Statistiky T-Mobilu ukazují, že Češi se už roamingu nebojí

2
Statistiky T-Mobilu ukazují, že Češi se už roamingu nebojí
  • Téměř všichni zákazníci při cestách v EU roamují
  • Spotřeba dat v EU vzrostla 2,3násobně, v zemích mimo EU dokonce osminásobně
  • Nejčastěji používáme mobilní služby u sousedů, v Chorvatsku a Itálii, ale i v Egyptě nebo jihovýchodní Asii

Statistiky letního provozu T-Mobile ukazují, že Češi v cizině své mobily používají v podstatě bez omezení. Zvykli si sdílet fotky na sociálních sítích, komunikovat přes messengery i vyhledávat informace na webu, jako by byli doma. Roamingový provoz – zejména datový – narostl nejen v EU, ale i mimo ni.

S eurotarifem jako doma

Při cestách v zemích Evropské unie využila roaming každý letní měsíc více než 900 tisíc zákazníků T-Mobile, což představuje přibližně čtvrtinu celé zákaznické báze. V segmentu tarifních zákazníků se množství datujících v zahraničí zvýšilo o 40 %, objem přenesených dat se pak v této skupině zvýšil 2,3násobně.

Ve srovnání s loňskými prázdninami se zároveň o více než 40 % zvýšil počet zákazníků, kteří se v Evropské unii připojili k internetu. Češi také hodně volali, počet minut provolaných v cizině vzrostl u tarifních zákazníků o 30 procent, celkem pak o 20 %.

Kromě tradičně oblíbených destinací, kterými je většina sousedních zemí (Slovensko, Německo, Polsko, Rakousko), bodovalo opět Chorvatsko a Itálie, kam Češi jezdí nejčastěji k moři. I když se osvědčené dovolenkové cíle umístily až na pátém a šestém místě v počtu uživatelů, zaujaly bezpečně druhé a třetí místo v celkovém objemu spotřebovaných dat.

Výsledky ukazují, že jsme pro naše zákazníky partnerem, ať už cestují kamkoliv,“ vysvětluje Petra Běláková, manažerka zodpovědná za roamingové služby. „Zákazníci se už ani na druhé polokouli nemusí spoléhat na SIM karty místních operátorů, a mohou využívat služby svého českého operátora.

Největší nárůst roamingových zákazníků zaznamenal T-Mobile v Egyptě, Turecku, Švýcarsku, Rusku, USA, ale také v zemích jihovýchodní Asie. Čeští zákazníci se vypravili i do exotických destinací, jako je Austrálie nebo malé tichomořské ostrovy na druhém konci planety.

Související články
Diskuze ke článku
Petr
Ať taky T-Mobile řekne jak těm lidem co ty tarify v EU používají začal počítat příplatky za takzvaný ,,permanentní roaming” který splníte tím, že jste 2 měsíce mimo ČR nebo máte v zahraničí vyšší spotřebu dat/jednotek než v ČR za jimi sledované období.

Dělá to až několik tisíc měsíčně k paušálu!
thegrid
Otázka proč to muselo EU nařídit. Já být T-mobilem se tim moc nevychlubuji, že specifický ope.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze