Srovnání LG G4 vs. LG G3

54

Dnešní vlajkové lodě jsou vyrovnané nejen mezi sebou, ale také mezi svými předchůdci. Přímo se tak nabízí srovnat si loňské LG G3 s aktuální novinkou a nástupcem LG G4. Oba modely mají papírově výbavu velmi blízkou a rozhodujícím faktorem by se mohla stát cena mluvící pro starší model. Pakliže však novinka nabídne vylepšení v klíčových parametrech, strhne vítězství na svou stranu.

Zatímco dříve přinášely nové vlajkové lodě spoustu inovací, v posledních letech jsme svědky v lepším případě podařených evolucí. Žádný výrobce není výjimkou a tak ani LG se svou prémiovou řadou G. Ta se před několika týdny dočkala přírůstku v podobě modelu LG G4, který nahrazuje loňský model LG G3. Na první pohled jsou však obě novinky velmi podobné a na mysli nemáme pouze vzhled. Jak dopadne jejich vzájemné rychlé srovnání?

LG G4 a LG G3
LG G4 LG G3
rozměry 148,9 × 76,1 × 9,8 mm 146,3 × 74,6 × 8,9 mm
hmotnost 155 gramů 149 gramů
úhlopříčka displeje 5,5 palce 5,5 palce
rozlišení displeje 2 560 × 1 440 px 2 560 × 1 440 px
jemnost 534 ppi 534 ppi
procesor Qualcomm Snapdragon 808 MSM8992; 2×2,0 GHz + 4×2,0 GHz Qualcomm Snapdragon 801 MSM8974AC; 4×2,5 GHz
operační paměť RAM 3 GB 3 GB
interní paměť 32 GB 32 / 16 GB
reálná interní paměť 21,86 GB 24,5 GB
operační systém Android 5.1 Android 5.0
zadní fotoaparát 16 Mpx 13 Mpx
optická stabilizace ano – tříosá ano – dvouosá
čelní fotoaparát 8 Mpx 2 Mpx
LTE ano – až 450 Mb/s ano – až 150 Mb/s
Bluetooth ano – verze 4.1 ano – verze 4.0
cena 16 000 Kč 12 000 Kč

Design a konstrukce – směr hrany

Designový směr LG nastavilo v době před dvěma lety, a jelikož šlo o poměrně výraznou změnu, není překvapením, že se nového vzhledu výrobce bude nějaký ten pátek držet. Zatímco starší G3 je spíše kulatější a působí až baculatým dojmem, novější G4 svými ostrými rohy působí dospělejším dojmem a rozhodně již nikoliv tak baculatě. V ruce se však oba modely drží takřka stejně pohodlně, a to díky mírně prohnutým zádům. O něco lépe je na tom ve výsledku LG G3 a to především kvůli menší šířce. LG G4 vs. G3 – srovnání

Rozmístění ovládacích prvků je pak totožné. Konektory jsou na spodní hraně, infraport na straně horní a tlačítka na zádech. O něco lépe se tisknou tlačítka na G4, ale rozdíl je to opravdu nepatrný. Bytelnost konstrukce je u obou modelů příkladná, a to i přesto, že jsou zadní kryty odnímatelné. Snadno se tak dostanete k bateriím. Souhrnně lze říci, že LG G4 má lépe vyvedený design. Naopak už ale nikoho nepotěší, že se výrobci nepodařilo udržet rozměry předchůdce a novinka je již bez diskuze hodně velkým telefonem, který nelze snadno obsloužit jednou rukou.

LG G4 a LG G3

Displej – mládí vpřed

Displeje jsou na první pohled stejné, což dokládá úhlopříčka 5,5 palce a QuadHD rozlišení. Výsledný dojem však na sebe strhává novější G4. A to především lepším podáním barev, kdy bílá je rozhodně bílá a ne narůžovělá jako u G3 a černá je výraznější. Potěší i vyšší hodnota jasu, displej je tudíž lépe čitelný nejen z ostrých úhlů, ale především na slunci. Oba modely pak shodně disponují informační LED diodou nad displejem, kterou si lze uživatelsky nastavit, na co má upozorňovat.

Diskuze ke článku
Mickeyla
Musím říct, že mě překvapuje informace, že G4 nepoužívá gesta jako G3 nebo G2, takže už se neztlumí hovor nebo budík a nepausne video otočením displeje dolů? Přijetí hovoru přiložením k uchu taky ne? To je teda fakt škoda, protože vlastním korejskou verzi G2 (s výměnnou baterií a micro sd slotem) s romkou z G3 a přemýšlela jsem,že je možná čas na výměnu, ale jak to tak vidím, výdrž má určitě horší než moje G2, takže kůže na zádech a foťák je asi to jediné, co se zlepšilo... Nevypínání displeje dokud se na něj dívám G4 zachovala nebo taky ne?
G4
No moc pěkná recenze jen panové redaktoři,gesta na přijetí hovoru,přiložením j uchu,a čekající hovor jsou samozřejmě zachována v nastavení hovor tak si to panové opravte.a co se týká nazoru že je zbytečné měnit G3 za G4 já tedy nesouhlasím inovací je dost a rychlost G4 je opravdu proti G3 znát displej vás uhodí okamžitě do očí a zvuk z repráčku je proti G3 luxusní lépe se drží v ruce a co se týká velikost je to neznatelné.
Lolo
Zeptám se, co bezdrátové nabíjení G4 má ?
petr
Pasuje baterka z g3 do g4?

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze