mobilenet.cz
mobilenet.cz
mobilenet.cz mobilenet.cz mobilenet.cz

Apple akademie: jak na funkci Find My iPhone

autor:
, vydáno:

Funkce Find My iPhone slouží k lokalizaci ztracených Apple zařízení a pokud budete svůj iPhone, iPad nebo Mac postrádat, může vám skutečně velmi pomoci. Aplikace a webový nástroj umí zařízení od Applu jak lokalizovat, tak i přepnout do režimu ztráty či dokonce kompletně smazat. Jak tuto funkci zapnout a používat?

Funkce „Find My iPhone“ umožňuje na dálku sledovat ztracený či ukradený iPhone, iPad, iPod touch i Mac. Pokud je takové zařízení připojené k internetu, uživatel ho skrze jiná Apple zařízení či webový prohlížeč může nejen sledovat, ale také vymazat jeho data, aby nemohly být citlivé soubory a údaje zneužity.

Jak funkci zapnout?

Find My iPhone 4 Find My iPhone 5 Find My iPhone 6

Abyste své zařízení v případě ztráty snadno našli, musíte funkci Find My iPhone zapnout. K tomu postačí následující:

  1. Jděte do Nastavení svého iOS zařízení
  2. Klepněte na volbu iCloud
  3. Zvolte Find My iPhone
  4. Posuvník přepněte do polohy zapnuto

Jak Find My iPhone používat na webu

Find My iPhone 7 Find My iPhone 8

Jestliže chcete najít jedno ze svých zařízení a máte po ruce počítač s internetovým připojením, navštivte

web iCloud.com

a přihlaste se ke svému Apple ID. Následně zvolte ikonu Find iPhone.

Zobrazí se vám interaktivní mapa, nad níž naleznete rozevírací nabídku nazvanou „Všechna zařízení“. V té budete moci snadno vybrat, jaké ze svých zařízení hledáte, a okamžitě ho lokalizovat. Dozvíte se tedy, kde přesně vaše zařízení je a navíc budete mít možnost provést následující tři operace:

  • Přehrát zvuk – Tato možnost se hodí zejména v momentech, kde telefon hledáte například po bytě. Zařízení přehraje hlasitý zvuk, a to i v případě, že je přepnuté do tichého režimu.
  • Režim ztráty – Pokud spustíte režim ztráty, budete moci zadat libovolný vzkaz či třeba telefonní číslo, které se zobrazí na displeji ztraceného zařízení. Nálezce vás tak bude moci snadno kontaktovat. I v případě této volby zařízení přehraje zvuk, aby na sebe upozornilo. Režim zároveň uzamkne vaše zařízení na kód, aby se nikdo nemohl dostat k vašim datům.
  • Smazat iPhone – Pokud si myslíte, že vaše zařízení někdo ukradl, můžete ho touto volbou kompletně smazat a zachránit tak svá data před zneužitím.

Jak využívat aplikaci Find My iPhone na iPhonu či iPadu

Find My iPhone 1 Find My iPhone 2 Find My iPhone 1

Podobně jako webové rozhraní vám poslouží i aplikace Find My iPhone. I ta vám nabídne možnost lokalizovat ztracené zařízení a poskytne stejné tři možnosti, jak s ním naložit, tedy přehrát zvuk, přepnout do režimu ztráty i zařízení kompletně smazat.

Důležité je upozornit, že v případě smazání zařízení ztrácíte spolu s daty také šanci, že ho pomocí aplikace ještě někdy vystopujete. Po provedení tohoto procesu vaše zařízení z aplikace zmizí a od té chvíle se již bude jednat jen o kousek hardwaru v továrním nastavení. Možnost smazání je tedy až poslední alternativou a cestou, jak u zcizeného iPhonu, iPadu či Macu předejit alespoň zneužití dat.

Tagy článku: , , ,

Související články

Apple akademie: co je to iCloud a jak ho používat | vydáno
71
V Praze bylo otevřeno první Apple Museum | vydáno
30
Apple vydal novou hudební aplikaci Moje melodie | vydáno
7

diskuze ke článku (nejnovější příspěvky)

Dobry den, ukradli mi pred dvema tydny telefon, ktery byl bohuzel vybity takze ho neslo vystopovat a od te doby nebyl vubec zapnut tudiz se jeho poloha na find my iphone nezobrazovala. Nekolik dni zpatky vsak uplne zmizel a ve sluzbe se uz ani neukazuje jako offline zarizeni, proste se tam nezobrazi vubec. Nevite zda je to znamka toho, ze nekdo urcitym zpusobem obesel zabezpeceni a smazal mi pristup na iCloud nebo byl telefon uplne znicen? Moc dekuji Anna Koucká
Telefon zůstane zablokován. Myšleno, ze při nové aktivaci si řekne o Vaše iCloud heslo, takže i pokud by zloděj okoukal například PIN, tak mu to nepomůže. Podotýkám, ze tohle nejde obejít, takže má skutečně cihlu, maximálně na díly. Jakmile je resetovan, tak už nejde hledat přes FMI, jak píše kolega nade mnou. Martin
A zavistivci jako ty je kradou a pak zjisti ze jim je knicemu. bob
Ty voe za vysvědčení se dostává novej iMac nebo aspoň MacBook - iPhone mi papá kupuje automaticky jen tak. A za maturitu bude nové autíčko. ja
A i kdyby, tak Ti to může být jedno. ...
iOffce ztracenej founek neřeší. Stejně bude brzy out, a tak jim papínek koupí za vysvědčení novej, že jo. Strášce Galaxyje
Dobrý den, děkuji. Ano to bych byl ochoten akceptovat - pokud telefon stratim a najde ho poctivý člověk určitě mi ho vrátí za nálezné než aby měl bezcennou placku. Pokud ho někdo ukradne stejně ihned vyndá SIM a nebude ho připojovat na internet a vypne ho - tedy zamezí odesílání polohy - pak je asi lepší když se obsah smaže a telefon zůstane blokovaný. Četl jsem ale že pravděpodobně bude v budoucnu možné sledovat i vypnutý telefon. Petr
V takovém případě se využívá tzv. "recovery key", který je možné si vygenerovat v nastavení dvoufaktorového ověření. Kód si vygenerujte a někam (nejlépe samozřejmě na papír) napište. V případě, že pak nebudete mít telefon k dispozici, tento kód zadáte místo toho z SMS. Michal Marek
Muzu se zeptat ? Jako duveryhodny pocitac mam nastaven svuj domaci pc. Ale z jineho zarizeni se asi na icloud.com neprihlasim ne? Protoze pro overeni toho zarizeni dojde sms- no a to je prekerni situace kdyz vam ten overovaci kod dojde na straceny iphone, nebo se pletu ? Jura
Dobrý den, podle mého by měl zůstat zablokovaný a chovat se jako kradený. Problém ale je, že jakmile bude takto smazán, už ho nevystopujete přes Find My iPhone. Michal Marek

zobrazit celou diskuzi přidat názor

celkem 11 příspěvků

další zajímavé články na mobilenet.cz

GadgetMix: nafukovací lampička a krytka chránící soukromí
vydáno |
Pavel Škopek
| článek
V dnešním díle našeho seriálu pro vás máme zajímavou nafukovací lampičku, která získává energii skrze vestavěný solární panel a funguje zároveň i jako nabíječka pro váš mobilní telefon. Druhý gadget pak ocení všichni, kterým záleží na svém soukromí. Pouhých 0,7 milimetrů silná krytka zabrání šmírování přes webovou kameru.
recenze31Recenze Lenovo Phab 2 Pro: první svého druhu
vydáno |
Michal Šrajer
| recenze
Již je tomu rok, co jsme si vyzkoušeli zajímavý project Tango od Googlu, tedy systém rozšířené reality pro mobilní zařízení, ale až nyní se k nám dostal první volně prodávaný telefon s touto technologií. Stalo se jím gigantické Lenovo Phab 2 Pro, tedy telefon vyšší střední třídy s 6,4palcovým displejem. Otázkou však zůstává – je nový Phab jen pěknou hračkou, nebo i dobrým telefonem?
recenzeRecenze hry Evil Factory: zlá je nejen továrna
vydáno |
Petr Vojtěch
| recenze |
Nezní to příliš lákavě. Tato hra nás vybízí, abychom vkročili do továrny zla. Co tam na nás asi tak čeká? Obří, zlí a velmi nebezpeční roboti. Pokud však máte rádi příběhy, kde se hraje na dobro proti zlu a rádi byste se stali vyvoleným vojákem, který vlastníma rukama zachrání svět před zánikem, lepší příležitost jen tak nedostanete.
1Apple akademie: automatizace na iOS
vydáno |
Michal Marek
| článek
Automatizace je komplexní a složitý technologický obor. Aplikace a služby, které se na automatizaci zaměřují, vám ale mohou značně ulehčit a urychlit vaše každodenní pracovní postupy. Dnešní díl Apple akademie se zaměřuje na automatizaci na iOS a na to, jak mohou aplikace jako IFTTT, Workflow a další udělat ze zařízení s iOS produktivnější platformu.