Samsung Galaxy S22 Ultra si vystačí „jen“ se 108Mpx fotoaparátem

2× aktualizováno
Samsung Galaxy S22 Ultra si vystačí „jen“ se 108Mpx fotoaparátem
Fotografie: Ioannis Papadopoulos, mobilenet.cz
  • Předpokládá se představení tří variant
  • Skleněná záda připadnou pouze nejvyšší verzi Ultra
  • Galaxy S22 a Galaxy S22+ mají mít přepracovaná plastová záda

Aktualizováno 6. 7. 2021

Vrcholný Samsung by se měl v příštím roce jmenovat Galaxy S22 Ultra. Kolovaly zvěsti, že by mohl šokovat hlavním fotoaparátem s 200megapixelovým rozlišením. Nakonec se však jihokorejský výrobce zřejmě nepustí do závodu o co nejvyšší počet megapixelů. Dle osvědčeného zdroje Ice Universe na weibo.cn se vlajková loď pro rok 2022 spokojí s tradičním 108megapixelovým snímačem.

Aktualizováno 23. 6. 2021

Poslední dva roky nenasazuje Samsung do dvou základních modelů vlajkových řad klasický teleobjektiv, namísto něj využívá další fotoaparát s vysokým rozlišením. Po dvou letech neměnné situace by změna měla dorazit společně s řadou Galaxy S22. Naznačují to informace od @FrontTron, který uvedl, že Galaxy S22 a Galaxy S22+ budou vybavený hlavním 50megapixelovým snímačem, 12megapixelovým ultraširokoúhlým objektivem a 12megapixelovým teleobjektivem s trojnásobným bezztrátovým přiblížením.

Původní informace z 15. 6. 2021

Do představení Samsungů Galaxy S22 zbývá ještě spousta času, odhadem minimálně 7 měsíců. Ani to však nebrání prvním únikům informací, které pochází z navor.com. V tuto chvíli se nejvíce řeší zpracování budoucích vlajkových lodí. Poctivá skleněná záda by měla mít jen vrcholná verze s přídomkem Ultra. Co bude se zbývajícími dvěma modely?

Galaxy S22 a Galaxy S22+ mají disponovat plastovými zády, avšak bude údajně problém rozpoznat, že skutečně nejde o sklo. Dále se spekuluje, že Galaxy S22 a Galaxy S22+ nabídnou menší displeje, konkrétně má jít o úhlopříčky 6,06" a 6,55" , což by znamenalo, že by se mohly zmenšit i celkové fyzické rozměry zařízení. Zájemce o skutečně velký displej pak potěší Galaxy S22 Ultra s 6,81" panelem. Mimochodem výhradně vrcholný model se má pochlubit špičkovým LTPO OLED displejem, mezi jehož přednosti patří nízká energetická náročnost a vysoká obnovovací frekvence ve spojení s jemným rozlišením.

Další informace se budou odhalovat postupně v nadcházejících měsících.