mobilenet.cz
mobilenet.cz
mobilenet.cz mobilenet.cz mobilenet.cz

Co (ne)víme o iPhonu 7s a 8

autor:
, vydáno:

Japonský web Macotakara přinesl informace o jednom z možných nástupců iPhonu 7s. Má mít pětipalcový displej a duální fotoaparát s čočkami umístěnými pod sebou. Kromě něj má Apple představit také další dva modely navazující na současné „sedmičky“ a úplně nový model 8 s OLED displejem. Zvěsti je ovšem nutné brát s rezervou.

Po poměrně nudných iPhonech 6s (a 6s Plus) a 7 (a 7 Plus) bychom se v roce 2017 opět měli dočkat větších novinek. Na internetu se proto již nyní objevuje celá řada zvěstí o tom, jak budou nové iPhony za více než 9 měsíců vypadat. S nejnovější informací přišel s odkazem na nejmenovaného taiwanského dodavatele Applu japonský web Macotakara. Podle něj je na cestě mimo jiné i 5palcový model s duálním fotoaparátem, jehož dvě čočky budou umístěné pod sebou.

iPhone 7s Macotakara

Přečtěte si také:

Pojďme si tedy shrnout, jaké iPhony nás podle dosavadních spekulací čekají. Největším tahákem má být v roce 2017 úplně nový iPhonu 8, který nabídne proměněný vzhled se skleněnou konstrukcí, bezdrátové nabíjení a především OLED displej. Vedle tohoto modelu mají ale přijít ještě další tři, které budou klasickou evolucí letošních „sedmiček“. Nabídnou tedy stejné tělo a jen mírně vylepšený hardware.

Kromě iPhonu 8 s OLED displejem má být představen iPhone 7s, iPhone 7s Plus a k nim má přibýt ještě 5palcový model, který tuto dvojici vylepšených iPhonů 7 doplní o telefon prostřední velikosti. Ten stejně jako 7s Plus nabídne duální fotoaparát, jehož čočky ale budou umístěny pod sebou a nikoliv vedle sebe. Tyto tři telefony mají mít stejnou výbavu a lišit se mají právě jen úhlopříčkou displeje a počtem, resp. rozmístěním čoček fotoaparátu.

iPhone 8 bild

Bližší informace o nových iPhonech zatím nemáme a také tyto je samozřejmě nutné brát s rezervou. Apple žádné oficiální zprávy týkající se chystaných modelů nezveřejňuje a novináři se tedy musí spolehnout na zvěsti různých nejmenovaných dodavatelů Applu a na informace od dalších zdrojů, které jsou více či méně obeznámeny se situací. Kadence, kterou různé asijské blogy chrlí nové a nové informace o budoucích iPhonech, je navíc značná a spekulace jdou mnohdy proti sobě.

Faktem navíc je, že do představení nových iPhonů stále zbývá 10 měsíců a přesnou představu o nových telefonech možná nemá ani sám Apple. Může dojít na různé změny plánu, objevit se mohou problémy ve výrobním procesu a u některých technologií se může jednoduše stát, že je Apple nedotáhne do uspokojivé podoby včas.

Velký otázník visí například nad bezdrátovým nabíjením, u kterého není jisté, že se ho podaří dostat do takové podoby, se kterou budou v Applu spokojení. Různá vylepšení, která jsou naplánována, tedy mohou být odsunuta a naopak může dojít k nečekanému pokroku u jiných vylepšení, se kterými se pro rok 2017 příliš nepočítalo.

Kolující informace o nových iPhonech tedy rozhodně nejsou zaručené zprávy a nyní se možná nedozvídáme o chystaných telefonech, ale třeba o prototypech, které se do prodeje nikdy nedostanou. I takovéto zprávy ale mohou pomoci utvořit obrázek o směřování Applu a alespoň přibližný nástin podoby jím chystaného portfolia chytrých telefonů. Jisté navíc je, že jak se bude datum představení nových iPhonů blížit, i na zprávy o nich se budeme moci snáze spolehnout.

Zdroje: macotakara.jp, 9to5mac.com

Tagy článku: ,

Související články

Prototyp krytu pro iPhone 7 řeší absenci sluchátkového jacku | vydáno
19
Srovnání Apple iPhone 5s, SE a 6s: přehled hlavních rozdílů | vydáno
25
mobilecast #115: horké novinky iPhone 7 a Galaxy Note 7 | vydáno
13

diskuze ke článku (nejnovější příspěvky)

Doufam ze zatim nevime nic. Z toho co se proslycha velka radost neni. Iks
7s a 7s plus? To by znamenalo 4. rok ten istý vzhľad? Obdivuhodné ako Apple dokáže mnohé recyklovat. Optimalizácia nákladov, väčší zisk. Nevadí mi stále rovnaký dizajn ak je nadčasový (4/5). Ale mohli by spraviť niečo naozaj COOL, kde displej zaberá 69,99% prednej plochy :-)) mental.disease
Bylo by super, kdyby místo odebírání funkcí něco pridali... Operace se Nezdařila
Tak snad jsi stříkal hodně daleko. Lagdroid
tajně doufám v návrat designu čtyřek, nebo pětek. pro mě je to nudné už od šestky. apple dlouho nepřišel s ničím zajímavým a o designu jeho telefonů to platí dvojnásob. další model v nabídce by v tom udělal jedině zmatek a to doufám pravda nebude. u novým iphonů spíš trnu hrůzou s jakou "revolucí" zase přitasí než abych se vážně těšil. Čekám šok a jestli to nebude u dalšího modelu, tak věřím, že už nikdy. Hlavně bych zapomněl na design šestek a sedmičky, pryč, fuj a něco jiného Ive. fíla
já si nad iP7 udělám dobře a vy android chudáci zalezte ha ha ha :) Apple lover, muck :-P

zobrazit celou diskuzi přidat názor

celkem 6 příspěvků

další zajímavé články na mobilenet.cz

8Retro: Sony Ericsson T610 – švédsko-japonská legenda
vydáno |
Michal Pavlíček
| článek
Celou jednu dekádu fungovalo spojení švédského Ericssonu s japonským Sony. Během této nezanedbatelné doby jsme se dočkali hned několika povedených telefonů, které se nesmazatelně zapsaly do mobilní historie. Bezpochyby se mezi ně řadí také kultovní Sony Ericsson T610, který před téměř 15 lety zaujal vzhledem i výbavou.