Alza umožní nakupovat za Bitcoiny. Má i vlastní automaty

Alza umožní nakupovat za Bitcoiny. Má i vlastní automaty
2
  • Prodejce Alza.cz nově umožní platbu v kryptoměně Bitcoin
  • V showroomech v Praze a Bratislavě jsou už připraveny i Bitcoin automaty
  • Alza.cz reaguje na poptávku svých klientů – tuzemských i zahraničních

Alza technologii zavádí na základě četných žádostí zákazníků jak z České republiky, tak ze zahraničí. Platby kryptoměnou umožní ve všech svých e-shopech, tedy alza.cz, alza.sk, alza.de, alza.at, alza.co.uk a alzashop.com. Centrální showroomy v Praze a Bratislavě jsou od dnešního dne vybaveny směnnými automaty, ve kterých mohou zájemci nakoupit Bitcoiny za koruny či eura a naopak. Tato zařízení provozuje pro Alzu společnost GENERAL BYTES s.r.o.

Alza.cz Bitcoin

„Zavedením obchodování v Bitcoinech jdeme vstříc rostoucí oblibě této formy placení a potenciálu nové technologie. Praha je již dnes jedním z nejdůležitějších středisek Bitcoinu v Evropě,“ uvedl Jan Sadílek, vedoucí oddělení internetového marketingu Alza.cz. Alza připravuje akceptaci i dalších měn jako jsou například Litecoin nebo Ethereum.

Platby Bitcoiny jsou rychlé a jednoduché, s nízkými transakčními náklady. Partnerem pro realizaci BTC plateb bude Alze společnost Bitcoinpay, dodavatel platební brány.

Zdroje: alza.cz

Související články
Diskuze ke článku
Márv
Viem sa niekde na stránkach alza dozvedieť aj ceny tovarov v bitcoinoch alebo sa to človek dozvie až pri platení, neviete mi poradiť.
Vojta Vilímec
Vojta Vilímec
Jaký mají kurz? Dá se to někde online zjistit, nebo tam člověk musí zajít a zčeknout ten automat?

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze