Android 8.1 Oreo je oficiálně venku pro všechny Pixely a poslední Nexusy

Android 8.1 Oreo je oficiálně venku pro všechny Pixely a poslední Nexusy
  • Android 8.1 přináší podporu speciální platformy Android Oreo (Go edition) pro nejlevnější telefony
  • Pixely druhé generace se dočkaly odemčení speciálního Pixel Visual Core, které zařídí lepší fotografie z aplikací ostatních vývojářů
  • Přidávají se rovněž nové API pro využívání neurálních sítí a rozšiřuje se využívání automatického vyplňování formulářů
  • Android 8.1 se rozšiřuje na modely Pixel 2, Pixel 2 XL, Pixel, Pixel XL, Pixel C, Nexus 6P a Nexus 5X

Google dodržel svůj slib ohledně vydání Androidu 8.1 Oreo již v prosinci. Právě nyní se totiž aktualizace začala šířit pro všechna podporovaná Pixel a Nexus zařízení. Nejedná se o nijak velký update, ale přesto nabízí pár zajímavých novinek. Předně přináší verze 8.1 podporu včera oznámené platformy Android Oreo (Go edition) pro ty nejlevnější telefony.

Majitelé Pixelů 2 poté mohou ocenit odemknutí speciálního Pixel Visual Core, díky kterému mohou i ostatní vývojáři těžit z výhod umělé inteligence při focení stejně, jako tomu je u nativní fotoaplikace Pixelů. Musí jen využívat ve své aplikaci standardní Android platformu pro fotoaparát. Uživatelé by tedy nyní měli fotit všude stejně a nemuseli přepínat aplikace pro vyšší kvalitu.

Pro následující novinky však nejnovější telefony už nepotřebujete. Aktualizace 8.1 zahrnuje rovněž nové API pro využívání neurálních sítí. Aplikace mohou zároveň lépe využívat automatické vyplňování formulářů a nesmíme zapomenout ani na povinný zástup různých oprav bugů a podobně.

Android 8.1 Oreo se dostává na zařízení Pixel 2, Pixel 2 XL, Pixel, Pixel XL, Pixel C, Nexus 6P a Nexus 5X.

Zdroj: android-developers.googleblog.com, engadget.com

Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze