Huawei rozeslal pozvánky. Mate 20 (Pro) se představí 16. října v Londýně

Huawei rozeslal pozvánky. Mate 20 (Pro) se představí 16. října v Londýně
  • Na IFě bylo potvrzeno, že modely Mate 20 budou odhaleny až 16. října
  • Huawei Mate 20 Pro bude mít uspořádání fotoaparátů do čtverce
  • Huawei pro něj připravuje procesor Kirin 980 vyrobený 7nm technologií
  • Varianta s přídomkem Pro má nabídnout zakřivený OLED panel

Aktualizováno 10. 9. 2018

Po sériích spekulací máme před sebou něco, co můžeme nazvat oficiální zprávou. Ledacos už Huawei naznačil na veletrhu IFA, kde prezentoval nový procesor Kirin 980. Aktuálně již rozeslal pozvánky na tiskovou konferenci, která proběhne 16. října v Londýně. Silueta telefonu v pozadí vyzdvihuje právě zmíněný procesor, avšak čtvercové a specifické umístění naznačuje, že trojitý fotoaparát bude mít skutečně čtvercové uspořádání.

Huawei Mate 20 Pro

Aktualizováno 10. 9. 2018

Do představení Huawei Mate 20 Pro (a také Mate 20) zbývá něco málo přes měsíc. Čekání si lze zkrátit vcelku pravidelnými úniky. Aktuálně se můžeme podívat na prototyp modelu Mate 20 Pro.Opět tak vidíme velký displej se zakulacenými rohy a zakřivenými okraji. Současně je v horní části výřez, kde jsou shromážděny nezbytná čidla a fotoaparát pro rozpoznání vašeho obličeje.

Huawei Mate 20 Pro

Aktualizováno 7. 9. 2018

Huawei Mate 20 Pro unikl na dalším snímku, kde si můžeme prohlédnout jeho čelní stranu. Na ní vynikne velký displej, který má v horní části celkem rozměrný výřez. Současně lze spatřit zakřivení po krajích. Půjde o velmi protáhlý displej s poměrem stran 19,5:9 a rozlišením 3 120 × 1 440 pixelů.

Huawei Mate 20 Pro

Aktualizováno 4. 9. 2018

V dnešní aktualizaci se můžeme podívat detailně na zadní stranu chystaného Huawei Mate 20 Pro, na které bude největší pozornost budit trojitý fotoaparát se LED diodou.

Huawei Mate 20 Pro

Aktualizováno 3. 9. 2018

Veletrh IFA nám pomalu končí, avšak i tak nám zřejmě odhalil ještě jednu novinku. V rukách neznámého člověka se objevil telefon, který má na zadní straně hned tři čočky fotoaparátu sestavené ve čtverci. A právě to je zásadní indície vedoucí k budoucímu Matu 20 (Pro).

Huawei Mate 20 Pro

Aktualizováno 31. 8. 2018

Přestože IFA 2018 ještě nekončí, Huawei oznámil, že odhalení nových modelů Mate 20 proběhne až 16. října v Londýně.

Huawei Mate 20 announcement

Unikátem nových modelů Mate 20 je, že budou poháněny čerstvě oznámeným procesorem Kirin 980. Jedná se o vůbec první mobilní procesor na světě vyrobený 7nm technologií.

Aktualizováno 30. 8. 2018

Nedávný únik informací o novinkách Huawei Mate 20 a ještě výkonnější verzi s přídomkem Pro odhalil, že se na zadní straně setkáme s novým uspořádáním jednotlivých fotoaparátů do čtverce. Fotoaparát by měl disponovat dvoutónovou LED a třemi čočkami – hlavním 40megapixelovým, sekundárním 20megapixelovým monochromatickým a teleobjektivem.

Huawei Mate P20 Pro

Pokud jste předpokládali, že Huawei Mate 20 nabídne stejné rozložení kamer, budete mírně zklamání. Zdá se totiž, že u tohoto modelu se Huawei nechává inspirovat spíše loňskými modely Huawei Mate 10 Porsche Design a Mate 20 Lite. U méně výkonného Mate P20 tedy klasické sloupečkové rozložení tří kamer dále zůstává.

Huawei Mate P20

Pokud by rozložení bylo obdobné jako u P20 Pro, pak by vše napovídalo tomu, že se bude jednat o monochromatický senzor a teleobjektiv. Zadní kamera nabídne senzory s rozlišením 12, 20 a 8 megapixelů. Z fotografií je dále patrné, že na čtečku otisků prstů integrovanou v displeji si budeme muset ještě počkat. Hned při zahájení prodeje, které se předpokládá v polovině října, se také očekává přítomnost operačního systému Android 9 Pie s nadstavbou EMUI 9.0.

Aktualizováno 21. 7. 2018

Huawei Mate 20 Pro se objevil na dalších údajných snímcích, které přibližují vzhled zařízení. Čelní straně má dominovat obří displej s drobným výřezem v horní části. Zajímavě vypadá zadní strana, kde bude trojice fotoaparátů sdružena takřka do čtverce. Spatřit lze i čtečku otisků prstů na zadní straně, což odporuje dřívějším spekulacím o čtečce přímo v displeji. Je možnost, že Huawei nasadí dvě čtečky, případně bude čtečka v displeji výsadou jen nějaké speciální edice.

Huawei Mate 20 Pro

Aktualizováno 17. 8. 2018

Huawei aktuálně přímo potvrdil ústy svého generálního ředitele Richarda Yu, že se v modelové řadě Mate 20 objeví chystaný procesor Kirin 980. Můžeme to brát jako první oficiálně potvrzenou část výbavy. Současně zaznělo, že se novinek Mate 20 dočkáme v průběhu října, tedy možná i za necelé dva měsíce.

Aktualizováno 16. 8. 2018

Nové informace o chystaném Huawei Mate 20 (Pro) přinesl Steve H., známý též pod přezdívkou OnLeaks. Ve svém tweetu uvedl, že by špičkový smartphone měl mít 6,25palcový displej. Podstatné jsou však informace o rámečcích, které mají být neskutečně malé. V horní části, kde má být výřez, bude tloušťka rámečku 6,8 milimetrů (model P20 Pro má 8 milimetrů), zatímco rámeček pod displejem bude mít 3,8 milimetrů (model P20 Pro má 10 milimetrů). Zdá se, že využití čelní plochy bude vskutku působivé.

Aktualizováno 14. 8. 2018

Na nových snímcích je vidět čelní panel modelu Huawei Mate 20, který odhaluje hned dvě možné funkce, které bychom očekávali pouze u výše postaveného Matu 20 Pro. V prvé řadě má jít o čtečku otisků prstů přímo v displeji, dále pak o pokročilé 3D skenování obličeje za účelem bezpečného odemknutí telefonu. To naznačuje nespočet senzorů ve výřezu nad displejem.

Údajný čelní panel Huawei Mate 20

Aktualizováno 1. 8. 2018

Další den, další úniky, tentokrát rozsáhlejšího charakteru. Vývojáři XDA se dostali k firmwaru připravované novinky, ze kterého zvládli „vylovit“ opravdu velké množství zajímavost týkajících se varianty Mate 20.

Potvrzuje se nasazení úsporného procesoru HiSilicon Kirin 980 se 7nm výrobní technologií, který by měl Huawei co nevidět oficiálně představit. Oproti původnímu Kirinu má být nový procesor o desítky procent výkonnější a mnohem úspornější. Kapacita baterie by měla nabídnout 4 200 mAh, což je více než slušná hodnota. U verze Mate 20 naroste úhlopříčka mezigeneračně na 6,3 palce, verze s přídomkem Pro by měla mít 6,9 palců.

Mate 20 (bez přídomku) dále nabídne 6 GB RAM a 128GB interní paměť. Dobrou zprávou je, že se počítá s bezdrátovým nabíjením, zadní strana bude tedy skleněná. Novinky mají dorazit s předinstalovaným Androidem 9.0 a nadstavbou EMUI 9.0.

Aktualizováno 31. 7. 2018

Nejnovější únik umožňuje se prvně podívat na možnou podobu chystaného Huawei Mate 20 Pro. Vidíme zařízení s tradičně velkým displejem, který však možná nakonec nebude po stranách zakřivený. Co však potěší je, že by se řada Mate měla vyhnout výřezu v horní části displeje. Dále se spekuluje nad nasazením procesoru Kirin 980 a 8GB operační paměti. Na zadní straně má být partička tří fotoaparátů se 42megapixelovým rozlišením. Hlavním tahákem by však měla být čtečka otisků prstů umístěná přímo v displeji.

Huawei Mate 20 Pro

Aktualizováno 13. 7. 2018

Po čtvrt roce se na scéně opět objevuje chystaná řada Mate 20 od Huawei. Konkrétně bude dnes řeč o nejvýše postaveném modelu Mate 20 Pro. Ten byl měl nabízet zakřivený OLED displej se čtečkou otisků prstů přímo v displeji. Půjde tedy o řešení, které již bylo k vidění v loňském roce u Matu RS Porsche Design. Ovšem s jednou odlišností – zatímco loni dodávalo OLED panely LG, letos se o to postará čínské BOE, které by mělo již zanedlouho zahájit výrobu.

Huawei Mate RS Porsche Design
Zakřivený OLED displej nabízí již nyní Mate RS Porsche Design

Původní informace z 9. 4. 2018

Huawei má představení klíčových novinek pro letošní rok za sebou. I nejlépe vybavený kousek P20 Pro spoléhá na procesor Kirin 970, který si premiéru odbyl loni v Matu 10 Pro. Další generaci procesoru od Huawei bychom tak měli prvně spatřit v Matu 20, jehož představení se očekává letos na podzim. Již nyní je takřka jisté, že se v něm bude nacházet procesor Kirin 980 vyrobený 7nm technologií a procesorové jádro Cortex-A75. Mělo by jít o vysoce úsporný a výkonný procesor. Ostatně první úniky to naznačují.

Huawei Mate 20

Pravděpodobný Huawei Mate 20 se totiž již stihl objevit v benchmarku AnTuTu a jeho výsledek nechal veškerou současnou konkurenci daleko za sebou. Chystaná novinka ohromila výsledkem 356 918 bodů, což je v průměru o 100 tisíc bodů více, než na kolik dosáhne například Samsung Galaxy S9 nebo Sony Xperia XZ2. Je však stále nutné brát v potaz, že do představení dalšího modelu řady Mate zbývá ještě půl roku a konkurence rozhodně nebude stát na místě.

Diskuze ke článku
pjotr
hezkyyy
Absolut NoFak
A až lagšunt zaplatí antutu, aby mu ukazoval milijón bodů u Grcgaxy S10, to bude teprv bomba!
Martin Both
Martin Both
Moc se mi tomu nechce věřit ????
Tomogo
Vysoké skóre bylo i minulý rok u Kirinu 970. Pak z něj zbyl jen ne skvělý, ale jen dobrý procesor.
Ale výroba 7nm ukazuje, že se Čína pomalu stává jedním z lídrů vývoje.
Trochu sprcha pro naši západní společnost... Co že se to vyrábí v ČR???

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze