Withings Move ECG
recenze

Withings Move ECG

EKG v těle klasických hodinek
4

Svět chytrých hodinek je velmi bohatý a rozmanitý. Na jedné straně stojí přístroje s otevřeným operačním systémem, které fungují prakticky jako malé počítače na zápěstí. Někde uprostřed jsou pak nejrůznější sportovní náramky s omezenou nabídkou funkcí. Úplně na kraji spektra bychom pak nalezli tento kousek, který osloví hlavně svojí jednoduchostí.

Z pohledu technologického nadšence, pro kterého je nejdůležitějším kritériem počet funkcí nebo rovnou možnost si upravovat otevřený operační systém podle sebe, hodinky prakticky nic neumí.

Withings Move ECG
Oficiální snímek dvou barevných variant.

Na druhou stranu, právě díky tomu nabídnou takové schopnosti, o kterých se chytrým hodinkám může jednom zdát. V první řadě je to až roční výdrž na jednu baterii, která se dá snadno vyměnit. Odpadají tak starosti s neustálým nabíjením.

Dále pak potěší jejich nízká hmotnost a v neposlední řadě se může leckomu zamlouvat i jejich „analogový“ vzhled s klasickými ručičkami.

Technické parametry Withings Move ECG

Kompletní specifikace
Konstrukce38 × 38 × 12,5 mm, 41 g, odolnost: ano
Pásekumělý, vyměnitelný: ano (18 mm), zapínání: přezka
Displejbez displeje, ?" (? × ? px), tvar: kruhový
Systém?, kompatibilní s: Android, iOS
Datové funkceBluetooth: 4.2, Wi-Fi: ne, mobilní sítě: ne, NFC: ne
Chipset
Paměťvnitřní paměť: ?, paměťové karty: ne
Akumulátor? mAh, nabíjení: ?
DostupnostQ2 2019,

Obsah balení: jen hodinky

Stejně spartánský přístup pokračuje i při prvním kontaktu. V jednoduché papírové krabici najdeme pouze hodinky v látkovém obalu, které již mají knoflíkovou baterii (typ CR2430) vloženou uvnitř. Dále pak je to jen stručný průvodce ukazující, jak hodinky propojit s chytrým telefonem.

Obsah balení je více než prostý.

Design a zpracování: na každé zápěstí

Jak je patrné z okolních fotografií, testovali jsme světlou barevnou variantu s modrým řemínkem. Ten je vybaven rychloupínacím systémem, takže jej snadno vyměníte za libovolný jiný řemínek se šířkou 18 milimetrů.

Hodinky lze nejlépe popsat jako „unisex“. Vyjímají se dobře na pánském i dámském zápěstí, průměr ciferníku 3,5 centimetru je tak někde uprostřed. Rozhodně potěší i jejich nízká hmotnost – 41 gramů i s dodávaným silikonovým řemínkem. Ve srovnání s běžnými smartwatch je to „skoro jako nic“ a až jsem se během testování párkrát lekl, že jsem je někde ztratil.

Zpracování je rovněž jednoduché a funkční.

Na těle hodinek najdeme jediné tlačítko na boku plastového těla. Část doléhající na kůži je kovová, aby byla zvýšena citlivost pro snímání EKG. Jedinou výtku tak lze mít k použití plastu namísto skla pro krytí ciferníku. Při testu jsme sice nezaznamenali žádné škrábance, ale lze pochybovat o tom, že hodinky budou stejně dobře vypadat i po několika měsících. Jsou vodotěsné, výrobce udává 5 ATM, což znamená, že s nimi můžete i plavat.

Líbilo se nám
  • elegantní design
  • nízká hmotnost a příjemné rozměry
Nelíbilo se nám
  • vyrobené z plastu
Diskuze ke článku
XD
Fuj to je ošklivý :/
Márv
Tak toto je pre mňa top, doteraz mi chytré hodinky nedávali zmysel, keď mám chytrý telefón vo vrecku načo nosiť ďaľsí malý na ruke, ale toto je o niečom inom, keď pribudnú ešte nejaké funkcie ako sledovanie spánku a konštrukcia nebude s plastu tak ich beriem.
Petr Šraier
Petr Šraier
Angličtina by měla patřit do té nejzákladnější jazykové výbavy dokonce i ve Francii, kde to furt nepochopili ... tak já nechápu, co je na ní za zápor. :-P

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze