Vodafone Smart prime 7
recenze

Vodafone Smart prime 7

Levně a kvalitně podruhé
13

Rok se s rokem sešel a Vodafone omlazuje své portfolio telefonů nesoucích jeho logo. Jako první přišel na řadu model s přídomkem „prime“. Letošní sedmička si ponechává velice solidní výbavu, ale zásadním způsobem vylepšila svůj vzhled, který se nebojíme nazvat stylovým. Navrch přidává také lákadlo v podobě nejnovějšího Androidu 6.0 Marshmallow a opět i příznivou cenu.

Vodafone Smart prime 7

Mdlá nižší třída se smartphony dostala v loňském roce citelný impuls modelem Vodafone Smart prime 6, který dokázal, že i levný telefon může dobře fungovat a nabídnout i pokročilé funkce typu LTE. Očekávaný úspěch se samozřejmě dostavil a po zásluze zde máme nástupce v podobě modelu Smart prime 7. Ten vylepšuje především vzhled, ale nasazuje i nejnovější verzi systému Android a pozměňuje ještě několik maličkostí. Bohužel některé i směrem k horšímu. Zachovává si však velmi příznivou cenu, která by opět mohla být cestou k úspěchu.

Technické parametry Vodafone Smart prime 7

Kompletní specifikace
Konstrukce144 × 72,1 × 8 mm, 128 g, konstrukce: klasická, odolnost: ne
DisplejTFT IPS, 5" (1 280 × 720 px)
Fotoaparát8 Mpx (3 264 × 2 448), LED dioda, autofocus, video: 1 280 × 720 px, 30 FPS
ChipsetQualcomm Snapdragon 212 8909, CPU: 4×1,3 GHz, GPU: Adreno 304
PaměťRAM: 1 GB, vnitřní paměť: 8 GB, paměťové karty: microSD
Datové funkceHSPA: 42 / 5,76 Mb/s, LTE: 150 / 50 Mb/s, Wi-Fi: 802.11b/g/n, Bluetooth: 4.0, NFC: ano
Operační systémAndroid 6.0
Navigacevestavěná GPS: ano (A-GPS), Google Mapy
Akumulátor2 540 mAh, bezdrátové nabíjení: ne, doba nabíjení: 2:57 hodin
Dostupnostkvětna 2016, 3 277 Kč

Vodafone Smart prime 7 – videopohled

Obsah balení

Pokud jste si již někdy pořídili telefon s logem Vodafonu, prodejní balení z recyklovaného papíru vás patrně nijak nepřekvapí. V jeho útrobách naleznete vyjma samotného telefonu také nezbytné příslušenství, které je laděno do bílé barvy. Jde o pecková sluchátka, která mohou posloužit jako handsfree, datový USB kabel a koncovku nabíječky.

Vodafone Smart prime 7

Design a konstrukce: již není ošklivým káčátkem

Na první pohled je vidět, na čem si výrobce, kterým je tentokrát ZTE, dal nejvíce záležet. Zatímco loni byl vzhled až na (v lepším případě) druhé koleji, letos je tomu právě naopak. Temně černý design možná na někoho působí trochu nudně a zamrzí, že jiná barevná varianta není k dispozici, avšak oproti předchůdci jde o velký skok kupředu.

Snahu o navazování jednotlivých detailů podporuje speciální 2.5D sklíčko, které kryje displej a ve svých okrajích je mírně zaobleno. To má nejen estetický význam, ale prst po displeji mnohem snáze klouže, což při ovládání rozhodně oceníte. Ovládání je snazší také díky menší šířce 72 milimetrů a tloušťce pouhých 8 milimetrů. Nepatrný nárůst výšky na 144 milimetrů patrně nikoho trápit nebude. Naopak oceníte, že hmotnost výrazně poklesla a hodnota 128 gramů při držení působí velmi příjemně.

Vodafone Smart prime 7 a Smart prime 6 - hlavní rozdíly

Vodafone Smart prime 7 Vodafone Smart prime 6
rozměry 144 × 72,1 × 8 mm 141,7 × 71,9 × 9 mm
hmotnost 128 gramů 155 gramů
procesor Qualcomm Snapdragon 212 8909: 4×1,3 GHz, 28 nm Qualcomm Snapdragon 410 M8916: 4×1,2 GHz, 28 nm
systém Android 6.0.1 Android 5.0.1
kamera 720p 1080p
cena 3 277 Kč 2 977 Kč
TIP! Podívejte se na celé srovnání v našem katalogu

Lépe zpracována jsou též fyzická tlačítka po pravém boku. Jsou nejen na lepší pozici, ale jejich povrch je mírně zdrsněn, což napomáhá lepšímu nahmatání i pocitu jistoty při stisku. Mnohem dospěleji pak vypadají například i podsvětlené senzorové klávesy s vibrační odezvou pod displejem. S klidným srdcem je totiž již můžeme zařadit do škatulky normální a nikoliv obří, jako tomu bylo u předchůdce. Na opačné straně, tedy nad displejem, se nachází informační LED dioda, která zeleným blikáním upozorňuje na zmeškané události. Lze ji však pouze vypnout, ale již nijak uživatelsky nastavit.

Vodafone Smart prime 7

Možná vůbec nejlépe se povedl facelift zadní strany. Při prvním pohledu možná mávnete nad černou plochou rukou, avšak výrobce dbal na detaily. Plastový materiál je příjemný na dotyk, za čímž stojí jednoduché vzorování. To částečně brání nechtěnému vyklouznutí z rukou a současně působí i velice vkusně. Ačkoliv před sebou máme zcela obyčejný telefon, je kvalita konstrukčního zpracování velice kvalitní. Tělo působí bytelným dojmem a rozhodně nikde nic nevrže.

Líbilo se nám:

  • povedený vzhled
  • dobře padne do ruky

Nelíbilo se nám:

  • LED diodu nelze nastavit
Diskuze ke článku
Daff.cz
Cožpak nejde paměťovou kartu naformátovat jako vnitřní paměť telefonu?
Redmarx
Qualcomm Snapdragon 212 za 3 277 Kč, asi nekomu hrablo ne???
Petr
Konkurence s WM je spis Lumia 550.
Co se tyce vzhledu, je Prime7 hrozny. Ale je to subjektivni...
David Novotný
David Novotný
Mobilenet.cz má aplikaci na Google Play? :)

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze