Seznam.cz aktualizoval prohlížeč: synchronizace a rádce Krasty

6

Populární český internetový vyhledávač Seznam.cz již dávno není pouhým vyhledávačem. Nějaký ten pátek má i svůj vlastní internetový prohlížeč, který je dostupný pro Android a iOS. Nejnovější aktualizace přináší synchronizaci hesel či záložek, anonymní režim a také rádce Krastyho.

Seznam.cz

Pokud využíváte prohlížeč od Seznam.cz a zároveň máte u stejné společnosti účet, jistě uvítáte první novinku, kterou je synchronizace hesel a záložek napříč vašimi zařízeními. „Párování se seznamáckým účtem ocení zejména uživatelé služby Seznam.cz Email, která registruje na 8,3 milionu aktivních schránek. Pokud se lidé přihlásí v prohlížeči, stává se jim zkratkou do emailu, do kterého budou automaticky také přihlášeni. Prohlížeč jim navíc nově zobrazí upozornění na příchozí e-maily,“ vysvětluje Lukáš Kovač, senior produktový manažer aplikace Seznam.cz.

Seznam.cz

Programátoři společnosti Seznam.cz se v posledních měsících rovněž soustředili na optimalizaci prohlížeče tak, aby zvýšili rychlost jeho spuštění. Prohlížeč při ponechání nastavení rychlého spouštění totiž běží v úsporném režimu na pozadí. Každý panel prohlížeče navíc nově využívá vlastní proces, což zvyšuje jeho stabilitu a rychlost. Díky tomuto sandboxování se okna vzájemně neovlivňují a způsob, jakým může nějaká nebezpečná stránka hacknout prohlížeč, se komplikuje.

Další novinkou je rádce, kterým je známý firemní maskot, pes Krasty. Ten vám „vyčmuchá“ relevantní informace k vašemu hledání navíc, což se může hodit. „Například při prohlížení stránek restaurace nás také zajímá otevírací doba či její hodnocení. Někdy je však poměrně složité tyto informace ze stránek získat rychle. Nová funkce v prohlížeči však lidem čas ušetří a informace jim poskytne rovnou. Seznam.cz tyto doplňující informace pro začátek zprostředkuje ze služby Firmy.cz, avšak do budoucna je chce doplnit i o další zdroje,“ popisuje novinku Lukáš Kovač. Jak přesně Krasty funguje se můžete přesvědčit na tomto videu.

Další novou funkcí prohlížeče je anonymní okno. Jeho režim poskytne uživatelům pohodlí v prohlížení internetových stránek, aniž by se do historie prohlížeče ukládaly informace o jejich navštívení.

Aktualizace dorazí současně na obě mobilní platformy, tedy Android a iOS, a také a desktop. Nestane se tak, že byste měli na různých zařízeních odlišné možnosti. Sjednotí se také nový vzhled prohlížeče, který i nadále klade důraz na minimalismus.

Stáhnout Seznam.cz

Google Play (zdarma) App Store (zdarma)

Zdroje: seznam.seznamblog.cz

Diskuze ke článku
Rob
Na WP nastesti chybějící zbytečná aplikace.
Fish
Jasne Robe, radeji budeme podporovat monopoly misto ceske firmy ;)
Woji Naceste Cz
Woji Naceste Cz
ja furt cekam na mapy.cz offline celej svet, a stale nic :(
Petr
Je to dobrý prohlížeč, který má jako jediný funkci "domů". Bohužel ale v iPhone neumí otevřít odkaz z emailu jako safari. takže je pro mne nepoužitelný. Škoda, protože jinak by byl nejlepší.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze