T-Mobile zvětšuje balíčky po vyčerpání dat a zahrne je do dalšího měsíce

1
T-Mobile zvětšuje balíčky po vyčerpání dat a zahrne je do dalšího měsíce
Fotografie: T-Mobile.cz
  • Od 7. června mohou zákazníci T-Mobile navýšit svůj limit novými jednorázovými dokupy
  • K dispozici jsou balíčky od 60 MB do 10 GB
  • Novinkou je také převod dokoupených dat do dalšího zúčtovacího období

Zákazníci T-Mobile si od pátku 7. června mohou po vyčerpání dat navýšit svůj limit novými jednorázovými dokupy, jak operátor píše na svém webu. Vybrat si mohou z nabídky od 60 MB do 10 GB dat. Kromě rozšíření nabídky a zvýhodnění cen přichází operátor také s převodem nevyčerpaných dokoupených dat do dalšího zúčtovacího období. Ta se nově na konci období neruší, zákazník je může vyčerpat v dalším měsíci.

T-Mobile měl doposud pro všechny zákazníky shodnou nabídku pro navýšení datového limitu po vyčerpání základního balíčku. Bez rozdílu tarifu či předplacené karty nabízel 5 objemů s maximálním limitem 1,5 GB, a to vždy s platností do konce zúčtovacího období. Nově si zákazník může vybrat z 8 možností navýšení datového limitu – od 60 MB do 10 GB. „Datové potřeby našich zákazníků jsou různé, v nabídce máme tarify s daty od 0,5 GB až do 60 GB. Stejnou svobodu jsme zákazníkům chtěli dát i v případě, že svá základní data vyčerpají a limit chtějí navýšit,“ říká Michal Podlucký, ředitel řízení segmentu rezidentních zákazníků T-Mobile, a dodává: „Rozhodli jsme se proto nejenom rozšířit nabídku, ale dobitá data také nově převádíme do dalšího zúčtovacího období.“ Jejich platnost je 30 dní, o nevyčerpaná dokoupená data tak zákazníci nepřijdou. K navýšení datového limitu nebude na rozdíl od konkurence docházet automaticky, zákazník se sám rozhodne, zda si data dokoupí či nikoli.

T-Mobile navyšuje objem dat v těchto balíčcích. Doposud si zákazník mohl zakoupit nejvíce 1,5 GB za 249 Kč, nově si za tuto cenu pořídí 2,5 GB. Cena za 1 GB se v tomto případě snížila o 40 %. V případě balíčku 10 GB za 599 Kč došlo k cenovému poklesu dokonce o 63 %.

Zatímco počet provolaných minut a poslaných SMS se v síti T-Mobile i nadále pohybuje na přibližně stejných číslech, trendem je rostoucí spotřeba datových služeb. Po spuštění Mobil tarifní generace v dubnu 2017, kdy nové tarify přinesly významně více dat, narostla datová spotřeba na dvojnásobek. Zatímco zákazníci s tarify generace Mobil spotřebují 1,9 GB dat za měsíc, v Magentě 1 je oproti tomu průměrná spotřeba mobilních dat až o 50 % vyšší.

Nabídka platí pro všechny rezidentní i firemní zákazníky s tarifem i předplacenou kartou Twist.

Ceník navýšení datového limitu platný od 7. 6. 2019:

Navýšení datového limitu 60 MB 100 MB 300 MB 1 GB 2,5 GB 4 GB 8 GB 10 GB
Cena s DPH 29 Kč 39 Kč 79 Kč 149 Kč 249 Kč 349 Kč 549 Kč 599 Kč

Operátor připravil zvýhodněnou nabídku také pro studenty. Nabídka navýšení datového limitu pro zákazníky s tarifem Student a Student DATA platná od 7. 6. 2019:

Navýšení datového limitu 1 GB 4 GB 10 GB
Cena s DPH 99 Kč 199 Kč 299 Kč
Diskuze ke článku
Luap
Konečně přestanou okrádat své zakazníky.
Protože teď je to tak ze když si 25. v měsící dokoupim 1Gb, a 31. mi ještě zbyvá 600Mb, 1. v následujícím měsíci mi to stornují...

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze