Apple macOS 11 Big Sur přichází. Aktualizaci si můžete stáhnout již dnes

Apple macOS 11 Big Sur přichází. Aktualizaci si můžete stáhnout již dnes
Fotografie: Apple.com
  • Nová verze se soustředí na design, který se přibližuje iOS
  • Je také plně kompatibilní s novým procesorem M1 či aplikacemi z iOS

Systém macOS 11 Big Sur byl prvně představen již letos v červenci. Doposud však uživatelé měli možnost zkoušet pouze beta verze, a to stejně jako my, když jsme vám přinesli první dojmy. Nová verze operačního systému se letos soustředí především na vzhled, který se snaží přiblížit iOS.

Nejvíce patrné jsou změny na přepínačích a posuvnících, které jsou s těmi na iOS takřka identické. Po dlouhých letech si Apple také všiml aplikací pro Zprávy, Mapy či prohlížení internetu (Safari), které jsou graficky propracovanější. Z praktických novinek lze zmínit též vylepšené vyhledávání, kdy jsou výsledky rozděleny například do kategorií konverzací, odkazů nebo fotografií. Klíčová slova vyhledávání jsou ve výsledcích patřičně zdůrazněna.

Oproti původním předpokladům, kdy se vydání finální verze Big Sur odhadovalo na říjen, došlo k menšímu zpoždění. Na každý pád čekání Apple učinil konec. Finální verze macOS11 Big Sur byla vydána ve včerejších hodinách, tedy ve čtvrtek 12. listopadu, avšak u nás se objevuje až během pátku. Na aktualizaci se můžete těšit v případě, že máte iMac od ročníku 2014 a novější, iMac Pro od roku 2017 a mladší, Mac Pro od verze z roku 2013, Mac mini od verze z roku 2014, MacBook Air od ročníku 2013, MacBook Pro od konce roku 2013 a mladší neboMacBook, který musí být ve verzi roku 2015 či mladší. Pokud vám aktualizace z nějakého důvodu prozatím nefunguje, je nutné vyčkat. V jednu chvíli totiž dochází k aktualizaci většího počtu zařízení.

Související články
Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze