Samsung Galaxy A21s
recenze

Samsung Galaxy A21s

Když nízká cena není vše
1

Samsung je ve světě smartphonů známý především vlajkovými modely z řad Galaxy S/Galaxy Note a také schopnými zástupci ze střední třídy. Poměrně dlouho však opomíjel segment levnějších telefonů, který se v posledních měsících snaží zahustit – chrlí tak jeden cenově dostupný mobil za druhým. Jak se mu povedl nový Galaxy A21s?

Samsung Galaxy A21s, jehož cena startuje na 5,5 tisících Kč, disponuje velkým displejem, celkem pěti fotoaparáty a také baterií o kapacitě 5 000 mAh. Bude to však stačit na agresivní konkurenci z Číny, která segmentu cenově dostupných telefonů dlouhodobě panuje?

Samsung Galaxy A21s – videorecenze

Technické parametry Samsung Galaxy A21s 64+4 GB

Kompletní specifikace
Konstrukce163,7 × 75,3 × 8,9 mm, ? g, konstrukce: klasická, odolnost: ne
DisplejTFT IPS, 6,5" (1 600 × 720 px)
Fotoaparát48 Mpx, LED dioda, autofocus, video: 1 920 × 1 080 px, 30 FPS
ChipsetCPU: 4×2 GHz + 4×2 GHz
PaměťRAM: 4 GB, vnitřní paměť: 64 GB, paměťové karty: microSDXC
Datové funkceHSPA: ano, LTE: 600 / 50 Mb/s, Wi-Fi: 802.11b/g/n, Bluetooth: 5.0, NFC: ?
Operační systémAndroid 10
Akumulátor5 000 mAh, bezdrátové nabíjení: ne
Dostupnostčerven 2020, 5 390 Kč5 377 Kč

Obsah balení: je to vůbec krabička?

Samsung Galaxy A21s dorazil v mírně netradiční bílé papírové krabičce. Její svrchní část je totiž vyrobena z poměrně tenkého papíru. Klasickou konstrukci, kdy se k telefonu dostanete po nadzvednutí víka zde zastupuje vcelku tenký papírový „rukáv“, který zbytek krabičky chrání. Uvnitř pak najdete napájecí adaptér, kabel typu USB-A/USB-C, který je trestuhodně krátký, a základní pecková sluchátka vhodná pro vyřízení hovorů.

Samsung Galaxy A21s
Nelíbilo se nám
  • velmi krátký kabel

Konstrukční zpracování: plast a zase plast

Design A21s sází na klasickou konstrukci a běžné uspořádání ovládacích prvků. Záda s 3D holografickým efektem, která jsou plastová (stejně jako rámeček), jsou bohužel silným „magnetem“ na otisky. Telefon tak budete poměrně často leštit. Modul fotoaparátu však alespoň není příliš vystouplý a kapacitní čtečka otisků prstů funguje většinu času spolehlivě. Pouze občas jí rozpoznání prstu chvíli trvá.

Vzhledem k nízké ceně vás jistě nepřekvapí absence zvýšené odolnosti či naopak přítomný 3,5mm jack. Ten je hned vedle USB-C, jemuž dělá společnost hlasitý reproduktor a mikrofon. Šuplíček na levém boku pak pojme microSD kartu + dvě nanoSIM karty, což si zaslouží pochvalu. Telefon jako takový se vcelku příjemně drží a plastová konstrukce kupodivu nepůsobí nijak lacině.

Líbilo se nám
  • telefon pojme microSD + 2 nanoSIM
  • čtečka většinu času funguje spolehlivě
Nelíbilo se nám
  • …občas je však pomalejší
  • na zádech ulpívají otisky