Motorola Moto G 5G Plus
recenze

Motorola Moto G 5G Plus

Střední třída se vším všudy
4

Želízkem v ohni ve střední třídě je pro Motorolu novinka Moto G 5G Plus. Jak název napovídá, hlavní trumf se promítá do podpory nejnovějších sítí. Co ale smartphone nabídne nám, Čechům, kteří prozatím 5G nepotřebují? Jednoznačně jde například o výkonný hardware, kvalitní 90Hz displej, solidní výdrž nebo v součtu hned 6 fotoaparátů.

Na českém trhu již několik týdnů fungují nejmodernější 5G sítě. Pokud máte chuť je využít, potřebujete nový telefon s adekvátní výbavou. Naštěstí už není nutné utrácet horentní sumy, lze sáhnout třeba po dnes testované Motorole Moto G 5G Plus. Za krkolomným názvem se skrývá sympatický telefon s 90Hz displejem, velmi slušným výkonem či dohromady hned 6 fotoaparáty. Máme před sebou recept na prodejní hit střední třídy?

Motorola Moto G 5G Plus – videorecenze

Technické parametry Motorola Moto G 5G Plus

Kompletní specifikace
Konstrukce168 × 74 × 9 mm, 207 g, konstrukce: klasická, odolnost: ano
DisplejTFT PLS, 6,7" (2 520 × 1 080 px)
Fotoaparát48 Mpx, LED dioda, video: 3 840 × 2 160 px, 30 FPS
ChipsetQualcomm Snapdragon 765, CPU: 1×2 GHz + 1×2,2 GHz + 6×1,8 GHz, GPU: Adreno 620
PaměťRAM: 6 GB, vnitřní paměť: 128 GB, paměťové karty: microSD
Datové funkceHSPA: ano, LTE: ano, Wi-Fi: 802.11a/b/g/n/ac, Bluetooth: 5.1, NFC: ano
Operační systémAndroid 10
Akumulátor5 000 mAh, bezdrátové nabíjení: ne, doba nabíjení: 2:09 hodin
Dostupnostčervenec 2020,

Obsah balení

Tmavě laděná krabička, ve které najdete Motorolu Moto G 5G Plus, skrývá ještě 20W nabíječku a USB kabel. Ten má na jednom konci USB-C a na druhém USB-A. Výčet příslušenství zakončuje praktické silikonové pouzdro sloužící k ochraně telefonu.

Motorola Moto G 5G Plus

Konstrukční zpracování: poctivý kus modrého telefonu

Motorola Moto G 5G Plus vás na první pohled dokáže upoutat ze všech stran. Záda jsou svěže modrá a směrem ke spodní části tmavnou. Vašim očím neunikne ani čtvercový modul fotoaparátů, případně až překvapivě podlouhlý prostor pro dvě diody. Čelní strana zase nabízí pohled na dva fotoaparáty, které jsou formou dvou samostatných průstřelů zakomponovány do displeje. V tomto ohledu si nelze odpustit rýpnutí do výrobce za to, že na propagačních materiálech se chlubí titěrnými průstřely, zatímco realita je o poznání horší.

Výrobce se chlubí titěrnými průstřely, zatímco realita je o poznání horší.

V ruce však máme telefon za necelých deset tisíc korun a větší průstřely lze ještě odpustit. Telefon dobře padne do ruky, není přehnaně široký a svou práci odvádí i zaoblené boky. Papírová hmotnost 207 gramů by vás mohla odradit, ale určitě Motorole dejte šanci. Dvacet deka váhy je rovnoměrně rozprostřeno a v praxi nečiní ovládání ani držení telefonu větší problém. Tedy až do momentu, kdy si řeknete, že byste využili boční tlačítka.

Jak můžete při pohledu z profilu vidět, výrobce veškeré ovládací prvky nacpal co nejvýše. Jinými slovy do prostoru, kam prsty běžné lidské ruky nemají možnost se dostat bez nepraktického přehmátnutí. Tak tak lze dosáhnout na odemykací klávesu, ve které je integrována také čtečka otisků prstů. Funguje svižně a nemáme k ní výtek. Ještě výše je kolébka pro regulaci hlasitosti. V obdobné výšce, ale na levém boku, je tlačítko spouštějící Google Asistenta. To vás však brzy přestane zajímat, neboť nejde nijak přenastavit. V praxi je tak pro českého uživatele takřka k ničemu.

Na levém boku je ještě šuplíček pro nano SIM karty a paměťovku, přičemž veškeré konektory, tedy USB-C a 3,5mm jack, hledejte na spodní hraně. Prostor kolem konektorů je vyplněn nezbytnými popisy o certifikacích. Nutno dodat, že Motorola mohla pro tyto nedůležité informace najít vhodnější místo. Zpracování telefon je bytelné a ačkoliv chybí odolnost, částečně ji můžete vylepšit nasazením dodávaného silikonového pouzdra. To současně eliminuje mírně vystouplý modul fotoaparátů.

Líbilo se nám
  • velmi dobře padne do ruky
  • robustní konstrukce
  • povedený design
Nelíbilo se nám
  • velmi nevhodně umístěná tlačítka
  • Klávesa na levém boku nelze přenastavit
Diskuze ke článku
Jiří Mg Fans club
Jiří Mg Fans club
1) není tam 765G ale 765, takže proti Nordu -15% vykonu
2) kdo vám tel dál na test? Obal v balení pro ČR není
3) momentálně je záplata z Července na kanálu Retau
4) Geekbench jste dělali s vybitou baterii, reálně je skóre v multijadru 2x tak vysoké.
5) podpora 5GHz WiFi je, jsem připojen jen k 5GHz to samé Hotspot pro laptop v práci dělám taky na 5GHz
6) 5G na tomhle telefonu stejně není plně funkční, Motorola už si v UK uřízla kvůli tomu ostudu :)
Jinak zbytek více méně souhlasím, to už je z pohledu každého uživatele individuální
Stickler Stickleru
Stickler Stickleru
Telefon mám doma už týden -> takže když tak komenty do mě! :D
David Holman
David Holman
...mobilní...17cm... tak to už je fakt síla... :(

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze