Potvrzeno! Nubia mobil v hodinkách s ohebným displejem odhalí na MWC

Potvrzeno! Nubia mobil v hodinkách s ohebným displejem odhalí na MWC
  • Zařízení vypadá jako hodinky, ale má zastoupit celý telefon
  • Velký displej se kolem zápěstí zahne

Aktualizováno 13. 2. 2019

Před malou chvílí bylo potvrzeno, že se mobil v hodinkách s ohebným displejem doopravdy objeví i na veletrhu MWC 2019. Některé z redakcí již obdržely pozvánku se sloganem „Flex your life“, na které je rovněž vyobrazeno písmeno α odkazující na netradiční zařízení. Jak se Nubii povede se svým zajímavým konceptem zabodovat? To se dozvíme již za pár dní.

Nubia MWC

Původní informace z 12. 2. 2019

Nejedna prezentace na veletrhu CES mluvila o tom, že letošní rok se zapíše do dějin jako ten, kdy se začaly dělat ohebné displeje. Viděli jsme už funkční prototyp, Samsung si svoje plány ještě schovává, stejně tak jako Huawei. Ale v Barceloně na konci února už budou muset být prezentace o poznání konkrétnější.

Stranou nechce zůstat ani čínské ZTE, respektive jeho odnož Nubia. Ta vstoupila do povědomí zákazníků stylovým zpracováním svých produktů a nejinak by to mohlo být i u tohoto konceptu, který je podle některých informací připraven k finálnímu představení.

Nubia α vypadá jako další z řady chytrých náramků, ale má v sobě ukrývat schopnosti celého telefonu. Zvládne obsluhovat hovory (asi pomocí eSIM) a na těle prototypu je dokonce vidět snímač fotoaparátu. Ve výbavě bychom měli najít Bluetooth, Wi-Fi i NFC pro uskutečňování plateb. Video dále ukazuje hudební přehrávač. Lze taky odvodit, že zařízení nepoužívá operační systém Wear OS, ale Nubia sáhne po vlastním proprietárním řešení.


Diskuze ke článku
Porydge
Pokud ano, doufám, že to nebude vypadat jak na tom renderu. Kdo v takovém zařízení potřebuje kameru?

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze