Evolveo StrongPhone G9
recenze

Evolveo StrongPhone G9

Obrněný neznamená neschopný
3

Chytré outdoorové telefony zpravidla zavedení výrobci ve svých nabídkách nemají. Zastupují je proto méně známé značky, například Evolveo. Letošní novinka StrongPhone G9 se bude snažit obstát ve střední třídě. Má velký displej, 64GB paměť, Android 10 a zvládá bezkontaktní platby. Navíc si dokonce rozumí i s eSIM.

Skutečně odolných telefonů je na českém trhu jako šafránu a v nabídkách známých výrobců byste je dokázali napočítat na prstech jedné ruky. Díru na trhu tak zaplňují výrobci jako například Evolveo, které má ve své nabídce hned několik opravdu obrněných smartphonů. Ty nerozhází pády, voda ani prach. Dnešní nároky uživatelů jsou však vyšší – i robustní telefon musí zvládat běžnou práci. Letošní novinka proto nabízí dostatečně velký displej, stejně jako bohatou paměť, schopný fotoaparát nebo NFC. Dokáže obstát mezi tvrdou konkurencí s cenou kolem 8 tisíc korun?

Technické parametry Evolveo StrongPhone G9

Kompletní specifikace
Konstrukce163,6 × 79 × 12 mm, 246 g, konstrukce: klasická, odolnost: IP69K
DisplejTFT IPS, 6,2" (1 600 × 720 px)
Fotoaparát48 Mpx, LED dioda, autofocus, video: 1 920 × 1 080 px, 30 FPS
ChipsetMediaTek helio P35, CPU: 8×2 GHz, GPU: ano
PaměťRAM: 4 GB, vnitřní paměť: 64 GB, paměťové karty: microSDHC
Datové funkceHSPA: ano, LTE: ne, Wi-Fi: 802.11a/b/g/n/ac, Bluetooth: 5.0, NFC: ano
Operační systémAndroid 10
Akumulátor5 000 mAh, bezdrátové nabíjení: ne
Dostupnostkvěten 2020, 7 591 Kč7 591 Kč

Obsah balení

V prodejním balení toho mnoho nenajdete. Kromě samotného telefonu jde o USB kabel a koncovku nabíječky. Na sluchátka se bohužel nedostalo a řešit pouzdro u obrněného telefonu by bylo nošením dříví do lesa.

Konstrukční zpracování: odolný krunýř s červenými prvky

Evolveo StrongPhone G9 na první pohled vypadá jako obyčejný telefon vložený do skutečně robustního ochranného pouzdra. Takového, které si objednáte z Číny na svůj nový smartphone ve snaze ochránit jej před všemi nástrahami okolního světa. V tomto případě však nejde o pouzdro, nýbrž o nedílnou součást telefon. Zpracování působí skutečně robustně, tělo mobilu je zesíleno přesně dle potřeby ochrany hardwaru při pádu.

Evolveo StrongPhone G9
Zpracování telefonu působí skutečně robustně.

Vzhled je poměrně subjektivní, ale vzorování zadní strany působí vcelku zdařile. Poměrně vhodně se výrobci podařilo design ozvláštnit červenými prvky v podobě dvou tlačítek. Velké je na levém boku a můžete si k němu přiřadit dvě libovolné funkce, například spuštění dvou aplikací. Liší se krátký a dlouhý stisk. Další červený prvek je na horní hraně a opět se jedná o klávesu, tentokrát konkrétně o SOS tlačítko. Dlouhý stisk může zavolat na předem zvolené číslo, případně i zaslat SMS. Na těle lze dále najít další nezbytná tlačítka, levý bok je domovem dvojklávesy regulující hlasitost, napravo je odemykací klávesa. Ta je bohužel zbytečně vysoko a hůře se na ni dosáhne.

Odemknutí telefonu však můžete provést také otiskem prstu, nezbytná čtečka je na zadní straně. Bohužel je opět značně vysoko a pro správné přiložení je nutné ukazováček pořádně natáhnout. Pokud jej však umístíte správně, dojde k okamžitému odemknutí, v tomto ohledu už čtečce není co vyčítat.

Vyzdvihnout musíme zpracování boků, které jsou ploché a mají zdrsněný povrch. Díky tomu se telefon velmi jistě drží a nehrozí, že vám vyklouzne z ruky. Velmi dobrou ochranu proti pádům jsme již nakousli. Telefon dále plní stupeň krytí IP69. V praxi výrobce slibuje odolnost proti vniknutí prachu a vody při ponoření do metrové hloubky po dobu až 2 hodin.

Líbilo se nám
  • robustní konstrukce
  • certifikace IP69
  • pohodlně držení
Nelíbilo se nám
  • vysoko umístěné odemykací tlačítko
  • i čtečka otisků prstů je příliš vysoko
Diskuze ke článku
Marhule Humule
Marhule Humule
Nějak nechápu hodnocení telefonu. V první kapitole si stěžujete že jsou špatně umístěné ovládací prvky a v konečném hodnocení píšete že mezi nadprůměr patří fotoaparát, výdrž a ERGONOMIE. V tomto případě si naprosto protiřečíte. Další věc je naprosto tristní spolehlivost telefonů od této značky, to je ale už věc jiná...
Stickler Stickleru
Stickler Stickleru
Odolný telefony mě lákají problém že ten jeden jediný co se mi líbí Ulefone Armor 7E moc jako nejde koupit v Česku :D :/

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze