Huawei Watch GT2e
recenze

Huawei Watch GT2e

Zaměřeno na sportovce
32

Chytré hodinky Huawei Watch GT2e zaujmou líbivým vzhledem, dlouhou výdrží i sympatickou cenovkou. V této recenzi se dozvíte, jaké jsou mé pocity z dvoutýdenního používání a jaké změny přináší oproti klasickým Huawei Watch GT2.

Systém a výkon: stále stejná písnička

V hodinkách i tentokrát najdeme vlastní operační systém od Huawei, který podporuje český jazyk (i s diakritikou) a nabízí jednoduché, ale přehledné menu, v němž se ani technicky méně zdatní uživatelé neztratí. Také v této kapitole lze konstatovat, že se od dob Watch GT2 nic nezměnilo a vše funguje stejně. Stále tedy chybí možnost doinstalovat si jakékoliv aplikace i hlubší integrace s populární službou Spotify, což je rozhodně škoda.

Namísto toho nabídnou Watch GT2e 4GB interní úložiště, z něhož si však zhruba polovinu ukousne systém. Sem si můžete nahrát (skrze telefon) hudební soubory a následně hodinky díky Bluetooth 5.1 a čipu Kirin A1 spárovat přímo se sluchátky. Samotný přenos hudby do sluchátek je bezproblémový a s kvalitou jsem byl zcela spokojen.

Aplikace Spotify stále chybí.

Aplikace Huawei Health, kterou je nutno si nainstalovat, pokud chcete hodinky spárovat s vašim smartphonem, ať už s operačním systémem Android či iOS, nabízí možnosti, jak upravit nastavení hodinek, monitorovat naměřená zdravotní či sportovní data, případně je aktualizovat. Kromě vyloženě sportovních a zdravotních funkcí, na které se zaměříme v jedné z dalších kapitol, lze Watch GT2e využít také jako svítilnu, kompas, barometr či jako již zmíněný přehrávač hudby. Zajímavostí je také například funkce „Dechové cvičení“, která připomíná další podobné funkce z jiných chytrých hodinek a uživateli „radí“, jak má dýchat. Uživatelé iOS jsou však mírně znevýhodněni, neboť aplikace nenabízí tak široké možnosti jako v případě Androidu (nemají přístup k úložišti a nemohou využít funkci měření stresu).

Líbilo se nám
  • 4GB úložiště
  • přehledně uzpůsobené prostředí
  • dodatkové funkce
Nelíbilo se nám
  • nelze doinstalovat aplikace
  • citelně chybí aplikace Spotify s možností uložení hudby
  • ořezaná aplikace pro iOS

Výdrž a nabíjení: dvakrát do měsíce

Výdrž je díky baterii o kapacitě 455 mAh a úspornému systému opět skvělá. Při zapnutém Always-On displeji se můžete spolehnout přibližně na 8 dní používání. Pokud se bez Always-On obejdete, pak hodinky nemusíte nabíjet až dva týdny. V porovnání s většinou ostatních chytrých hodinek se tak jedná o rekordmana a pokud vás nebaví dávat hodinky každý večer na nabíječku, určitě byste měli zařadit Watch GT2e do užšího výběru.

Baterii lze pohodlně nabít skrze dodávanou kolébku, ke které se hodinky magneticky přichytí a započne nabíjení.

Míra nabití baterie Čas nabíjení
  10 % █ ░ ░ ░ ░ ░ ░ ░ ░ ░ 5 minut
  20 % █ █ ░ ░ ░ ░ ░ ░ ░ ░ 9 minut
  30 % █ █ █ ░ ░ ░ ░ ░ ░ ░ 13 minut
  40 % █ █ █ █ ░ ░ ░ ░ ░ ░ 17 minut
  50 % █ █ █ █ █ ░ ░ ░ ░ ░ 22 minut
  60 % █ █ █ █ █ █ ░ ░ ░ ░ 28 minut
  70 % █ █ █ █ █ █ █ ░ ░ ░ 34 minut
  80 % █ █ █ █ █ █ █ █ ░ ░ 40 minut
  90 % █ █ █ █ █ █ █ █ █ ░ 48 minut
100 % █ █ █ █ █ █ █ █ █ █ 57 minut
Líbilo se nám
  • excelentní výdrž
  • rychlé nabíjení
Diskuze ke článku
Štěpán
Děkuji za vysvětlení. Zajímavé hodinky, to se musím uznat. Přeji pěkný den.
Carda
Hrůza a hnus tyto Huawei Watch GT2e
To je jako mít na ruce Pražský orloj :D
Tom
Opět nemožnost zobrazit notifikace při sportovním režimu,opět nulová možnost doinstalace čehokoliv do hodinek mimo ciferniku,opět žádný export do Strava.
Aron
S tou vydrží na jedno nabití,to je třeba brát s rezervou

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze