mobilenet.cz
mobilenet.cz
mobilenet.cz mobilenet.cz mobilenet.cz

FreeBox: hraní si na vojáčky a další skvělé hry zdarma

| autor:
, vydáno:

Je tu pátek a s ním i další díl FreeBoxu, kde si ukazujeme zajímavé hry zdarma. Tentokrát nás čeká válka. A to hned ve dvou hrách. Zatímco v té první ovládneme moderní tank s nejrůznějšími vychytávkami, v té druhé se vrátíme zpět do druhé světové války a osvobodíme Evropu. Nakonec neopomeneme ani roztomilá zvířátka nebo propasti.

Nemusíte mít zrovna Gear VR, abyste si mohli zahrát nějaké ty hry. A už vůbec ne, pokud si chcete zahrát zdarma. Náš pravidelný seriál FreeBox, u kterého vás tímto vítám, vám každý týden přináší čtveřici zajímavých her zdarma. A to i takové, o kterých jste možná vůbec neslyšeli. Doufám, že si i tentokrát vyberete. Začneme s tanky a na bojišti ještě zůstaneme s další hrou, kde budeme naopak tanky ničit. Čekají nás ale i roztomilá zvířátka nebo běhání nad propastí.

FreeBox #122 – Super Tank Arena Battles, Forest Home, Hills of Glory, The Pit

Super Tank Arena Battles

I na svém telefonu s Windows Phone (pro iOS bohužel ne zdarma) můžete usednout do tanku a postavit se značné přesile v aréně. Ovládání je více než snadné. Jediným prstem po displeji navádíte tank, který se snaží prokličkovat mezi rostoucími zdmi. Tím směrem také střílí, ale hlaveň se otáčí pomaleji než pásy, takže ne vždy hned zasáhnete cíl. Nepřátelé se objevují ze vše stran, takže se nikde neschováte.

Super Tank Arena Battles Super Tank Arena Battles Super Tank Arena Battles

Není vhodné příliš dlouho otálet, protože najednou můžete zjistit, že jste obklíčeni přesilou a z toho se jen velmi obtížně budete dostávat. V úrovni se však náhodně objevují bonusy, které vám třeba pouze zvýší skóre, ale mohou vám také přidat štít, obnovit životy nebo vylepšit zbraň. Když budete mít štěstí, tak získáte ničivý laser nebo dokonce vyvoláte explozi, která úroveň vyčistí. A s tím už se dá dostat daleko!

Stáhnout Super Tank Arena Battles

Google Play (zdarma)App StoreMicrosoft Store (zdarma)

Forest Home

Za sedmero zvířátky se skrývá pod líbivou grafikou stará dobrá hratelnost s propojování trubek. Nelekejte se hned na začátku, vše vám osvětlím. Možná si pamatujete na takové ty hry, ve kterých máte za úkol spojit dva body stejné barvy tak, aby se cesta nekřížila s jinou barvou a zároveň se snažíte vyplnit úroveň. Ta je v začínajících úrovních třeba jen 4x4 políčka velká. Později se může rozrůst.

Forest Home Forest Home Forest Home

V této hře je zmiňovaná hratelnost upravená do podoby zvířátek, které hledají svůj domov. A občas jejich cesta bude klikatá a téměř až zbytečně dlouhá. Zatímco po stránce hratelnosti tu nenarazíte na žádné výrazné inovace, tak velký přínos má hra v perfektní grafice a naprosto roztomilých zvířátkách. Nemůžu ale říci, že by byla vhodná jen pro děti, ačkoliv pro ty tu čeká celá sada dostupných úrovní. U těch obtížnějších se potrápí i mnohem zkušenější hráči.

Stáhnout Forest Home

Google Play (zdarma)App Store (zdarma)

Hills of Glory 3D Free Europe

Ne jen zvířátky je ovšem hráč živ. Pokud alespoň jednou týdně neporazím nacistické Německo, tak mám špatnou náladu. Doufám, že to máte podobně! V této hře se posadíte do překvapivě dobře vyzbrojeného bunkru, který bude odolávat nájezdu nepřátelské armády na různých frontách. Výhodou tohoto bunkru je jeho výzbroj, která začíná klasickou puškou a končí raketami.

Hills of Glory 3D Free Europe Hills of Glory 3D Free Europe Hills of Glory 3D Free Europe

Vše samozřejmě zvládnete hravě ovládat gesty. Zatímco jednotlivé vojáky nejlépe zlikvidujete ťuknutím, tedy výstřelem, s tankem si poradí až granáty, které hodíte přidržením prstu. Pokud dvěma prsty nakreslíte na zem čáru, zavoláte si nálet napalmu, který zase bez problému zlikviduje řadu nepřátel. Během toho všeho střílení nesmíte zapomenout vylepšovat své zbraně a sbírat bonusy, které vám také zásadně pomohou.

Stáhnout Hills of Glory 3D Free Europe

Google Play (zdarma)App Store (zdarma)

The Pit

A nakonec si dáme jedno překvapení. Opět jde o jednoduše (dle ovládání) složitou (dle míry rozčílení) hříčku, která vás nechá opakovat jednu úroveň stále dokola a s radostí vás bude po několika sekundách zabíjet. Stále znovu a znovu. Překvapením je ovšem velmi kvalitní zpracování a hlavně tedy perfektní grafika, která na displeji telefonu vypadá výborně.

The Pit The Pit The Pit The Pit The Pit The Pit

V této hře sice také skáčete, ale to až jako druhotný efekt. Nejprve se totiž musíte zahrabat pod zem. Podržením prstu zalezete svým tělem pod povrch a budete se řítit vpřed jen s hlavou nebezpečně vystrčenou vzhůru. Překážky přeskočíte tak, že prst pustíte a necháte hrdinu vyskočit. Základem všeho je správné časování a vyhýbání se všem překážkám. Těm nad i pod zemí. A ještě pro vás mám jednu radu, na kterou jsem sám přicházel dlouho – během skoku můžete ještě jednou ťuknout a svůj skok prodloužit.

Stáhnout The Pit

Google Play (zdarma)App Store (zdarma)

Tagy článku: , ,

Související články

FreeBox: nebezpečí na každém kroku a další skvělé hry zdarma | vydáno
FreeBox: železnice na povel a další skvělé hry zdarma | vydáno
1
FreeBox: ovládněte svět a další skvělé hry zdarma | vydáno

diskuze ke článku (nejnovější příspěvky)

Ketchapp to jistí. :) David Novotný
Já hraji jenom hry zdarma a to navíc takové, které nevyžadují moc času. Takže pro mě je freebox ideální. Mirek
Těm se věnujeme v recenzích (kde se placené s těmi zdarma střídají). Petr Vojtěch
Hry zdarma jsou o ničem. Nechcete se věnovat i placeným? Myslím, že jim spousta lidí dává přednost. Pajda

zobrazit celou diskuzi přidat názor

celkem 4 příspěvky

další zajímavé články na mobilenet.cz

recenzeRecenze HTC U Ultra: ani tři trumfy nejsou spásou
vydáno |
Michal Pavlíček
| recenze
Tchajwanské HTC je výrobce, kterého se nebojíme nazvat nezmarem. Ačkoliv neprožívá zrovna vydařená léta, vždy se snaží přinést co nejlepší telefon. Je to případ i letošního roku a modelu U Ultra. Ten chce zaujmout stylovým vzhledem, dvěma displeji či důrazem na kvalitní zvuk. Navrch přihazuje výkonný hardware a nového asistenta.
15Apple akademie: jak prodloužit výdrž iPhonu?
vydáno |
Michal Marek
| článek
iPhone je, podobně jako další moderní smartphony, mimořádně výkonný a chytrý. Inteligentní funkce ovšem často vyžadují využívání různých senzorů, připojení k internetu i třeba zjišťování polohy, což je náročné na energii a uživatel brzy zjistí, že za výkon a funkčnost smartphonu platíme svou cenu – telefony musíme prakticky denně nabíjet.
11Retro: Sony Ericsson T610 – švédsko-japonská legenda
vydáno |
Michal Pavlíček
| článek
Celou jednu dekádu fungovalo spojení švédského Ericssonu s japonským Sony. Během této nezanedbatelné doby jsme se dočkali hned několika povedených telefonů, které se nesmazatelně zapsaly do mobilní historie. Bezpochyby se mezi ně řadí také kultovní Sony Ericsson T610, který před téměř 15 lety zaujal vzhledem i výbavou.