Samsung Galaxy Buds+
recenze

Samsung Galaxy Buds+

Stejná jen na první pohled
16

U příležitosti premiéry nové vlajkové řady Galaxy S20 jihokorejský výrobce odhalil rovněž vylepšenou verzi opravdu bezdrátových sluchátek Samsung Galaxy Buds s delší výdrží a takřka identickým designem. Jak sluchátka Galaxy Buds+ fungují a jaké jsou mé zkušenosti z jejich několikatýdenního testování? To vám rád prozradím v této recenzi.

Módu opravdu bezdrátových sluchátek lze spatřit doslova na každém rohu. Sluchátka jsou kompaktní, nečouhají z nich dráty, které se snadno zamotají, a díky schopnosti propouštět okolní zvuk je takřka nemusíte vytahovat z uší. V záplavě sluchátek různých výrobců na sebe série Samsung Galaxy Buds zbytečně neupozorňují, nestojí polovinu výplaty a příjemně překvapí vyváženým zvukem. Povedlo se Galaxy Buds+ dostát kvalit svého předchůdce a dokážou si ospravedlnit o pár set korun vyšší cenovku?

Samsung Galaxy Buds+

Technické parametry Samsung Galaxy Buds+

Rozměry jednoho sluchátka 17,5 × 22,5 × 19,2 mm
Hmotnost sluchátek 6,3 gramů
Kapacita baterie sluchátek 85 mAh
Rozměry pouzdra 70 × 38,8 × 26,5 mm
Hmotnost pouzdra 39,6 gramů
Kapacita baterie pouzdra 270 mAh
Senzory akcelerometr, proximity senzor, Hallův senzor, dotykový senzor
Konektivita Bluetooth 5.0, A2DP, AVRCP, HFP, Scalable, AAC, SBC
Obsah balení sluchátka, pouzdro, nabíjecí kabel, silikonové nástavce („kroužky“ a koncovky do uší), manuál
Výrobcem doporučená cena 4 499 Kč s DPH

Konstrukční zpracování: sázka na jistotu

Sluchátka Samsung Galaxy Buds+ se velmi silně inspirovala designem první generace a na první pohled je takřka nemožné je rozpoznat od předešlé varianty, kterou jsem otestoval otestoval v minulém roce. V zavřeném stavu, kdy se díváte na menší oválné pouzdro, lze Galaxy Buds+ rozpoznat (alespoň při srovnávání bílých barevných variant) díky použitému lesklému plastu, na rozdíl od loňské matné verze. Rovněž dioda na pouzdře, která indikuje stav baterie, je subjektivně mírně větší. Jinak však zůstalo vše při starém – na horní straně najdete logo výrobce s dovětkem, že se na sluchátkách podílela společnost AKG (kterou Samsung odkoupil). Vzadu v oblasti pantu čeká USB-C a na spodní straně pak najdete povinné technické specifikace.

Samsung Galaxy Buds+

Výraznější rozlišovací prvek lze spatřit až po rozevření, kdy zjistíte, že bílá varianta je nyní kompletně bílá, na rozdíl od předchozí generace, která byla uvnitř světle modrá. Rovněž označení pravého a levého sluchátka bylo přepracováno. Lépe na mě zapůsobil také pant, který je nyní tužší (avšak stále příjemně). Sluchátka, jejichž technické specifikace si můžete prostudovat v přiložené tabulce, se nabíjí skrze pozlacené piny ve spodní části a stále se ovládají pomocí dotykových plošek perleťové barvy. Na těle pak najdete o jeden mikrofon více, takže by se měla lépe vypořádat s okolním ruchem.

Samsung Galaxy Buds+

U Galaxy Buds+ oceňuji celkově kompaktní rozměry i to, a jak příjemně sedí v uších. Používal jsem je i během několika delších letů a ani po třech hodinách jsem necítil potřebu je vytáhnout z uší. Se sluchátky rovněž není problém sportovat, neboť z uší díky vyměnitelné silikonové „ploutvičce“ jen tak nevypadnou. Pochopitelně záleží i na tvaru ucha uživatele, nicméně věřím, že s dodávanými silikonovými nástavci různých velikostí lze sluchátka upravit tak, aby vám přesně padla, na rozdíl od plastových pecek (např. AirPods první generace), které vám buď sedí, nebo nikoliv.

Líbilo se nám
  • kvalitní zpracování
  • kompaktní rozměry pouzdra i sluchátek
  • dobře drží v uších

Párování: Galaxy Wearable

Párování probíhá skrze aplikaci Galaxy Wearable, kterou lze stáhnout na zařízení s Androidem i iOS (je potřeba vlastnit iPhone 7 nebo novější). Spárování pak probíhá poměrně rychle a neměl jsem problém sluchátka spárovat na několika telefonech různých výrobců. Sluchátka si (jako skoro každé chytré zařízení v poslední době) vyžádají řadu oprávnění, například k poloze uživatele, což mě trochu překvapilo, ale pokud chcete, aby fungovala, musíte tento požadavek akceptovat. Není to ani tolik výtka určená těmto konkrétním sluchátkům, jako spíše výrobcům těchto periférií a tvůrcům aplikací obecně. Uživatelům by mohli lépe vysvětlit, nač daná oprávnění potřebují, obzvláště nedávají-li u daného produktu požadavky na oprávnění příliš smysl.

Líbilo se nám
  • aplikace dostupná na Android i iOS
Nelíbilo se nám
  • přidružená aplikace vyžaduje podivná oprávnění

Stáhnout Galaxy Wearable

Google Play (zdarma) App Store (zdarma)

Diskuze ke článku
Tommy
Jsou bez chyby a za tu cenu parada. Pekna evoluce oproti 1. generaci
Carda
Já si nemůžu pomoct, ale já už vidím nudle i v těch sluchátkách.
Absolut NoFak
Samsung Galaxy Bum!
Paprik
Mám je. Jsou v prvé řadě předražené. Jaki jo, jsou promyšleně udělané, s tou jejich wereables appkou je to bomba, ale cena měla být o litr menší. A ty basy, jako je jich tam dost, ale musí se fakt nasadit ten největší špunt a sluchátka zasunout hluboko. Výdž je ovšem dokonalá

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze