mobilenet.cz
mobilenet.cz
mobilenet.cz mobilenet.cz mobilenet.cz

Změny u Qualcommu: levné procesory již nebudou v řadě Snapdragon

autor:
, vydáno:

Patrně vůbec nejznámějším výrobcem procesorů pro mobilní telefony je Qualcomm, ke kterému neodmyslitelně patří řada Snapdragon. V současné však Qualcomm oznámil dvě změny ve svém označení. Levné procesory již v řadě Snapdragon nebudou.

Qualcomm Snapdragon 820

Na sklonku loňského roku jsme vás informovali o tom, že se procesory od Qualcommu dostanou i do zařízení s Windows 10. Poměrně zlomový okamžik bude doprovázen i kosmetickými změnami v označení. Qualcomm oznámil, že své produkty již nebude označovat jako procesory, ale jako platformy. Důvod je vcelku prostý a pochopitelný. Nejde totiž jen o procesor, ale také například o grafické jádro či LTE modem. Dle nového označení bychom tak měli pro příklad uvádět nejnovější počin Qualcommu jako platformu Snapdragon 835.

TIP! Qualcomm by měl v průběhu roku představit tři čipsety střední třídy

Další změna se dotýká samotného označení procesorů, či nově platforem. Doposud platila snadná orientace. Po názvu Snapdragon následovalo tříčíselné označení. Čím vyšší první číslo, tím vyšší řada. Základní modely obvykle dostávaly řady 200 a 400, zatímco lépe vybavené přístroje řadu 600 či vrcholnou 800. Z rodinku Snapdragonů se však nově musí odporoučet základní řada 200. Tu hodlá Qualcomm nově označovat velmi jednoduše Qualcomm Mobile. Půjde vesměs o základní procesory určené chytrým telefonům ze segmentu low-endů.

Zdroje: androidcentral.com

Tagy článku: , ,

Související články

Qualcomm představil Snapdragon 821, nabídne 10% nárůst výkonu | vydáno
6
Snapdragon Wear 1100: další procesor speciálně pro wearables | vydáno
1
Qualcomm by měl v průběhu roku představit tři čipsety střední třídy | vydáno

diskuze ke článku (nejnovější příspěvky)

Ja by som 400ky odstranil a 600ky a 800ky nechal... Roman Matúš Labuš
Dobry, osobne bych bych dal pryc i lowend z rady 400 a lowend z rady 600. Ony dobre SoC (platformy :-D) od Qualcommu zacinaji az od Snapdragonu 650 a potom samozrejme cela rada 800. Redmarx

zobrazit celou diskuzi přidat názor

celkem 2 příspěvky

další zajímavé články na mobilenet.cz

recenze32Recenze Huawei P10: duální evoluce
vydáno |
Jiří Vencl
| recenze
Nové vlajkové lodě od Huawei přicházejí na český trh a ambice mají vskutku vysoké, nuž posuďte sami: vylepšený duální fotoaparát Leica s portrétním režimem, vysoký výkon, rychlé nabíjení, krásné tělo nebo v neposlední řadě nová čtečka otisků prstů. Jak to funguje v reálu a co na to konkurence? To prozradí naše recenze, kde jako obvykle nechybí ani videopohled.
1Apple aplikace týdne: National Geographic World Atlas
vydáno |
Michal Marek
| článek
Aplikací týdne jsme tento týden zvolili šikovný kapesní atlas světa od National Geographic. Ten přináší interaktivní mapu celého světa a zároveň je studnicí užitečných zeměpisných informací. Potěší i možnost pracovat se špendlíčky, měřit vzdálenosti nebo si procházet zajímavé statistiky. Aplikace vyniká i krásným uživatelským rozhraním.
3mobilenet.cz před 5 lety: konec Android Marketu a novinky od Sony
vydáno |
Michal Pavlíček
| článek
Server mobilenet.cz byl spuštěn již v roce 2005 a od té doby nám uplynulo už více než jedenáct let. Rozhodli jsme se proto v našem seriálu zavzpomínat, co se dělo před několika lety v mobilním světě, případně přímo u nás na mobilenet.cz. Každých čtrnáct dní se ohlédneme o pět let zpět. V dnešním díle se tedy nacházíme v březnu 2012.