Záhadný smartphone od Xiaomi obdrží 27W nabíjení. Půjde o novou vlajkovou loď?

aktualizováno
Záhadný smartphone od Xiaomi obdrží 27W nabíjení. Půjde o novou vlajkovou loď?
  • Podle Lei Juna, zakladatele Xiaomi, by měla nová vlajková loď od Xiaomi Mi 9 disponovat nabíjením minimálně o výkonu 24 W
  • Informace z čínského certifikačního úřadu ale naznačují, že by se mohlo jednat o 27W nabíjení
  • V úvahu připadá také až 32W nabíjení s podporou QuickCharge 5

Aktualizováno 30. 1. 2019

Záhada ohledně rychlosti nabíjení Xiaomi Mi 9 by, jak se zdá, mohla být rozluštěna. Čínský certifikační úřad „dal zelenou“ neznámým telefonům od Xiaomi s označeními M1902F1A a M1902F1T, které budou disponovat 27W nabíjením. První polovina roku je navíc obvykle časem oznámení nové vlajkové lodi od Xiaomi, kterou by se měl stát model Xiaomi Mi 9.

Xiaomi certifikace 27W nabíjení

Xiaomi se rovněž chystá navštívit veletrh MWC 2019 v Barceloně, kde by mohlo Mi 9 představit. Pravděpodobně zde bude odhaleno také vylepšené Xiaomi Mi MIX 3 s novým 5G modemem X50.

Původní informace z 16. 1. 2019

Zakladel společnosti Xiaomi, Lei Jun, poměrně často komunikuje s veřejností skrze čínskou sociální síť Weibo. Tentokrát chtěl fanouškům nového Redmi Note 7 pravděpodobně připomenout, že novinka disponuje nabíjením QuickCharge 4 s výkonem až 18 W. Když se ho jeden fanoušek zeptal, jestli bude Xiaomi Mi 9 podporovat 24W nabíjení, odpověděl, že vlajková loď musí disponovat lepším (výkonnějším) nabíjením, což následně rozvířilo vlnu diskuzí o tom, jak výkonné nabíjení nová vlajková loď Xiaomi vlastně bude mít.

Na základě uniklých informací by mělo Mi 9 zvládat až 32W nabíjení, které odpovídá standardu QuickCharge 5. Tento standard ovšem v současnosti nepodporuje ani nejnovější procesor Snapdragon 855, jehož maximem je Quick Charge 4+.

Každý jazyk má navíc svá úskalí, obzvláště pak čínština s nespočtem rozdílných dialektů. Odpověď by se tak podle některých dala interpretovat jako „Ano, 24W nabíjení“ (které je lepší než 18W u Redmi Note 7 nebo Mi MIX 3). Rychlostí nabíjení nového Mi 9 se tak, jak se zdá, budeme muset nechat překvapit.

Diskuze ke článku
Mio
"Strop u předchozích modelů přitom představovalo 10 W, tudíž se jedná takřka o dvojnásobný nárůst."
Toto nie je pravda. Minimálne Redmi Note 6 Pro podporuje Quick Charge 3.0
skacelp
Netušil jsem, že rychlost se udává ve Wattech! K psaní odborných článků nestačí jen zájem a entuziasmus, ale je třeba mít i alespoň základní technické vzdělání!
VMach3
27W umí Xiaomi už takřka rok. Všechny modely od Xiaomi obsahující SoC Qualcomm Snapdragon 845 ( Mi 8, Mi 8 Pro, MIX 3) podporují nabíjení QC 4.0+, tedy až 27W.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze