mobilenet.cz
mobilenet.cz
mobilenet.cz mobilenet.cz mobilenet.cz

Co (ne)víme o iPhonu 7s a 8

autor:
, vydáno:

Japonský web Macotakara přinesl informace o jednom z možných nástupců iPhonu 7s. Má mít pětipalcový displej a duální fotoaparát s čočkami umístěnými pod sebou. Kromě něj má Apple představit také další dva modely navazující na současné „sedmičky“ a úplně nový model 8 s OLED displejem. Zvěsti je ovšem nutné brát s rezervou.

Po poměrně nudných iPhonech 6s (a 6s Plus) a 7 (a 7 Plus) bychom se v roce 2017 opět měli dočkat větších novinek. Na internetu se proto již nyní objevuje celá řada zvěstí o tom, jak budou nové iPhony za více než 9 měsíců vypadat. S nejnovější informací přišel s odkazem na nejmenovaného taiwanského dodavatele Applu japonský web Macotakara. Podle něj je na cestě mimo jiné i 5palcový model s duálním fotoaparátem, jehož dvě čočky budou umístěné pod sebou.

iPhone 7s Macotakara

Přečtěte si také:

Pojďme si tedy shrnout, jaké iPhony nás podle dosavadních spekulací čekají. Největším tahákem má být v roce 2017 úplně nový iPhonu 8, který nabídne proměněný vzhled se skleněnou konstrukcí, bezdrátové nabíjení a především OLED displej. Vedle tohoto modelu mají ale přijít ještě další tři, které budou klasickou evolucí letošních „sedmiček“. Nabídnou tedy stejné tělo a jen mírně vylepšený hardware.

Kromě iPhonu 8 s OLED displejem má být představen iPhone 7s, iPhone 7s Plus a k nim má přibýt ještě 5palcový model, který tuto dvojici vylepšených iPhonů 7 doplní o telefon prostřední velikosti. Ten stejně jako 7s Plus nabídne duální fotoaparát, jehož čočky ale budou umístěny pod sebou a nikoliv vedle sebe. Tyto tři telefony mají mít stejnou výbavu a lišit se mají právě jen úhlopříčkou displeje a počtem, resp. rozmístěním čoček fotoaparátu.

iPhone 8 bild

Bližší informace o nových iPhonech zatím nemáme a také tyto je samozřejmě nutné brát s rezervou. Apple žádné oficiální zprávy týkající se chystaných modelů nezveřejňuje a novináři se tedy musí spolehnout na zvěsti různých nejmenovaných dodavatelů Applu a na informace od dalších zdrojů, které jsou více či méně obeznámeny se situací. Kadence, kterou různé asijské blogy chrlí nové a nové informace o budoucích iPhonech, je navíc značná a spekulace jdou mnohdy proti sobě.

Faktem navíc je, že do představení nových iPhonů stále zbývá 10 měsíců a přesnou představu o nových telefonech možná nemá ani sám Apple. Může dojít na různé změny plánu, objevit se mohou problémy ve výrobním procesu a u některých technologií se může jednoduše stát, že je Apple nedotáhne do uspokojivé podoby včas.

Velký otázník visí například nad bezdrátovým nabíjením, u kterého není jisté, že se ho podaří dostat do takové podoby, se kterou budou v Applu spokojení. Různá vylepšení, která jsou naplánována, tedy mohou být odsunuta a naopak může dojít k nečekanému pokroku u jiných vylepšení, se kterými se pro rok 2017 příliš nepočítalo.

Kolující informace o nových iPhonech tedy rozhodně nejsou zaručené zprávy a nyní se možná nedozvídáme o chystaných telefonech, ale třeba o prototypech, které se do prodeje nikdy nedostanou. I takovéto zprávy ale mohou pomoci utvořit obrázek o směřování Applu a alespoň přibližný nástin podoby jím chystaného portfolia chytrých telefonů. Jisté navíc je, že jak se bude datum představení nových iPhonů blížit, i na zprávy o nich se budeme moci snáze spolehnout.

Zdroje: macotakara.jp, 9to5mac.com

Tagy článku: ,

Související články

Prototyp krytu pro iPhone 7 řeší absenci sluchátkového jacku | vydáno
19
Srovnání Apple iPhone 5s, SE a 6s: přehled hlavních rozdílů | vydáno
25
mobilecast #115: horké novinky iPhone 7 a Galaxy Note 7 | vydáno
13

diskuze ke článku (nejnovější příspěvky)

Doufam ze zatim nevime nic. Z toho co se proslycha velka radost neni. Iks
7s a 7s plus? To by znamenalo 4. rok ten istý vzhľad? Obdivuhodné ako Apple dokáže mnohé recyklovat. Optimalizácia nákladov, väčší zisk. Nevadí mi stále rovnaký dizajn ak je nadčasový (4/5). Ale mohli by spraviť niečo naozaj COOL, kde displej zaberá 69,99% prednej plochy :-)) mental.disease
Bylo by super, kdyby místo odebírání funkcí něco pridali... Operace se Nezdařila
Tak snad jsi stříkal hodně daleko. Lagdroid
tajně doufám v návrat designu čtyřek, nebo pětek. pro mě je to nudné už od šestky. apple dlouho nepřišel s ničím zajímavým a o designu jeho telefonů to platí dvojnásob. další model v nabídce by v tom udělal jedině zmatek a to doufám pravda nebude. u novým iphonů spíš trnu hrůzou s jakou "revolucí" zase přitasí než abych se vážně těšil. Čekám šok a jestli to nebude u dalšího modelu, tak věřím, že už nikdy. Hlavně bych zapomněl na design šestek a sedmičky, pryč, fuj a něco jiného Ive. fíla
já si nad iP7 udělám dobře a vy android chudáci zalezte ha ha ha :) Apple lover, muck :-P

zobrazit celou diskuzi přidat názor

celkem 6 příspěvků

další zajímavé články na mobilenet.cz

Android Wear 2.0 je tu. Jaké modely se dočkají aktualizace?
vydáno |
Martin Fajmon
| článek
Google oficiálně představil novou verzi operačního systému Android Wear 2.0. Jako první se nové verze dočkaly hodinky Watch Style a Watch Sport od LG. Další modely jiných výrobců budou následovat postupně. Pokud vás zajímavá, jestli se aktualizace dočkají i vaše hodinky, jste na správném místě.
1LG Watch Style a Watch Sport oficiálně: design, nebo funkce?
vydáno |
Martin Fajmon
| článek
LG představilo nové chytré hodinky, které nabídnou nejnovější verzi operačního systému Android Wear 2.0. Novinky nesou označení Watch Style a Watch Sport a liší se kromě designu také ve funkční výbavě. Zatímco Watch Style budou opravdu spíše jen stylovým doplňkem, Watch Sport disponují i pokročilejšími funkcemi.
11Vodafone nabídne k rodinnému tarifu 40 GB dat za tisíc korun
vydáno |
Martin Fajmon
| článek
Nářky zákazníků na předražená mobilní data jsou, jak se zdá, alespoň částečně vyslyšeny. Vodafone představil novou možnost, jak navýšit rodinný sdílený tarif o 40 GB za 1 000 Kč. Po vydělení měsíčního paušálu tak vyjde neomezené volání, SMS a 10 GB dat na částku 625 Kč. Na poměry místních operátorů poměrně slušná nabídka.