Očekávaný Xiaomi Mi Band 5 spatřen na nových obrázcích

2× aktualizováno
Očekávaný Xiaomi Mi Band 5 spatřen na nových obrázcích
Fotografie: Michal Pavlíček, mobilenet.cz
  • Nová generace má přinést větší 1,2palcový displej
  • NFC se má objevit i v globální verzi s podporou Google Pay
  • Možná se chystá i lepší varianta s asistentkou Alexa

Aktualizováno 26. 5. 2020

Na weibo.cn se objevily obrázky náramku a také nabíjecí kolébky chystaného Xiaomi Mi Bandu 5. Chytrý náramek by měl stát přibližně 30 amerických dolarů, tedy necelý tisíc korun i s DPH.

Aktualizováno 22. 5. 2020

Po několika měsících se objevují o něco konkrétnější informace. V letošním roce bychom se dle tizenhelp.com měli dočkat dvou variant. Kromě Mi Bandu 5 by mělo dojít ještě na Mi Smart Band 5. Prozatím se spekuluje, že by se měl lišit přítomností asistentky Amazon Alexa. Náramek však nebude mít reproduktor, Alexa bude komunikovat výhradně textově.

S ohledem na Alexu potěší, že displej opět naroste, a to na 1,2 palce. Připomeňme, že současný Mi Band 4 má 0,95palcový displej. Zvětšení displeje by se mělo týkat obou variant Mi Bandu 5. Totéž platí i o novém senzoru, který dokáže měřit okysličení vaší krve (SpO2). Nejasnosti prozatím panují kolem NFC a jeho přítomnost v globální verzi.

K představení Bandu 5 by mělo dojít v průběhu června. Nejprve se však jako každý rok objeví na čínském trhu a až s blíže nespecifikovaným zpožděním dorazí i do dalších regionů.

Původní informace z 9. 1. 2020

Xiaomi patří v segmentu nositelné elektroniky k lídrům trhu. Vděčí za to především řadě chytrých náramků Mi Band, přičemž aktuálně se na trhu prodává model Mi Band 4, který láká na nízkou cenu, barevný AMOLED displej a širokou paletu funkcí. Server tizenhelp.com nyní přinesl informace o nadcházející generaci, která se pravděpodobně bude označovat Mi Band 5.

Hovoří o tom, že dojde ke zvětšení displeje na 1,2 palce. Nadále by mělo jít o barevný AMOLED panel. Vítaná novinka se týká také čipu NFC. Ten se sice objevil už u současné generace, nicméně nikoliv globální verzi Mi Bandu 4, která se prodává na českém trhu. To by se s Mi Bandem 5 mělo změnit a náramek bude možné použít i k bezkontaktním platbám. Nemá totiž chybět podpora Google Pay. Další informace prozatím nejsou známé, protože k představení Mi Bandu dojde zřejmě až v červnu letošního roku.

Diskuze ke článku
Alois Jirasek
Alois Jirasek
Jéééžis, to mi zas udělalo radost takhle navečer ..... další zkrachovalci, co maji regionální HW omezení:o) Globální verze nemá NFC, jiné ano ... to nevymyslíš! Ale není to vlastně fuk? "Hodinky" v roce 2020, které nemají ani sekundovku, stopky nebo odpočítávání a budík se musí ladit z mobilu .... prostě nemají věci, co 30let staré trhovky od vietnamců ... asi škoda slov o takových zmetcích ....
Dragereker
Parada, pokial bude mat podporu GP tak berem hned.
Generál Kastrol
Pokud budu mít NFC náramek, který podporuje Google Pay, musím mít zároveň i NFC telefon aby pro placení fungoval?
Mirek
Platby chytrými hodinkami nebo náramky nelze pres aplikaci Google play v České republice platit. Zde je oficiální zdroj z google https:// support. google. com/pay/answer/7643998?co=GENIE.Platform%3DAndroid&hl=cs. Xiaomi chytre hodinky nebo naramky se můžou chlubit že mají NFC, ale nám v ČR to může být jedno, platbu neprověřené. Na Xiaomi chytrých hodinkách nebo naramcich je služba Alipay, ale ta není v ČR také podporována. Je to škoda, ale tak snad do budoucna něco vymyslí i pro nás cechy. A samozřejmě poté musí vaše banka podporovat platby přes chytré hodinky a naramky. Je jich jen pár a podporují jen google pay, Garmin pay, fitbit pay, Apple pay. https:// www. mesec. cz/clanky/prehledne-s-jakymi-kartami-zaplatite-pres-apple-google-garmin-a-fitbit-pay/

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze