mobilenet.cz
mobilenet.cz
mobilenet.cz mobilenet.cz mobilenet.cz

Qualcomm by měl v průběhu roku představit tři čipsety střední třídy

autor:
, vydáno:

O Qualcommu se v poslední době hovoří především s ohledem na připravovaný špičkový čipset Snapdragon 835. Nicméně není to jediný procesor, který americká společnost připravuje.

Poslední informace, které pochází z čínské sociální sítě Weibo, totiž poukazují na to, že Qualcomm chce posílit svou pozici v oblasti čipsetů střední třídy. Představit by měl zejména následovníky Snapdragonu 625 s názvy Snapdragon 630 a Snapdragon 635. Ti by měli stejně jako Snapdragon 625 použít osm jader na architektuře Cortex-A53. Vylepšení by se nicméně měla týkat řízení spotřeby a vyzařovaného tepla, což jsou disciplíny, v nichž si současný model 625 nevede příliš dobře.

Qualcomm

TIP: Qualcomm oznámil Snapdragon 835, je vyrobený 10nm technologií

V přípravách je údajně také SoC s označením Snapdragon 660, který by měl být vyroben 14nm LPP technologií. I v něm má být zachována osmijádrová podoba, ovšem změny se budou dít v jejím složení – mělo by jít o kombinaci čtyř jader Cortex-A53 a A73. Čipset se má v prvních telefonech objevit v září v režii značek jako Xiaomi, Oppo nebo Vivo.

Zdroje: gizmochina.com, androidguys.com, phonearena.com, weibo.com

Tagy článku: ,

Související články

Změny u Qualcommu: levné procesory již nebudou v řadě Snapdragon | vydáno
2
Windows 10 poběží na budoucích procesorech od Qualcommu | vydáno
26
Unikají údajné specifikace procesorů Snapdragon 835 a 660 | vydáno
4

přidat názor do diskuze

Vyberte službu pro přihlášení:
Google

Odpovědět na tento názor uživatele :

další zajímavé články na mobilenet.cz

Apple akademie: jak prodloužit výdrž iPhonu?
vydáno |
Michal Marek
| článek
iPhone je, podobně jako další moderní smartphony, mimořádně výkonný a chytrý. Inteligentní funkce ovšem často vyžadují využívání různých senzorů, připojení k internetu i třeba zjišťování polohy, což je náročné na energii a uživatel brzy zjistí, že za výkon a funkčnost smartphonu platíme svou cenu – telefony musíme prakticky denně nabíjet.
9Retro: Sony Ericsson T610 – švédsko-japonská legenda
vydáno |
Michal Pavlíček
| článek
Celou jednu dekádu fungovalo spojení švédského Ericssonu s japonským Sony. Během této nezanedbatelné doby jsme se dočkali hned několika povedených telefonů, které se nesmazatelně zapsaly do mobilní historie. Bezpochyby se mezi ně řadí také kultovní Sony Ericsson T610, který před téměř 15 lety zaujal vzhledem i výbavou.