Inovativní platební metody: srovnání Twista, Revolutu a Curve
recenze

Inovativní platební metody: srovnání Twista, Revolutu a Curve

Plaťte moderně a ušetřete
16

Seriál inovativních platebních metod dospěl do finále, kdy si služby porovnáme. Tentokrát se zaměříme na dovednosti, které všechny tři platební metody charakterizují, a zamyslíme se nad tím, zda je přímo nutné vybírat službu nejlepší, nebo bude lepší metody mezi sebou kombinovat.

Náš miniseriál zkoumající inovativní platební metody dospěl do finále. Poté, co jsme vám detailně představili služby Twisto, Revolut a Curve, nastal ten správný čas služby srovnat a zdůraznit jejich hlavní výhody či nevýhody.

Revolut, Curve, Twisto

V dnešním článku nebudeme zkoumat detaily, které služby charakterizují – ty jste jistě nalezli v jednotlivých recenzích. Naopak se zaměříme na dovednosti, které všechny tři inovativní platební metody pojí a rozdělují.

Srovnání tarifů

Začneme čím jiným než zběžným srovnání tarifů. Jak Twisto, tak také Revolut i Curve jsou platební metody, které lze využívat jak bezplatně, tedy bez speciálního měsíčního tarifu, tak také v placené variantě, kdy získáte některé benefity navíc. Vzhledem k tomu, že všechny tři platební služby mají svá specifika, podíváme se na nabídku komplexně.

Twisto Revolut Curve
Tarif zdarma ano, tarif Online ano, tarif Standard ano, Curve Blue
Placené tarify ano, Standard (49 Kč) a Premium (99 Kč) ano, Premium (175 Kč) a Metal (300 Kč) ano, Black (258 Kč) a Metal (15 GBP, pouze UK)
Výhodné nákupy v zahraničí ano, tarif Premium ano, tarif Standard, Premium a Metal ano, tarif Blue, Black a Metal
Možnost výběrů z bankomatů ne (v plánu) ano (limity dle tarifu) ano (limity dle tarifu)
Funkce Split ano ano ne (v plánu)
Funkce Snap ano ne ne
Apple Pay ano ne (v plánu na červen 2019) ne (v plánu)
Google Play ne (v plánu) ano ne (v plánu)
Fyzická platební karta ano, k tarifu Standard a Premium ano, k tarifu Standard, Premium a Metal ano, k tarifu Blue, Black a Metal
Vydavatel karty Mastercard Mastercard Mastercard
Virtuální platební karta ne (v plánu) ano ne (pouze karta pro cashback)
Platební náramek ano ne ne
Přístup ke kryptoměnám ne ano ne
Výhodnější vstup do letištních salonků ne ano, tarif Premium a Metal ne (v plánu)
Cestovní pojištění ano, v tarifu Premium zdarma pro rodinu ano, v placeném tarifu ano, v placeném tarifu
Cashback ano ano ano
Lokální podpora v češtině ano ne, pouze anglicky ne, pouze anglicky

Z pohledu na tabulku je jasné, že srovnávat dovednosti všech tří platebních metod je téměř nemožné. Každá služba je zaměřená na něco trochu jiného a každá také funguje jinak. Twisto funguje více jako kreditní karta, kdy je vám přidělen limit, se kterým během měsíce hospodaříte. Pokud limit vyčerpáte, můžete kdykoli během měsíce část plateb uhradit okamžitě a limit si tak opětovně navýšit. V případě Twista tedy hospodaříte s financemi, které v tu danou chvíli nepatří vám, a pokud by tedy nastal jakýkoliv problém, platbu můžete reklamovat a o své finance tak nepřijdete. Revolut funguje více jako předplacená karta. Žádné přidělené limity vás trápit nemusí, na kartě máte pouze tu částku, kterou si sami dobijete pomocí jiné platební karty. Díky tomu hospodaříte stále jen a jen s vašimi financemi. Nutno dodat, že také Twisto plánuje podobnou možnost, tedy „přednabití“ účtu vlastními financemi, a to na konec roku 2019 nebo začátek roku 2020.

Curve na to jde rovněž jinak – snaží se skloubit všechny vaše platební metody pod jednu fyzickou kartu, samozřejmě tu od Curve. Opět tedy hospodaříte s vašimi prostředky na vašich účtech, které se ke kartě vztahují.

Curve: One card for all your accounts
Výběr karty k placení v aplikaci Curve

Jak už ale z recenze Curve dobře víme, do Curve lze přidat i karty Revolut a Twisto. Díky tomu můžete využívat výhod všech tří služeb naráz.

Diskuze ke článku
LK
Revolut app je v ceskem jazyce. Preklad vsak neni zcela na 100%
JJ
Jen u Twista je založení účtu, akce odpovidajíci vzetí si úvěru (protože to je úvěr = kreditní karta) = prověřují vaše přimy a pod. U Revolutu nic takového není
Honza
Mám pocit, že celý tenhle článek vznikl v rámci finanční spolupráce s Twistem. Milí redaktoři, buďte prosím transparentní vůči svým čtenářům.

1, Vůbec jste v článku nezmínili hlavní a jedinečné výhody u Curve - funkce Back in Time nebo u Revolut - (společné) trezory, okamžité vyžádání a posílání peněz a hlavně jednorázové virtuální karty

2, Výběry z bankomatu: maximální částka 4500 Kč u Revolutu je pouze ve Free variantě, Curve už má jiné limity a není problém přes ní vybírat Kč bez konverze (žádný přepočet z GBP)

3, Twisto je asi OK služba, ale pořád se jedná o kreditní kartu, tak buďte obezřetní, jestli zvládnete splatit svůj dluh včas.

4, Pokud rozhodnete si pořídit Curve, tak s kódem ZTXUQ při registraci vy i já dostaneme 5 liber.
Marek
Pro doručení Revolut karty zdarma využijte revolut.com/r/marekamx

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze