HTC Desire EYE
recenze

HTC Desire EYE

Král všech selfies
18

Selfie už se stalo pojmem. Selfie s celebritami a s kamarády, selfie na zajímavém místě se zajímavým pozadím, selfie v práci. Autoportréty nebyly nikdy oblíbenější, a to by nebyli výrobci mobilních telefonů, aby se z toho nepokusili vytěžit maximum. Výsledkem přemýšlení a kombinování v podání HTC je model Desire EYE, kterému se dnes podíváme na zoubek. Pardon, na očko.

Závěrečné zhodnocení: povedený „selfař“ s nejasným zacílením

HTC Desire EYE je jednoznačně zajímavý smartphone, který na první pohled upoutá nezvykle kvalitním sekundárním fotoaparátem a také zajímavými barevnými kombinacemi. To ale není všechno a pro komplexnější poznání je dobré podívat se i hlouběji pod pokličku.

HTC Desire EYE se jednoznačně povedlo

Výhody jsou totiž nasnadě. Špičkový procesor, 2 GB paměti RAM, skvěle optimalizované prostředí, přívětivá grafická nadstavba, voděodolné tělo dle certifikace IPX7, přítomnost BoomSound stereo reproduktorů nebo například podpora paměťových karet, na kterou se v poslední době často zapomíná. O kvalitě fotoaparátů už nemá smysl cokoli dodávat, to, že se Desire EYE stává pomyslným králem selfie snímků je nevyvratitelný fakt. Stejně tak jsou ale zřejmé i nevýhody. Barevné varianty mohou působit trochu infantilním dojmem a na to, že se v podstatě jedná o vlajkovou loď, zamrzí konstrukce kompletně z plastových materiálů. Nepotěší ani absence infraportu a dost malá výdrž na nabití, která se v podstatě dá počítat i na hodiny, pokud nebudete Desire EYE moc šetřit.

Tak či tak, HTC Desire EYE je ve své podstatě nekompromisní telefon, který má šanci zaujmout. Jeho pozice je však trochu obtížná. Za 14 000 Kč si ho rozhodně nebude moci pořídit každý teenager, který se rád fotí, ti co na něj mít budou, pro změnu mohou odradit barvy, použité materiály a nebo až moc výrazná čočka fotoaparátu pro selfie. Zkrátka, nejsme si úplně jisti, jestli v HTC mají správně vyčleněnou tu skupinu, která je pro nákup Desire EYE nejvhodnější. Doufám, že ano, Desire EYE si svoji náležitou pozornost jistě zaslouží.

Konkurence

U HTC Desire EYE je to s konkurencí docela obtížné. Ve své podstatě se nedá srovnávat téměř s žádným modelem. Je totiž jen velmi málo modelů, které se specializují na kvalitní selfie snímky a když už, na našem trhu se neprodávají. Proto jsme udělali výběr, ve kterém zmíníme jak model s kvalitním fotoaparátem, tak také modely se špičkovou funkční výbavou za zajímavé ceny.

Oppo N3

Jasným konkurentem pro Desire EYE je Oppo N3, které umožňuje otočení zadního fotoaparátu (16 Mpx) dopředu, čímž se eliminovala nutnost dosazení dvou samostatných kvalitních čipů. Bohužel, u nás se Oppo N3 oficiálně neprodává. Další výbava je také zajímavé, například čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon 801 s taktem 2,5 GHz nebo například 5,5palcový displej s FullHD rozlišením a baterie s kapacitou 3 000 mAh.

Oppo N3

Xiaomi Mi4

Za cenu okolo 12 000 Kč lze sehnat také Xiaomi Mi4, které nabídne 5palcový FullHD displej, 3 GB paměti RAM nebo 13Mpx fotoaparát. Rámeček zařízení je navíc vyroben z nerezové oceli.

Xiaomi Mi4

HTC One (M8)

Samozřejmě nesmí chybět ani konkurence z vlastní stáje, která nabídne zhruba za 16 500 Kč kovové zpracování, 5palcový FullHD displej, stereo reproduktory, přítomnost infraportu a také dvojí fotoaparát na zadní straně. Nepotěší však chybějící voděodolnost a také poměrně nekvalitní fotoaparát pro pořizování selfie. Je to ale vhodná alternativa pro „usedlejší“ z nás.

HTC One (M8)

LG G3

Zajímavým konkurentem je také LG G3. To se nespecializuje na selfie snímky, ale spíše na špičkovou výbavu za zajímavou cenu. Například 5,5palcový displej s QHD rozlišením, čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon 801 s taktem 2,5 GHz nebo 3 GB paměti RAM. Potěší také fotoaparát s rozlišením 13 Mpx a laserovým zaostřováním i optickou stabilizací obrazu.

LG G3

Huawei Ascend P7

Zaujmout by mohl i Huawei Ascend P7, který za cenu zhruba 9 000 Kč nabídne 5palcový FullHD displej, 13Mpx fotoaparát či čtyřjádrový procesor s taktem 1,8 GHz. Po designové stránce se může pochlubit hlavně tenkým profilem a kovovo-skleněným zpracováním.

Huawei Ascend P7
Diskuze ke článku
Marduch
Můžu dotaz na redakci, fotky byly pořízeny stejným kusem, se kterým jste fotili pro listopadový článek o Eye?
Protože tehdy i teď jsou všechny fotky hodně rozmazané vždy na levé straně. Že by předprodukční kus? Doufám, že jo, protože bez toho by byly v pohodě.
Proto7
So Big and So Ugly... by HTC
HTC
Zase tam máte chybu.. Sice se nejedná o nic důležitého,ale použitý procesor je verze 8974 AB a ne AC jak zde uvádíte...
Brrr
Děsivá kvalita fotek.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze