Acer představil ultralehký notebook Swift 5 a konvertibl Spin 5

5
Acer představil ultralehký notebook Swift 5 a konvertibl Spin 5
  • Acer Swift 5 poskytuje s hmotností pod 1 kg vynikající přenositelnost
  • Využívá výkonné procesory Intel Core 8. generace a poskytuje až 8hodinovou výdrž
  • Kovový Acer Spin 5 nabízí úhlopříčky 13" a 15"
  • I uvnitř něj jsou procesory Intel Core 8. generace, ale výdrž vzrostla na 13 hodin

Cílovou skupinou pro nový Acer Swift 5 jsou uživatelé, kteří chtějí vynikající přenositelnost, solidní výkon a dotek stylu. I díky ultralehkým slitinám hořčíku a lithia pro vrchní a spodní kryt a slitinám hořčíku a hliníku pro mimořádnou odolnost v oblasti vyhrazené pro položení rukou se podařilo srazit hmotnost notebooku pod jeden kilogram.

O výkon se stará výkonný procesor Intel Core 8. generace, interaktivní multidotykový Full HD IPS displej s úzkým rámečkem pak maximalizuje zážitek ze sledování obrazu. Kromě kvalitního obrazu se však notebook může pochlubit i výkonným a čistým zvukem, který zajišťují technologie Acer TrueHarmony společně s Dolby Audio Premium. Certifikace Skype for Business zajišťuje ostré videokonference a skvělé zážitky s hlasovou asistentkou Cortana.

Acer Swift 5

Operační systém Windows 10 a bezdrátové rozhraní 2×2 802.11ac uživatelům umožňuje efektivně pracovat na cestách nejen po celý den, ale díky podsvícené klávesnici také v noci. K dispozici přitom máte až 8hodinovou výdrž na baterii.

Acer Swift 5 bude v Evropě k dispozici v prosinci a jeho ceny budou začínat na 1 099 eurech (29 tisíc korun).

Technické parametry Acer Swift 5

Kompletní specifikace
Konstrukce228 × 327 × 14,6 mm, 970 g, konstrukce: klasická, odolnost: ne
DisplejTFT IPS, 14" (1 920 × 1 080 px)
ChipsetCPU: 4×1,6 GHz, GPU: Intel HD Graphics 620
PaměťRAM: 8 GB, disk: 256 GB (SSD), paměťové karty: ne
Konektory2× USB 3.0, 0× USB 2.0, video: HDMI, USB-C (DisplayPort, další: ne
Datové funkcemodem: ne, Wi-Fi: 802.11a/b/g/n/ac, Bluetooth: 4.1, NFC: ne
Operační systémWindows 10 Home
Akumulátor33 Wh, udávaná výdrž: 7 hodin
Dostupnostprosinec 2017, 26 990 Kč

Kovový konvertibl ve dvou velikostech

Kromě klasického notebooku představil Acer i Spin 5. V kovovém těle nabízí konvertibilní konstrukci, která uživatelům umožňuje bezproblémové přecházení mezi režimy notebook, tablet, displej a stan. Je tak ideální platformou nejen pro vytváření, ale i konzumování a sdílení obsahu.

Spin 5 bude k dispozici hned ve dvou velikostech. Pokud dáváte přednost menším přístrojům, můžete sáhnout po 13" modelu, který se díky hmotnosti 1,5 kg a 15,9 mm tenkému profilu snadno přenáší. Kompaktní rozměry však nabízí i jeho větší 15" sourozenec, který váží jen lehce přes 2 kg a má tělo tenké 17,9 mm.

Acer Spin 5

Obě velikosti displeje nabízí Full HD rozlišení a spolupracují s volitelným aktivním perem Acer Active Stylus, které přináší větší kontrolu během práce a větší možnosti využití prostřednictvím funkce Windows Ink. Uvnitř je pak výkonný procesor Intel Core 8. generace, až 16 GB paměti DDR4. U 15" modelu nechybí ani možnost volby dedikované grafiky NVIDIA GeForce GTX 1050. Použitá baterie přitom poskytuje až 13hodinovou výdrž.

Modely Spin 5 však zaujmou i dalšími vlastnostmi. Výrobce myslel i na to, že by konvertibilní konstrukce v kombinaci s kovovým tělem mohla negativně ovlivnit kvalitu přijímaného bezdrátového signálu. Použil proto všesměrovou anténu, která optimalizuje směr vysílání a příjmu.

Díky technologiím Acer TrueHarmony, Dolby Audio Premium a dvěma dopředu hrajícím chytře umístěným reproduktorům tak, aby nebyly v žádném z režimů blokovány, přináší Spin 5 křišťálově čistý a podmanivý zvukový zážitek. Má certifikaci Skype for Business a čtyři mikrofony v kombinaci s funkcí rozpoznávání hlasu na dálku, která uživatelům umožňuje přístup do hlasové asistentky Cortana ze vzdálenosti až 4 metrů.

Acer Spin 5 bude v Evropě k dispozici už od září za ceny od 899 € (24 tisíc korun) za 13" model a 999 € (26 tisíc korun) za 15" model.

Technické parametry Acer Spin 5 13

Kompletní specifikace
Konstrukce15,9 × ? × ? mm, 1 500 g, konstrukce: konvertibilní
DisplejTFT IPS, 13" (1 920 × 1 080 px)
Chipset
PaměťRAM: 16 GB, disk: ?, paměťové karty: ?
Konektory?× USB 3.0, ?× USB 2.0, video: ?, další: ne
Datové funkcemodem: ?, Wi-Fi: ?, Bluetooth: ?, NFC: ?
Operační systémWindows 10
Akumulátor? Wh, udávaná výdrž: 13 hodin
Dostupnostzáří 2017, 24 000 Kč
Diskuze ke článku
Petr
Škoda toho operačního systému. Když už to není macOS, tak alespoň ChromeOS, windows podobné mašiny totálně deklasuje.
Kamil Kotlář
Kamil Kotlář
Jedná se o Swift 5, nikoli o Switch 5.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze