mobilenet.cz
mobilenet.cz
mobilenet.cz mobilenet.cz mobilenet.cz

Qualcomm by měl v průběhu roku představit tři čipsety střední třídy

autor:
, vydáno:

O Qualcommu se v poslední době hovoří především s ohledem na připravovaný špičkový čipset Snapdragon 835. Nicméně není to jediný procesor, který americká společnost připravuje.

Poslední informace, které pochází z čínské sociální sítě Weibo, totiž poukazují na to, že Qualcomm chce posílit svou pozici v oblasti čipsetů střední třídy. Představit by měl zejména následovníky Snapdragonu 625 s názvy Snapdragon 630 a Snapdragon 635. Ti by měli stejně jako Snapdragon 625 použít osm jader na architektuře Cortex-A53. Vylepšení by se nicméně měla týkat řízení spotřeby a vyzařovaného tepla, což jsou disciplíny, v nichž si současný model 625 nevede příliš dobře.

Qualcomm

TIP: Qualcomm oznámil Snapdragon 835, je vyrobený 10nm technologií

V přípravách je údajně také SoC s označením Snapdragon 660, který by měl být vyroben 14nm LPP technologií. I v něm má být zachována osmijádrová podoba, ovšem změny se budou dít v jejím složení – mělo by jít o kombinaci čtyř jader Cortex-A53 a A73. Čipset se má v prvních telefonech objevit v září v režii značek jako Xiaomi, Oppo nebo Vivo.

Zdroje: gizmochina.com, androidguys.com, phonearena.com, weibo.com

Tagy článku: ,

Související články

Windows 10 poběží na budoucích procesorech od Qualcommu | vydáno
26
Unikají údajné specifikace procesorů Snapdragon 835 a 660 | vydáno
4
Qualcomm oznámil Snapdragon 835, je vyrobený 10nm technologií | vydáno
15

přidat názor do diskuze

Vyberte službu pro přihlášení:
Google

Odpovědět na tento názor uživatele :

další zajímavé články na mobilenet.cz

9Novela zákona se blíží. Nastane konec retenčních nabídek?
vydáno |
Martin Fajmon
| článek
V návrhu novely zákona o elektronických komunikacích (ZEK) se objevil paragraf, který zakazuje všem operátorům nabízet různé retenční slevy, tedy i všechny akce, které nejsou uvedeny v kompletním ceníku služeb. Od novely si zákonodárci slibují to, že operátoři zlevní služby všem, realita však může být odlišná.