Nové Xperie XA3 (Ultra) a L3 obdržely certifikaci Bluetooth. Budou odhaleny na MWC?

Nové Xperie XA3 (Ultra) a L3 obdržely certifikaci Bluetooth. Budou odhaleny na MWC?
  • Sony chystá oživit střední třídu
  • Připravuje Xperia XA3 (Ultra) a Xperia L3
  • Novinky by mohly být odhaleny na MWC 2019

Aktualizováno 18. 01. 2019

Příchod očekávaných Xperií XA3 a XA3 Ultra potvrdila čerstvě certifikace Bluetooth od agentury SIG. Potvrzují se rovněž specifikace, model XA3 bude osazen procesorem Snapdragon 660, kterému bude dělat společnost velkorysých 6GB RAM. Displej nabídne uhlopříčku 5,9 palce s rozlišením 1 080 × 2 160 pixelů. Rendery rovněž odhalují duální fotoaparát se zatím neznámým rozlišením. Větší Xperia XA3 Ultra by měla mít shodnou výbavu, až na větší displej o velikosti 6,5 palce.

Poslední je Xperia L3, která by měla představovat kompaktnější zařízení s 5,7palcovým zobrazovačem a poměrem stran 18:9. Čtečka otisků prstů by se měla tentokrát nacházet na boku a počítat podle dostupných informací můžeme opět s procesorem Snapdragon 660. Všechny tři telefony by se mohly objevit na veletrhu MWC 2019.

Aktualizováno 02. 01. 2019

Veletrh CES, který se již za pár dní koná v Las Vegas, se s největší pravděpodobností stane událostí, na níž Sony oficiálně představí chystané modely Xperia XA 3 (Ultra) a Xperia L3. Smartphony bude spojovat duální fotoaparát, konstrukce z hliníku a skla a také displej s poměrem stran 18:9. Uvedené modely by se mohly dostat na trh přibližně v polovině února.

Sony CES 2019

Aktualizováno 25. 10. 2018

Na aliexpress.com se objevila ochranná pouzdra pro chystané Xperie XA3 a XA3 Ultra. Odhalují podstatnou věc. Obě novinky by měly nabízet duální fotoaparát na zadní straně. O termínu oznámení však prozatím nic bližšího nevíme.

Aktualizováno 2. 10. 2018

Koncem srpna jsme se třetí generace Xperie XA nedočkali. To však neznamená, že se na ní nepracuje. Nově uniklé rendery odhalují možný vzhled a také rozměry, které se mají zastavit na hodnotách 155,7 × 68,3 × 8,4 milimetrů. Na těle telefonu objevíme USB-C i 3,5mm jack. Displej s Full HD+ rozlišením má mít 5,9palcovou úhlopříčku. Na zadní straně je pak duální fotoaparát, prozatím s neznámými parametry. Poslední povšimnutí hodnou věcí je čtečka otisků prstů. Zdá se, že ji Sony opět vrátí na pravý bok.

Aktualizováno 16. 8. 2018

Pomalu získáváme další střípky informací o chystané Xperii XA3 od Sony. Byla spatřena v AnTuTu, které odhalilo procesor Snapdragon 660 a 6GB operační paměti. Šlo by o mezigenerační vylepšení, Xperia XA2 používá Snapdragon 630, avšak výsledky benchmarku tomu neodpovídají. Nelze je však brát zcela vážně, neboť testem mohl projít nefinální kousek.

Sony Xperia XA3

Původní informace ze 30. 7. 2018

V případě modelů střední třídy jsme u Sony byli zvyklí na roční obměňování, avšak zdá se, že tentokrát dojde ke změně. Objevily se první informace, které naznačují možný příchod Xperie XA3. Kódové označení budoucího telefonu je H4413 a tentýž model se objevil také na certifikačním úřadu TENAA.

Sony Xperia XA3

Bohužel kromě samotného kódového označení v podstatě nic nevíme. Certifikační dokument pouze zmiňuje podporu LTE a samozřejmě přítomnost Androidu. S ohledem na to, že se má představení Xperie XA3 konat již ve 3. čtvrtletí, tedy v tomto, je jasné, že půjde o verzi Android Oreo. Ledacos může napovědět již 30. srpen, kdy má Sony tiskovou konferenci.

Diskuze ke článku
Jj
Pokud ti přijde v dnešní době 9k moc, tak si z jiné galaxie spíše ty, nic ti nebrání vzít si telefon na splátky když na to nemáš. A jestli nechceš splatky tak si kup něco za 3 tisíce ale pak tady nebreč že nedostavas aktualizace, je zřejmé že společnost která vyvíjí soft musí z něčeho platit vývojáře.. kromě toho XA2 a Ultra mají novější verzi firmwaru než třeba Xz1 nebo Xz Premium 51.x.x.x vs 47.x.x.,. T
A asi nechápeš to že pro nekoho je telefon investice, a raději si připlatí za lepší model. A neni to nejaky ishit za 35klacku...
KK
Tak mně Xperia XA2 za 9000 nepřijde jako telefon za pár kaček...
Blue Sun
Blue Sun
Proč, ach proč? Tím pádem se o nějaké lepší podpoře u XA2 nemusíme vůbec bavit, protože to zase odbydou vydáním nového modelu... A to jsem si XA2 chtěl koupit.
Dodo
No ty seš dobře vylízanej v palici....9 tisíc je docela dost i na investici, která časem úplně vyšumí....po roce používání je ztráta 50%

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze