mobilenet.cz
mobilenet.cz
mobilenet.cz mobilenet.cz mobilenet.cz

Apple chce Mapy vylepšovat za pomoci dronů

autor:
, vydáno:

Mapy od Applu se po katastrofálním vstupu na scénu značně vylepšily, ale na konkurenci v některých ohledech stále ztrácí. Firma Tima Cooka proto prý chystá velké novinky. Mapové podklady má nově vylepšovat letka dronů a již příští rok má přijít také navigace uvnitř budov či navádění při přejíždění mezi jízdními pruhy.

Apple Mapy v mnoha ohledech zaostávají za konkurenčním produktem Googlu. Podle zprávy magazínu Bloomberg chce proto Apple mapové podklady vylepšovat i za pomoci dronů. V Cupertinu se prý za tímto účelem již formuje tým specialistů na robotiku a sběr dat. Ten má mapové podklady s využitím moderních technologií shromažďovat efektivněji, než jsou schopna klasická auta ověšená kamerami, která data pro mapy sbírají běžně.

Apple Mapy – Mac

Tip: Apple Mapy se naučily MHD v Praze

Drony mají pomoci s průzkumem názvů ulic, dopravních značek, aktuální situace na silnicích, uzavírek atp. Tým pracující na Mapách má pak data rychle zpracovávat a udržet tak informace v aplikacích maximálně aktuální. Drony by pro tento účel mohly být dokonce vyráběny přímo Applem. Do komerčního prodeje s nimi ale firma údajně nepůjde. Výhodou dronů je, že se oproti autům mohou teoreticky pohybovat snáze, s menšími nároky na obsluhu a levněji. Na druhou stranu je však využívání dronů pro komerční účely svazováno mnoha regulacemi.

Kromě vylepšení klasických mapových podkladů má pak Apple přijít s naváděním při přejíždění mezi jízdními pruhy a velké plány má mít i v oblasti mapování vnitřků budov. Firma prý již příští rok přijde s možností navigace po různých muzeích, letištích či významných památkách. Takovou funkci by jistě mnozí ocenili a Apple Mapy by mohly získat zajímavou konkurenční výhodu.

Pokud se zprávy Bloombergu potvrdí, uživatelé se mají na co těšit. Otázkou ovšem zůstává, jak globální výše popsaná vylepšení budou a zda se jich dočkáme i v České republice. Takovéto vylepšování map je totiž velice nákladná záležitost a Apple na rozdíl od Googlu prozatím nemá, jak celý produkt monetizovat a vysoké investice přetavit v zisk.

Zdroje: bloomberg.com, 9to5mac.com

Tagy článku: , ,

Související články

Apple Mapy se naučily MHD v Praze | vydáno
8
Seznam uvolnil Stopaře, Mapy.cz zaznamenají každý váš krok | vydáno
3
Mapy.cz nově nabízí hlasovou navigaci pro všechny | vydáno
6

přidat názor do diskuze

Vyberte službu pro přihlášení:
Google

Odpovědět na tento názor uživatele :

další zajímavé články na mobilenet.cz

recenzeRecenze HTC U Ultra: ani tři trumfy nejsou spásou
vydáno |
Michal Pavlíček
| recenze
Tchajwanské HTC je výrobce, kterého se nebojíme nazvat nezmarem. Ačkoliv neprožívá zrovna vydařená léta, vždy se snaží přinést co nejlepší telefon. Je to případ i letošního roku a modelu U Ultra. Ten chce zaujmout stylovým vzhledem, dvěma displeji či důrazem na kvalitní zvuk. Navrch přihazuje výkonný hardware a nového asistenta.
15Apple akademie: jak prodloužit výdrž iPhonu?
vydáno |
Michal Marek
| článek
iPhone je, podobně jako další moderní smartphony, mimořádně výkonný a chytrý. Inteligentní funkce ovšem často vyžadují využívání různých senzorů, připojení k internetu i třeba zjišťování polohy, což je náročné na energii a uživatel brzy zjistí, že za výkon a funkčnost smartphonu platíme svou cenu – telefony musíme prakticky denně nabíjet.
11Retro: Sony Ericsson T610 – švédsko-japonská legenda
vydáno |
Michal Pavlíček
| článek
Celou jednu dekádu fungovalo spojení švédského Ericssonu s japonským Sony. Během této nezanedbatelné doby jsme se dočkali hned několika povedených telefonů, které se nesmazatelně zapsaly do mobilní historie. Bezpochyby se mezi ně řadí také kultovní Sony Ericsson T610, který před téměř 15 lety zaujal vzhledem i výbavou.