvy. Snažíte se projít úrovní, ve které se pohybují překážky. Vždy můžete projít pouze tou překážkou, která má shodnou barvu jako vy. To se na začátku zdá snadné, jak se do toho ale zapojí složitější animace a tvary, tak půjde do tuhého. I přes zábavný základní mód hra nabízí celou řadu dalších úprav, které vám vystačí na dlouhou dobu.

Stáhnout Color Switch

Google Play (zdarma) App Store (zdarma)

Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze