TP-Link LTE-A Mobile Wi-Fi M7310
recenze

TP-Link LTE-A Mobile Wi-Fi M7310

Rychlý internet vždy u sebe
2

Doba dovolených je konečně tu a kromě různých starostí s organizací nastává i problém s internetem. Bude na daném místě bezproblémový přístup na web? A řešit internet raději pomocí osobního hotspotu, nebo raději sáhnout po alternativě, například po přenosném Wi-Fi routeru? V dnešní recenzi se právě na jednu alternativu od společnosti TP-Link podíváme.

Bez internetového připojení si dnes málokdo dokáže představit byť jen jediný den. Pokud patříte mezi ty, kteří internetem žijí a nedokáží se od novinek a zpráv oprostit ani na dovolené, máme pro vás řešení, které nese poměrně krkolomné označení TP-Link LTE-A Mobile Wi-Fi M7310. Za tím se neskrývá nic jiného než přenosný LTE router, který po vložení příslušné SIM karty s předplaceným internetovým balíčkem zprostředkuje připojení mezi vámi a klidně i dalšími členy vaší prázdninové mise.

TP-Link LTE-A Mobile Wi-Fi M7310

TP-Link není ve světě přenosných Wi-Fi LTE routerů žádným nováčkem, model M7310, jak budeme router pro zjednodušení po zbytek recenze nazývat, je již několikátým modelem v řadě. Oproti svým konkurentům nabízí mimo jiné i přehledný informační displej, který informuje jak o aktuální rychlosti připojení, tak také o spotřebovaných datech a mnohém dalším. Pokud vás poslední dva odstavce zaujaly a chcete vědět více, jste na správném místě.

Obsah balení: standard, který neurazí

V balení kromě samotného routeru naleznete také baterii s kapacitou 2 000 mAh, plastovou redukci z nanoSIM na microSIM kartu, synchronizační a napájecí microUSB–USB kabel a také základní dokumentaci k routeru. Chybět tak může napájecí adaptér do elektrické sítě, ten si však stejně většina uživatelů poveze společně se smartphonem.

TP-Link LTE-A Mobile Wi-Fi M7310

Design a konstrukční zpracování: malá velká krabička

Po vybalení M7310 překvapí především drobné rozměry, které jsou jen o něco málo větší než vevnitř ukrytá baterie. Rozměry routeru činí 98,5 × 60,5 × 16 mm, hmotnost je přibližně 200 gramů s vloženou baterií. Rozměrově by se router dal přiblížit krabičce od cigaret, případně menšímu telefonu, což dává na vědomí výška pod 10 centimetrů.

Po designové stránce si není moc na co stěžovat. Přední stranu tvoří dva pogumované trojúhelníky, které lze promáčknout – pod jejich úrovní se ukrývají jediná dvě tlačítka. Na levém boku jde o tlačítko pro vstup do menu, kterým lze zároveň nastavení procházet, pravé tlačítko slouží pro zapnutí/vypnutí a rovněž také jako potvrzovací tlačítko a tlačítko pro návrat zpět. TP-Link zkrátka tlačítky šetřil, ovládání je i přesto vcelku intuitivní.

Uprostřed se nachází černá plastová plocha, která je lesklá a hostí čtvercový TFT displej menších rozměrů. Na spodní hraně se nachází microUSB port, ve vrchním levém rohu poté výřez pro nehet, abyste mohli snáz sejmout zadní plastové skořepiny. Hned pod tou se nachází uživatelsky vyměnitelná Li-Ion baterie s kapacitou 2 000 mAh . Hlouběji se nachází slot pro microSIM kartu zajištěný sponou, stejně jako slot pro microSD kartu. Ta pojme paměťovou kartu až do velikosti 32 GB, nám se však podařilo zprovoznit i kartu s velikostí 64 GB.

Ostudu si s routerem jistě neutrhnete ani na obchodním jednání.

Konstrukční zpracování je na velmi dobré úrovni. Všechny části kvalitně lícují a žádné nepříjemné zvuky neuslyšíte. Menší kritiku bychom vznesli jen na přední černý plastový kryt, který není nijak odolný a během pár dní se na jeho povrchu objeví první vlasové škrábance. Vzhledem k tomu, že plast kryje i displej, doporučujeme dávat si na umístění routeru pozor, jinak by displejová část časem mohla utrpět nepěkné škrábance a vrypy a snížila by se tak čitelnost informací.

V ostatních ohledech však převládá spokojenost. Router je malý, tedy i skladný a lehký. Neurazí ani jediná dostupná černo-šedá barevná kombinace, kterou narušuje jen logo výrobce. Za jednolitost si TP-Link zaslouží pochvalu a ostudu si s routerem jistě neutrhnete ani na obchodním jednání.

Diskuze ke článku
Řezňýk
Jojo, utrati za toto hrozné prachy a pak se na to bude většinu měsíce prášit, protože FUP v zadeli. Děkuji, nechci!
Killer007
Za stejnou cenu lze pořídit ZyXel WAH7705, který zvládne obsloužit zařízení třikrát tolik, výdrž je stejná při vyšším vytížení a zvládne provozovat 2,4 GHz a 5 GHz sítě zároveň, ne mezi nimi jen přepínat. Při zachování této ceny nemá zařízení od TP-Linku moc šanci.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze