Quick Charge 3+ od Qualcommu zajistí rychlejší nabíjení telefonů střední třídy

4
Quick Charge 3+ od Qualcommu zajistí rychlejší nabíjení telefonů střední třídy
Fotografie: Ioannis Papadopoulos, mobilenet.cz
  • Podle výrobce by mělo být možné nabít 50 % kapacity baterie během 15 minut
  • Quick Charge 3+ má podporovat jak drátové, tak bezdrátové nabíjení

Počet fotoaparátů, obnovovací frekvence displeje, ale také rychlost nabíjení je jedním z posledních trendů v oblasti chytrých telefonů. Toho si je dobře vědom také Qualcomm, který představil novou technologii Quick Charge 3+, pomocí níž chce přinést rychlé nabíjení i do střední třídy.

Podle oficiálních stránek společnosti tak budou moci výrobci telefonů implementovat „pokročilé nabíjení za nižší cenu“. Quick Charge 3+ bude podporovat také Snapdragon 765G. A jaké jsou hlavní výhody?

Podle výrobce by mělo být možné nabít 50 % kapacity baterie během 15 minut. Má jít tak o 35 % efektivnější nabíjení, které zároveň dosáhne o 9 °C nižších teplot (ve srovnání s předchozí generací Quick Charge).

Díky novému designu telefony rovněž nepotřebují čip chránící před vysokým napětím, zároveň by mělo Quick Charge 3+ podporovat jak drátové, tak bezdrátové nabíjení.

Diskuze ke článku
Rrr
Hurá konečně
Nemám jméno
Honbu za co nejrychlejším nabitím naprosto nechápu. Prostě ho strčím každé dva dny přes noc na tu nejméně výkonnou nabíječku, co doma mám a ráno je nabito.
Khan
Rychle nabijeni je k tomu abys nacerpal energii kdyz opravdu rychle potrebujes. Ne kazde nabijeni vecer. Je to jen funkce navic.
Mimochodem. K cemu je nabijeni jednou za 2 dny? Jakou logiku ma zacinat druhej den treba s 50-60ti % baterie a pak doufat ze ti vydrzi do vecera druheho dne? Podle me je lepsi telefon kazdej den nabit a zacinat s plnou baterkou. Navic baterce vadi vic vybijeni nez na nabijeni treba od 50ti %.
St
Rychlé nabíjení je fajn věc, když člověk nemá moc času a potřebuje rychle doplnit energii svého chytrého telefonu. Ale otázkou je co na výdrž akumulátoru. Mám za to, že něco takovému mu k dlouhému životu nepřispěje.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze