Asus New Transformer Pad TF701T
recenze

Asus New Transformer Pad TF701T

Kovová špička

Řada tabletů Transformer od Asusu je zřejmě všem velmi dobře známá. Jde o tablety, které se v okamžiku dokáží připojení dokovací stanice s klávesnicí proměnit takřka na malé notebooky. Nejnovějším přírůstkem je model New Transformer Pad, který volně navazuje na starší modely Prime a Infinity. Mezi hlavní inovace patří displej s velmi jemným rastrem.

Rok a půl stačil Asusu na to, aby vydal tři vlajkové lodě řady Transformer. Vše začalo na jaře 2012 modelem Prime, který na podzim střídal vylepšený Infinity. Nyní do hry nastupuje třetí model s vcelku krkolomným názvem New Transformer Pad. Výrobci zřejmě již došla fantazie na jména. Výsledkem je lehce matoucí označení, což v kombinaci s velmi podobným vzhledem dává méně znalým uživatelům možnost záměny zmíněných modelů. Nenechte se ale mýlit, také nejnovější generace je velmi zajímavým kouskem se špičkovou výbavou a opět je velmi multifunkční.

Asus New Transformer Pad - oficiální fotografie

Nový model musí jít zákonitě s dobou a tak přináší vylepšený displej nebo modernější procesor. Dostalo se také na novější verzi operačního systému Android, čímž se lehce liší prostředí. V ostatních ohledech je vše velmi podobné, mnohdy snad i stejné. Asus si však připravil i jedno méně příjemné překvapení. Kde výrobce šlápl vedle či šetřil se, se dozvíte v dnešní recenzi.

Technické parametry ASUS New Transformer Pad

Kompletní specifikace
Konstrukce263 × 180,8 × 8,9 mm, 585 g, konstrukce: klasická, odolnost: ne
DisplejTFT IPS, 10,1" (2 560 × 1 600 px)
Fotoaparát5 Mpx (2 592 × 1 944), , autofocus, video: 1 920 × 1 080 px, 30 FPS
ChipsetnVidia Tegra 4, CPU: 4×1,9 GHz, GPU: ULP GeForce
PaměťRAM: 2 GB, vnitřní paměť: 32 GB / 64 GB, paměťové karty: microSDXC
Datové funkceHSPA: ne, LTE: ne, Wi-Fi: 802.11a/b/g/n, Bluetooth: 3.0, NFC: ne
Operační systémAndroid 4.2
Akumulátor? mAh, bezdrátové nabíjení: ?, doba nabíjení: 3:22 hodin
DostupnostQ4 2013, ?

ASUS Transformer Pad TF701T – videopohled

Obsah balení

V základním balení nic moc nehledejte. Tablet, dokovací stanice s klávesnicí, USB kabel s nestandardní koncovkou pro tablet a nabíječka. To je vše, nadstandardní příslušenství nečekejte, nedočkali jsme se například ani sluchátek, ale to je u tabletů poměrně běžný jev.

Design a konstrukce

Nejprve se začneme věnovat samotnému tabletu, k dokovací stanici se dostaneme později v recenzi. O tabletu jako takovém nelze nic nového říci, neboť Asus neinovoval. Máme zde tak klasický vzhled s možná až zbytečně širokými okraji kolem displeje. Čelní strana proto možná příliš neuchvátí, k tomu přispívá i extrémní náchylnost displeje na otisky prstů. To zadní strana potěší více. Chladivý kov a typické zen kruhy vycházející ze středu tabletu, kam je zasazeno logo výrobce, to je klasika a poznávací znamení, které zatím neomrzí, byť jej Asus používá nejen pro tablety poměrně dlouho.

Design samotného tabletu se nemění

Po stranách se nachází důležité prvky. Nejbohatší je levý bok, kde najdete 3,5mm jack konektor, microHDMI konektor či slot pro paměťovou kartu. Nachází se zde také tlačítko regulující hlasitost. Na horní hraně je pouze odemykací klávesa. Pravý bok je holý a proto můžeme zamířit na spodní stranu, kde jsou úchyty pro připojení dokovací stanice a samozřejmě nabíjecí konektor. Ten bohužel není typu microUSB, Asus opět neprakticky zvolil své proprietární řešení.

Tloušťka se víceméně nezměnila

Stejný vzhled podtrhuje skutečnost, že je tablet v podstatě stejně velký jako předchůdci. Šířka 263 milimetrů a výška 180 milimetrů se neliší, tloušťka 8,9 milimetrů ano. Minulý Infinity měl tloušťku 8,5 milimetrů. Rozdíl je nicméně zanedbatelný. Podobně malý rozdíl je ve hmotnosti. New Transformer Pad váží 585 gramů, Infinity vážil 586 gramů. I to naznačuje, jak podobné jsou obě generace.

Zadní strana je opět tvořena zen kruhy

Konstrukční zpracování se povedlo, tablet je skoro celý kovový a pevný. Vadou na kráse je malá plastová část na zadní straně, pod kterou jsou umístěny antény. V jejím případě výrobce zvolil tmavou barvu a s okolím příliš neladí. Naštěstí alespoň plast sedí pevně na svém místě, nehýbe se a nevrže.

Diskuze ke článku
M-I
Super recenze dík.

Rád bych se zeptal, jestli můžeme v dohledné době čekat recenzi LG Gpad 8,3? Myslím, že je to jedno z nejzajímavějších 8" zařízení posledních dvou měsíců a dobrá alternativa k Samsungu a Applu kterou zatím nikdo nerecenzoval.
Jaroslav
Omlouvám se, že se trochu opakuji (psal jsem to už do diskuze pod Mobilecast 3) ale moc by mě zajímal váš názor na praktickou použitelnost těchto hybridních tabletů s Androidem, jako zmenšená náhrada NB. Zejména ve srovnání s hybridními tablety s Windows 8 8.1 nebo s iPadem a dokoupenou klávesnicí.
Jerec
Děkuji, již nikdy více :))
ToniD
Budete recenzovaž Asus Transformer Book T100?

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze